مایکروسافت لاگین مبتنی بر گوشی را جایگزین کلمه عبور می‌کند
 
مایکروسافت برنامه‌ای موسوم به Authenticator را عرضه کرده که با استفاده از آن برای ورود به حساب‌های کاربری خدمات این شرکت از روشی جدید استفاده می‌شود.
به نقل از خبرگزاری فارس این شرکت قصد دارد استفاده از روش ورود مبتنی بر گوشی های هوشمند را جایگزین استفاده از کلمات عبور سنتی کند.
این روش شباهت هایی با روش ورود به حساب های گوگل دارد که در قالب آن یک کلمه عبور تاییدیه برای شماره تلفن همراه هر فرد ارسال می شود و با ارسال این عدد چندرقمی هویت فرد به طور خودکار تایید می شود و دیگری نیازی به وارد کردن کلمه عبور نحواهد بود.
با تنظیم اطلاعات حساب‌های مایکروسافت در برنامه Authenticator می توان ورود مبتنی بر تلفن همراه را از طریق منوی تنظیمات مشخص کرد و از این به بعد برای ورود به حساب ها از طریق رایانه رومیزی هر فرد باید تنها کلمه عبور خود را وارد کند و پس از آن درخواست تاییدیه ای به گوشی برای کسب اطمینان از هویت فرد ارسال می شود.
در صورت تایید این درخواست فرد می تواند وارد حساب خود شود و در غیراین صورت دسترسی مسدود خواهد شد. کاربران می توانند در صورت عدم دسترسی به گوشی به هر علت این قابلیت را غیرفعال کنند.
گوگل بی‌سروصدا رقیب لینکدین شد
 
گوگل با تلاش برای ارائه فرصت‌های شغلی بی سروصدا به رقابت با شبکه اجتماعی مشهور لینکدین پرداخته است، پرتال استخدام این شرکت به تازگی آنلاین شده، اما هنوز عملیاتی نگردیده است.

به گزارش فارس، Google Hire به سادگی و تنها با استفاده از یک حساب کاربری در گوگل قابل استفاده است. کاربران با آپلود رزومه خود در این سایت می‌توانند شانس خود برای یافتن فرصت‌های شغلی را آزمایش کنند.
گوگل می‌گوید این سایت به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا فهرستی از نیازهای شغلی خود را ارسال کنند و افراد هم می‌توانند با جستجو در میان این مشاغل کار بعدی خود را پیدا کنند.
افراد برای حفظ حریم شخصی خود می‌توانند داده های خود را تنها بعد از ورود به حساب کاربریشان وارد کنند و البته ممکن است ارسال کنندگان فرصت های شغلی بتوانند به سوابق جستجوهای کاربران دسترسی داشته باشند. البته گوگل این ادعاها را تکذیب کرده است.
علاوه بر گوگل پیش از این فیس بوک هم در فوریه گذشته ارائه خدمات مشابهی را آغاز کرده بود. از جمله دیگر شرکت های مهم فعال در این عرصه می توان به لینکدین، گلاس دور و مانستر اشاره کرد.

اپل برای درمان دیابت دست به کار می‌شود
 
شرکت اپل در تلاش برای طراحی نوعی محصول پوشیدنی است که قادر به کنترل و بررسی میزان قند خون در افراد مبتلا به دیابت است. مزیت این روش عدم نیاز به سوراخ کردن نوک انگشت برای خون گرفتن است.
به گزارش فارس اجرای این طرح سابقه طولانی در شرکت اپل دارد و به دوران ریاست استیو جابز در این شرکت بازمی گردد.
اپل بدین منظور گروهی از مهندسان بیوپزشکی را از شرکت های مختلف به کار گرفته تا با همکاری یکدیگر این محصول را تولید کنند. اپل به همین منظور در سال 2010 شرکتی به نام Cor را خریداری کرد و Cor از پنج سال قبل به طور جدی در تلاش برای یافتن راهی برای کنترل میزان قند خون از طریق ابزاری مانند ساعت اپل بدون نیاز به فرو کردن سوزن به نوک انگشت بوده است.
مبتلایان به دیابت مجبورند حداقل روزی چهار بار از این روش برای اندازه گیری سطح قند خون استفاده کنند تا از وقوع هرگونه خطری جلوگیری کنند. اما با این روش می توان لحظه به لحظه از این موضوع مطلع شد و در صورت لزوم مراقبت‌های پزشکی لازم را هم انجام داد.
بازار تولید ابزار آزمایش سطح قند خون بازار پررونقی است که ارزش آن از 12 میلیارد دلار در سال 2016 به  به 17 میلیارد دلار در سال 2021خواهد رسید و بدیهی است عرضه محصولات پیشرفته‌ای از نوع طرح های اپل در این بازار با استقبال مواجه شود.

.
گوگل از اتهام انحصارطلبی تجاری در روسیه تبرئه شد
 
گوگل سرانجام با مقامات اداره ضدانحصار فدرال روسیه بر سر پرونده انحصارطلبی تجاری خود به توافق رسید.
اولین بار موتور جستجوی روسی یاندکس بر ضد گوگل در این کشور شکایت کرده بود و مدعی شده بود این شرکت قوانین رقابت محلی را در روسیه نقض کرده است.
موضوع اصلی پرونده این شکایت این بود که گوگل شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند را مجبور کرده تا تولیدات خود را قبل از عرضه به بازار به انبوهی از برنامه‌ها و خدمات خود گوگل مجهز کنند تا این شرکت بتوانند کنترل انحصاری خود بر بازار گوشی‌های هوشمند را حفظ کند.
بر اساس همین شکایت گوگل در سپتامبر 2015 به پرداخت جریمه‌ای 7.8 میلیون دلاری محکوم شد. این رقم برابر با 9 درصد از درامد گوگل در روسیه در سال 2014 به علاوه سود آن بود. کشمکش بر سر این پرونده در دو سال اخیر ادامه یافت و گوگل سرانجام این حکم را پذیرفت.
بر اساس حکم یاد شده گوگل دیگر در زمینه استفاده از برنامه‌های موبایلی بر روی گوشی‌های اندرویدی رفتار انحصارطلبانه‌ای در روسیه نخواهد داشت و از نصب برنامه‌های خود به طور پیش فرض بر روی گوشی‌ها در این کشور خودداری می‌کند. همچنین جستجوگر گوگل دیگر تنها جستجوگر پیش فرض نصب شده بر روی گوشی‌ها در روسیه نخواهد بود.
گوگل همچنین موظف به طراحی ابزاری برای مرورگر کروم است که به کاربران امکان دهد به جای تنها جستجوگر گوگل امکان استفاده از چند جستجوگر را داشته باشند.

تشخیص بیماری‌ها با استفاده از حسگر پوشیدنی
 
محققان دانشگاه استنفورد با همکاری محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا نوعی حسگر پوشیدنی تولید کردند که قادر است از طریق اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل عرق بدن، بیماری‌هایی مانند فیبروز کیستیک را تشخیص دهد.
به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، این حسگر که شبیه به یک مچ‌بند است، از طریق بررسی ساختار مولکولی عرق از جمله اندازه‌گیری میزان یون‌های کلرید و گلوکز موجود در آن بیماری‌ها را تشخیص می‌دهد.
این حسگر عرق بدن را جمع می‌کند و پس از اندازه‌گیری ترکیبات مولکولی آن، اطلاعات به دست آمده را از طریق گوشی تلفن همراه برای یک سرور ارسال می‌کند تا تجزیه و تحلیل شوند.
این فناوری، ساختاری متشکل از حسگرهای انعطاف‌پذیر و پردازنده‌هایی است که در مجاورت پوست قرار می‌گیرند و ساختار مولکولی و یون‌های موجود در عرق را بر اساس سیگنال‌های الکتریکی آن‌ها تشخیص می‌دهند.
برای مثال افزایش میزان یون‌های کلرید در عرق به معنای ابتلا به بیماری فیبروز کیستیک و افزایش مولکول‌های قند در عرق به معنای ابتلا به دیابت است.
فیبروز کیستیک یک بیماری ژنتیکی است که موجب تجمع مخاط در ریه‌ها، پانکراس و سایر اندام‌ها می‌شود و تشخیص آن مستلزم مراجعه به مراکز تخصصی و آزمایشات بالینی است که از دهه 1970 میلادی برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این شیوه تشخیص به ویژه برای کودکان دشوار است. اما با استفاده از این حسگر جدید به سادگی و تنها ظرف چند دقیقه می‌توان وجود بیماری را تشخیص داد.
این فناوری در نقاط دوردست و کشورهای در حال توسعه که به تجهیزات پزشکی و شیوه‌های تشخیصی تخصصی دسترسی ندارند، کاربرد دارد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است.

رویای مالک "تسلا" برای تامین انرژی کل جهان
 
مالک تسلاموتورز در ملاقات با لئوناردو دی‌کاپریو اعلام کرد که با داشتن 100 نمونه از کارخانه باتری‌سازی این شرکت نیاز جهان به انرژی تامین خواهد شد.
به گزارش ایسنا، الون ماسک کارآفرین آمریکایی و مالک شرکت خودروسازی تسلاموتورز در دیدار با لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر هالیوودی فعال در محیط زیست اعلام کرد که در صورتی که 100 نمونه مشابه از کارخانه‌ باتری‌سازی این شرکت موسوم به "گیگا فکتوری" در جهان ساخته شود تمام نیاز جهان به انرژی تامین خواهد شد.
تسلا گیگافکتوری کارخانه تولید باتری‌های لیتیوم یون برای استقاده در خودروهای شرکت تسلا موتور است. این کارخانه که در منطقه استوری در ایالت نوادای آمریکا  واقع شده، در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۶ به بهره‌برداری رسید و پس از تکمیل، با بیش از ۵۴۸ هزار متر مربع مساحت، دومین ساختمان بزرگ جهان از لحاظ مساحت پس از کارخانه اورت بوئینگ خواهد بود.
الون ماسک در رابطه با ایده خود گفت: برای مدیریت انرژی جهان ما به 100 کارخانه مانند گیگا فکتوری نیاز داریم و مطمئنا برای تحقق این ایده شرکت‌های بسیار بزرگ باید وارد عرص شوند.
وی افزود: در حال حاضر شرکت‌های بزرگی در زمینه سوخت‌های فسیلی فعالیت می‌کنند و منابع مالی عظیمی در اختیار دارند و به همین دلیل تاثیرگذاری زیادی بر روی تمام صنایع دارند.
کارآفرین آمریکایی خاطرنشان کرد: نشانه‌های زیادی از تاثیرات مخرب استفاده از سوخت‌های فسیلی دیده می‌شود و به همین دلیل هر چقدر زودتر این شرکت‌ها به این موضوع ورود کنند می‌توان کار را سریع‌تر آغاز کرد و از اثرات مخرب کاست.
مالک تسلاموتورز در پایان به این نکته اشاره کرد که هدف گیگافکتوری ایجاد منابع انرژی به صورت پاک و با هزینه پایین است که هر چقدر گسترش پیدا کند به حفظ سلامت محیط زیست بیشتر کمک می‌کند.
این ملاقات زمانی انجام شد که دی‌کاپریو برای بازدید از کارخانه و تهیه گزارش از آن برای کانال NatGeo به گیگا فکتوری رفته بود.