ارایه پاورهای سری UK PLUS با 62 ماه گارانتی

همواره یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که کاربران گیمر از منابع تغذیه (پاور) سیستم‌های گیمینگ انتظار دارند، کیفیت و عمر بالای قطعات در کنار نویز صوتی پایین است. پاورهای سری UK گرین که اولین نمونه‌های آن حدود پنج سال پیش روانه بازار شد، بازار پاورهای گیمینگ میان‌رده و اقتصادی را هدف گرفته بود. حال با پیشرفت سریع تکنولوژی، انتظار گیمرها نیز بالاتر رفته است. نویز صوتی سیستم‌های مبتنی به پلتفرم‌های جدید نسبت به گذشته به مراتب کاهش یافته است و با پیشرفت صنعت طراحی منابع تغذیه سويیچینگ، بهینه‌سازی‌های فراوانی به منظور افزایش کیفیت، کارایی و عمر قطعات صورت گرفته است.

حدود دو سال پیش بود كه کمپانی پردیس صنعت سیاره سبز (گرین) طرح تحول و ارتقاي کیفیت منابع تغذیه سويیچینگ خود را آغاز كرد و هم اکنون با معرفی پاورهای جدید سری UK Plus این طرح در حال تکمیل شدن است. در نسل دوم پاورهای سری UK گرین (UK PLUS) که در سه رنج توان 500W/550W/650W روانه بازار خواهند شد، به پشتوانه توپولوژی جدید در طراحی، فن با تکنولوژی FDB و عملکرد به مراتب هوشمندتر پروتکشن‌های ایمنی، شاهد کارایی بالاتر، عمر بیشتر و نویز صوتی به مراتب کمتر نسبت به نسل قبل خواهید بود.

 

توپولوژی مدرن Half-Bridge به همراه مبدل تانک رزونانس (LLC Resonant) در بخش اولیه

در این سری دیگر خبری از توپولوژی نسل قبل Double Forward نیست و همانند منابع تغذیه رده‌بالا به كمك توپولوژی مدرن و بسیار پربازده Half-Bridge در کنار مبدل LLC Resonant که باعث نرم شدن شکل موج سويیچینگ (Soft Switching) و تحقق عملی Zero Voltage Switching در بخش ورودی می‌شود، حامل‌های EMI، RF و تلفات سويیچینگ در ورودی کاهش یافته و بازدهی مصرف انرژی (Efficiency) به طرز محسوسی افزایش می‌یابد. همچنین مبدل‌ تانک رزونانس (LLC Resonant) این امکان را فراهم می‌سازد تا سرعت Switching ماسفت‌های بخش ورودی به‌مراتب بالاتر از توپولوژی‌های نسل قبل باشد که این امر نیز در عمل و به‌خصوص در وضعیت بی‌باری باعث افزایش بازدهی مصرف انرژی (Efficiency) خواهد شد.

توپولوژی مبدل‌های DC-DC به همراه یکسوسازی همگام (Synchronous Rectification) در بخش ثانویه

پاورهای سری UK PLUS در بخش ثانویه از جدیدترین و مدرن‌ترین طراحی حال حاضر یعنی مبدل‌های DC-DC به همراه یکسوسازی همگام (Synchronous Rectification) بهره می‌برد. در این تکنیک دیگر در بخش خروجی از دیودهای شاتکی خبری نیست و به‌طور کامل Power MOSFETها جای آنها را گرفته‌اند. در پاورهای سری UK PLUS به لطف استفاده از نسل سوم پاور ماسفت‌های سری OptiMOS ساخت کمپانی آلمانی Infineon در این بخش شاهد افزایش چشمگیر کارایی و کاهش افت ولتاژ و تلفات حرارتی هستیم. همین امر به‌صورت محسوس باعث افزایش عمر مفید و تحمل منبع تغذیه در برابر حرارت بالای محیط می‌شود.

همچنین به‌واسطه تعبیه مبدل‌های DC-DC در این بخش، ولتاژ هر یک از شاخه‌های اصلی خروجی (12V,+5V,+3.3V+) به‌صورت کاملا مستقل ساخته و پرداخته می‌شود. این امر در عمل باعث تثبیت بیش از پیش سطح ولتاژ شاخه‌های نام برده در وضعیت‌های Cross Load (توزیع نامتوازن بار بر شاخه‌های خروجی)، Zero Load (وضعیت کاملا بی‌باری) و اضافه شدن پروتکشن (NLO (No Load Operation به قابلیت‌های این سری از منابع تغذیه شده است.

مجهز به نسل جدید هیت سینک‌های خنک‌کننده در بخش خروجی

به دلیل استفاده از ماسفت‌های مدرن پربازده( Low-RDS(on از نوع SMD در شاخه +12V خروجی و تعبیه آنها در بخش پشتی PCB، دفع حرارت با روش‌های متداول امکان‌پذیر نخواهد بود. به همین علت برای این امر هیت‌سینک‌های مخصوص و جدیدی در نظر گرفته شده تا حرارت منتقل شده به PCB در سریع‌ترین زمان و با بیشترین بازدهی ممکن به طرف دیگر PCB منتقل و توسط جریان هوای ایجاد شده فن دفع شود.

پروتکشن‌های ایمنی کامل در بخش ورودی و خروجی

منابع تغذیه سری UK PLUS دقیقا همانند مدل‌های رده‌بالا و گران‌قیمت در هر دو بخش ورودی و خروجی از تمامی پروتکشن‌های ایمنی پشتیبانی می‌کنند. کامپوننت‌هایی نظیر MOV (Metal Oxide Varistor) و NTC Thermistor در کنار فیلتر کارآمد و دو لایه EMI در بخش ورودی این سری را در برابر حامل‌های RF ، هارمونیک‌های مزاحم، Spike‌های لحظه‌ای و جریان هجومی اولیه بیمه کرده است. در بخش خروجی نیز به لطف تراشه Supervisor جدید و بهینه‌سازی‌های انجام شده جهت پیکربندی دقیق این تراشه، تمامی پارامترهای خروجی نظیر ولتاژ، جریان و حرارت به صورت برخط و لحظه‌ای بررسی شده و در صورت خارج شدن هر یک از مقادیر از محدوده تعیین شده، به منظور حفظ سلامتی پاور و قطعات در سریع‌ترین زمان ممکن دستور خاموشی پاور صادر می‌شود.

بهره‌مندی از خازن‌ الکترولیت ژاپنی از نوع 105C در بخش اولیه

در بخش اولیه منابع تغذیه سری UK PLUS از خازن‌ الکترولیتی ژاپنی با قابلیت کارکرد در دمای 105C استفاده شده است. این خازن‌ها در مقایسه با خازن‌های مشابه تایوانی از نوع 85C بیش از چهاربرابر عمر بیشتری دارند و به‌صورت محسوس در برابر ریپل جریان مقاومت بیشتری دارند.

حداکثر ریپل و نویز ولتاژ شاخه‌  12V+ معادل یک چهارم استانداردهای جهانی

ریپل و نویز خروجی یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش عمر مفید پاور و تجهیزات متصل شده به آن محسوب می‌شود. ریپل ولتاژ شاخه‌ 12V+ خروجی پاورهای سری UK PLUS به‌واسطه توپولوژی مدرن پیاده‌سازی در بخش اولیه و ثانویه حداکثر یک چهارم سختگیرانه‌ترین و جدیدترین استاندارد پاورهای ATX است. همین امر خلوص بالای ولتاژ این شاخه و پایداری آن را حتی در سخت‌ترین شرایط تضمین می‌کند.

بازدهی مصرف انرژی (Efficiency) مطابق با استاندارد 80Plus GOLD

برخورداری از مدرن‌ترین توپولوژی‌های روز در بخش‌های اولیه و ثانویه در کنار قطعات فوق‌العاده باکیفیت در ساخت پاورهای UK PLUS سبب شده تا بازدهی مصرف انرژی نسل دوم این پاورها به حداکثر حدود 92.5 درصد برسد. این میزان بازدهی باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های برق مصرفی، عملکرد بسیار خنک، نویز صوتی بسیار پایین و افزایش محسوس طول عمر این سری از پاورها شده است.

مجهز به ماسفت‌های مدرن، پربازده و (Low-RDS(on نسل سوم OptiMOS

منابع تغذیه UK Plus بخش عمده‌ای از بازدهی مصرف انرژی  بالای خود را مدیون ماسفت‌های آلمانی (ساخت کمپانی Infineon) پرسرعت در امر سويیچینگ، Low-RDS(on) و با جریان نشتی پایین در بخش ثانویه خود هستند. این امر در نهایت باعث عملکرد خنک‌تر و تضمین عمر بسیار بالای این سری از پاورهای گرین شده است.

فن  کم‌صدا مجهز به یاتاقان از نوع (FDB (Fluid Dynamic Bearing

پاورهای سری UK PLUS به فن‌های باکیفیت و در کلاس کاربردهای صنعتی با تکنولوژی FDB مجهز شده‌اند. فن‌های FDB که در حال حاضر یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های یاتاقان را به همراه دارند حتی نسبت به فن‌های Double Ball Bearing نيز عمر بیشتر و البته نویز صوتی به‌مراتب کمتری دارند. همچنین به كمك کنترلر فن بسيار هوشمند در نظر گرفته شده برای پاورهای نسل جدید UK PLUS، نویز صوتی این مدل‌ها تا حدود 70 تا 80 درصد توان نامی پاور بسیار پایین بوده و در این محدوده عملا هیچ صدایی از فن پاور به گوش کاربر نخواهد رسید.

کابل‌های خروجی تماما فلت + ضخامت 16AWG

در پاورهای سری UK PLUS تمامی کابل‌های خروجی از نوع فلت با رنگ سرتاسر مشکی در نظر گرفته شده است. کابل‌های فلت نسبت به انواع متداول انعطاف‌پذیرترند و همین امر، کابل‌کشی قطعات را آسان‌تر کرده و سبب زیبایی بیشتر اسمبل سیستم شده. همچنین برخی خروجی‌های PCI-E پاورهای سری UK PLUS به کابل با ضخامت 16AWG مجهز شده‌اند. این کابل‌ها نسبت به نمونه‌های 18AWG بیش از 40 درصد ظرفیت بیشتری در عبور جریان (بیش از 10A) دارند. نتیجه این امر افت ولتاژ و تلفات کمتر خواهد بود که افزایش بازدهی مصرف انرژی و کاهش حرارت کابل‌ها را به همراه خواهد داشت.

طراحی کم حجم براي اشغال فضای کمتر

به لطف طراحی مدرن و بهینه‌سازی شده پاورهای سری UK PLUS، طول این سری از پاورهای گرین به حداکثر 140میلی‌متر رسیده است. این امر سبب افزایش سازگاری این سری با کیس‌های با فضای محدود نظیر مدل‌های Micro-ATX و پلتفرم‌های HTPC شده است.

62 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

شرکت پردیس صنعت سیاره سبز (GREEN) گارانتی این سری از پاورهای میان‌رده خود را از 37 ماه (در سری نسل قبل UK) به 62 ماه افزایش داده است. همچنین گارانتی گرین آماده است که تا 10 سال خدمات پس از فروش این سری از پاورها را به مشتریان این شرکت ارايه دهد.