تقویم تاریخ ICT ایران

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، رييس وقت اتحادیه رایانه آیین‌نامه‌اي تخصصی را برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده به دست تدوین سپرد. ريیس وقت اتحادیه رایانه، داده و ماشین‌های اداری در این خصوص گفت: ما آمادگی خودمان را به مراجع رسمی اعلام كرده‌ايم و در این خصوص همچنين مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره قانون حمایت از مصرف‌کننده را در کمیسیون تخصصی بررسی کردیم.

در همين راستا ما خواستار آن هستیم در اجرای آيين‌نامه برای صنف رایانه نگاه تخصصی و واقعیت‌های بازار روز ایران لحاظ شود تا سایر بخش‌های آن ناکام باقی نماند. وی با اشاره به بندهایی از این قانون افزود: در برخی بندهای آن مواردی که تحت عنوان حقوق مصرف‌کننده ذکر شده با واقعیت و محیط روز بازار ایران جور در نمی‌آید و باید برای آن برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی بلندمدت شود. برای مثال آشکارا خواسته شده است اگر مشتری جنسی را خرید و به خانه برد و نظرش عوض شود کالای باز شده را به فروشگاه بازگرداند و پس دهد؛ اما اين امر با شرایط بازار آي‌تي کشور سازگار نیست. ريیس اتحادیه رایانه همچنین خواستار نگاه منطقی‌تر به مقوله نرخ‌گذاری در بازار فناوری اطلاعات کشور شد.

 

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، دلایل گسترش نیافتن استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان توسط کارگروهي تخصصی در بانک مرکزی بررسی شد. این کارگروه ۲۳ مشکل را براي عدم گسترش استفاده از کارت‌خوان‌ها عنوان کرد و راه‌حل‌های رفع این مشکلات با هدف افزایش استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان را بررسي كرد.

مدت زمان موجوديت و فعاليت این کارگروه ۶ ماه تعیین شده بود كه روزشمار آن از مهر ماه آغاز شده بود. این کارگروه در اولین جلسه خود با ذکر اینکه در سال ۸۵ نسبت استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان به خودپرداز بسيار كم بوده گفت: با تلاشی که از سوي شبکه بانکی صورت گرفت در سال ۸۸ اين آمار بهبود يافته است و هدف خود را رسیدن به ايجاد تعادل۵۰ درصدی بين تراکنش و دستگاه پوز تا پایان سال ۸۹ تعیین كرده‌ايم.

مشکلاتي نظير توسعه‌نیافتگی دستگاه‌ها از مهمترين معضلات این کارگروه بود و اعضای کارگروه طي چهار جلسه بیست و سه مشکل عمده را مشخص کردند و خواستار رسيدگي براي حل آنها شدند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه