شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

افزايش نگراني‌ها از گسترش بيماري آنفلوآنزا

هفته گذشته بسياري از پيام‌هاي كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي در خصوص بيماري آنفلوآنزا و هشدارهايي پيرامون آن بود. آن‌طور كه در شبكه‌هاي اجتماعي آمده موج شديدي از اين بيماري در كشور رواج يافته كه باعث بستري شدن و حتي مرگ برخي از مبتلايان شده است.

بر اساس آماري كه توسط معاون وزير بهداشت اعلام شده تعداد ۲۷۳ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و دست‌کم ۱۳۰۰ نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری‌های تنفسی به مراکز بستری یا سرپایی مراجعه کرده‌اند. اين در حالي است كه آمار غيررسمي نقل شده در شبكه‌هاي اجتماعي بسيار بيشتر از اين ميزان است.

همچنين در خصوص تعداد مرگ و مير بر اثر بيماري آنفلوآنزا تفاوت معناداري بين آمار رسمي و آمار اعلامي در شبكه‌هاي اجتماعي وجود دارد و اين تعداد بين 19 تا 60 نفر اعلام شده است.

يكي از دغدغه‌هاي كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي اما نبود امكان تهيه واكسن آنفلوآنزا است كه به شدت ناياب شده و با قيمت‌هاي نجومي عرضه مي‌شود. از سوي ديگر برخي از كاربران نيز معتقدند كه هياهوي ايجاد شده پيرامون بيماري آنفلوآنزا با هدف افزايش فروش واكسن ايجاد شده و نبايد آن را باور كرد.

عصبانيت كاربران از معافيت مالياتی هنرمندان

در شرايطي كه مردم كشورمان شايد در سخت‌ترين شرايط سال‌هاي اخير به لحاظ اقتصادي به سر مي‌برند انتشار خبري مبني بر اينكه از سال 96 تاكنون هنرمندان ماليات نپرداخته‌اند با موجي از خشم و عصبانيت كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي همراه شده است.

آن‌طور كه در خبرگزاري تسنيم آمده اين معافيت مالياتي درواقع يكي از امتیازات دولت به هنرمندان مُبلِغ کمپین #تا_1400_با_روحانی بوده است. برخي از كاربران شبكه‌هاي اجتماعي بر اين نظرند كه روحانی در دفاع از حامیان سال 1396 خود اين امتیاز را ايجاد كرده است تا بدنه مهمی از طرفداران خود را از دست ندهد.

در اعتراض به اين اقدام اما برخي از گروه‌ها با انتشار عكس‌هايي از يك راننده تاكسي از يك‌سو و كارگردان سرشناسي كه خودرويي ميلياردي در اختيار دارد اين سوال را مطرح كرده‌اند كه با چه منطقي يك راننده تاكسي بايد ماليات بپردازد اما يك بازيگر و يا كارگردان كه ميلياردها ثروت و چندصد ميليون درآمد دارد از پرداخت ماليات معاف باشد.

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه