شبکه‌های اجتماعی زیرذره‌بین

اعتراض كاربران به فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش

هفته گذشته انتشار خبر فسخ قرداد آندره استراماچوني و بازگشت اين مربي ايتاليايي به كشورش فوتبال دوستان ايراني را در بهت و حيرت فرو برد. به دنبال اين اتفاق اما كاربران شبكه‌هاي اجتماعي بيكار ننشستند و موجي از اعتراضات را عيله فتحي مدير عامل استقلال، تاج رييس فدراسيون فوتبال و البته سلطاني‌فر وزير ورزش و جوانان شكل دادند.

كاربران با ذكر اينكه ماه‌ها است كه تماشاگران و كارشناسان فوتبال، مديرعامل استقلال را ناكارآمد مي‌دانند و با ذكر اينكه اين مدير نه تنها نتوانسته مربي تيم را حفظ كند بلكه حتي يك زمين تمرين ساده نيز براي تيم استقلال فراهم نكرده است، خواستار بركناري وي شدند.

حجم اين فشارها از سوي كاربران شبكه‌هاي اجتماعي به حدي بود كه در نهايت مديرعامل استقلال ناچار به استعفا شد تا خليل‌زاده يكي از اعضاي هيات مديره كه هم استراماچوني و هم طرفداران استقلال انتقادات زيادي نسبت به او داشتند جايگزين موقت مرد مستعفي شود.

كاربران استقلالي شبكه‌هاي اجتماعي با انتشار پست‌ها و مطالبي خواستار بازگشت مربي محبوب ايتاليايي به تيمشان شدند و البته برخي كاربران نيز لغو قرداد ويلموتس مربي تيم فوتبال، استراماچوني مربي استقلال و عدم پرداخت و فسخ قرارداد برانكو را نشانه‌‌هايي واضح از ضعف عملكردي فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش دانستند.

ابهام درخصوص سرنوشت سرنشينان سانچي

هفته گذشته تعدادی از خانواده‌های خدمه نفتکش "سانچی" که در دی ماه سال 96 در آب‌های شرقی چین غرق شد، با ثبت شکایتی در دادگاه فدرال آمریکا علیه سه فرد حقیقی و حقوقی، اعلام جرم کردند كه اين موضوع در شبكه‌هاي اجتماعي نيز بازتاب گسترده‌اي داشت. یکی از ادعاهای مطرح شده در پرونده شکایت این خانوده‌ها دریافت تماس‌هایي از خدمه این کشتی است.

آنطور كه در شبكه‌هاي اجتماعي و اخبار آمده شاکیان این پرونده می‌گویند اسنادی در اختیار دارند که نشان می‌دهد تا ساعت‌ها بعد از این حادثه، خدمه کشتی تماس‌هایی با شرکت ملی نفتکش داشته‌اند که به اعتقاد آنها این موضوع نیز احتمال کشته شدن همه سرنشینان در ساعت نخست حادثه را از بین می‌برد.

گفته مي‌شود ادعای مطرح شده درباره احتمال تماس خدمه کشتی حادثه دیده سانچی قابل پیگیری است، اما برای این کار نیاز به ورود به حریم خصوصی افراد و شنود است که به آسانی قابل انجام نیست.

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه