نگاهی به قابلیت‌های اصلی گلکسی نوت ۸

نوت ۸ عضو جدید خانواده گلکسی سامسونگ ترکیبی است از امکانات متعدد در کنار مقاومت در برابر آب و گردوخاک و حافظه بیشتر. اما قابلیت‌هایی که در این گوشی پررنگ‌تر شده‌ و بیشتر مورد توجه قرار گرفته چه مواردی هستند.

توانایی در اجرا

گلکسی نوت ۸ با داشتن شش گیگابایت رم و تا ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی، ظرفیت بالایی را برای ذخیره‌سازی و اجرای داده‌هایی مثل فایل، فیلم و موسیقی حجیم فراهم می‌کند. حافظه این گوشی با استفاده از کارت حافظه میکرو قابل افزایش است. همین قابلیت‌ها در کنار پردازنده ۱۰ نانومتری گوشی باعث می‌شود تا کاربران توان مورد نیاز برای مرور اینترنت، استریم رسانه‌، بازی و دستورات چندگانه را داشته باشند.

نوت ۸ همچنین قابلیت اتصال گیگابیت LTE و گیگابیت Wi-Fi را هم دارد و این یعنی کاربران امکان اتصال با حداکثر سرعت را با ورود به شبکه‌هایی با سقف سرعت یك گیگابیت در ثانیه، خواهند داشت.

 

مقاوم در برابر همه‌چیز

از آنجا که کل گوشی گلکسی‌نوت ۸ از جمله قلم S Pen آن دارای مقاومت IP68 در برابر آب و گردوخاک است، کاربران می‌توانند با استفاده از آن تحت هر شرایطی،‌ حتی زمانی که نمایشگر گوشی خیس است، بدون وقفه عکس بگیرند، ایمیل چک کنند و یادداشت‌برداری کنند.

برای مقاوم شدن کامل گوشی، طراحان سامسونگ باید از مقاومت تک تک اجزای گوشی در برابر آب اطمینان حاصل می‌کردند. قلم S Pen به صورت خاص نیازمند تلفیق چند فناوری از جمله قالب‌گیری و عایق لاستیکی مدارهای چاپی (PCB) بود. قالب‌گیری در واقع سطح مدارهای چاپی را پوشانده و شامل یک ماده اپوکسی خاص است. اما عایق لاستیکی با پوشاندن تمامی مسیرهای آسیب‌پذیر و قطعات مهم، بدون آنکه بر کارکرد آنها تاثیر منفی بگذارد، از صدمه‌دیدن این بخش‌ها به‌خاطر تماس با آب جلوگیری می‌کند.

مثلا نوک قلم S Pen با قطعات داخلی قلم تماس داشته و با حرکت ریز خود سوییچ فشار قلم را فعال می‌کند. عایق لاستیکی علاوه بر جلوگیری از ورود آب به بخش داخلی، فضای کافی برای حرکت نوک قلم را هم فراهم می‌کند.

 

تمرکز بیشتر روی امنیت

گوشی گلکسی‌نوت ۸ به جدیدترین نسخه پلتفرم امنیتی پیشرو سامسونگ ناکس (Knox) مجهز است. این پلتفرم با ترکیبی از روش‌های بیومتریک، قابلیت‌های امنیتی و راحتی کارکرد گوشی را تقویت می‌کند. گوشی گلکسی نوت ۸ مجهز به فناوری سامسونگ در اسکن اثر انگشت و عنبیه چشم است که لایه جدیدی از امنیت را به گوشی اضافه می‌کند. علاوه بر این موارد از قابلیت تشخیص چهره گلکسی‌نوت ۸ هم می‌توان برای راحتی بیشتر استفاده کرد.

پوشه امن (Secure Folder) گلکسی‌نوت ۸ در واقع یک پوشه کدگذاری شده است که امکان می‌دهد دسترسی به برنامه‌ها و فایل‌های شخصی را با استفاده از قفل الگویی، رمز عبور یا تایید هویت بیومتریک مدیریت کرد. همچنین می‌توان داده‌های شخصی و فردی را در مکانی مجزا نگهداری کرد. قابلیت رمز عبور سامسونگ (Samsung Pass) هم به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از مرورگر اینترنت سامسونگ فورا و به سادگی وارد برنامه‌های بانکداری و سایت‌ها شوند. در این حالت به‌جای آنکه در تک تک این برنامه‌ها یا سایت‌ها نام کاربری و رمز عبور وارد کنید، می‌توانید از تایید هویت بیومتریک سامسونگ برای ورود استفاده کنید.

 

شارژ و آماده به کار

گلگسی‌نوت ۸ سامسونگ مجهز به یک باتری ۳۳۰۰ میلی‌آمپر‌ساعت و امکان شارژ سریع با استفاده از پورت USB-C است. این گوشی همچنین از جدیدترین امکانات شارژ بی‌سیم موجود در بازار برخوردار بوده و در نتیجه بدون اینکه اتاق‌تان با انواع سیم‌های در هم تنیده شلوغ شود، می‌توانید گوشی را در کمترین زمان شارژ کنید.