شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

آلودگی هوای تهران دستمایه طنز کاربران ایرانی

هفته گذشته آلودگی هوای تهران و کرج و برخی دیگر از کلان‌شهرها و در پی آن تعطیلی مدارس در این شهرها دستمایه طنز و انتقادات بسیاری در فضای مجازی شد.

در همین خصوص، برخی از کاربران به شوخی در صفحات مجازی خود نوشتند احتمالا دانشجویان آبشش دارند که مسوولان آنها را تعطیل نکرده‌اند و می‌بایست همچنان با وجود آلودگی هوا به دانشگاه بروند.

از سوی دیگر ساکنان شهرهای دماوند و فیروزکوه نیز که در این مدت تعطیل نشدند با جملاتی طنزآمیز از این موضوع انتقاد کردند آنها در این خصوص نوشتند احتمالا ساکنان این دو شهر زودتر از تهرانی‌ها دیپلم خود را می‌گیرند و به تهرانی‌ها توصیه کردند برای دریافت دیپلم خود به این شهرها مهاجرت کنند.

در کنار این طنزهای منتشر شده اما تصاویری از بام تهران نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که وضعیت نامناسب هوای پایتخت را نشان می‌دهد؛ برخی از کاربران با انتشار این تصاویر انتقاداتی را به شهرداری و سایر مراجع ذی‌صلاح در خصوص وضعیت عملکردی آنها منتشر کردند.

 

اوج‌گیری اختلافات استراماچونی و مدیران استقلال

هفته گذشته در ادامه روند قهر سرمربی آبی‌پوشان، حواشی زیادی در خصوص ماندن یا رفتن استراماچونی به وجود آمد و حواشی اظهارات این سرمربی نقل کانال‌ها و گروه‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی بود.

کاربران فضای مجازی در طول این هفته یک بار تحت تاثیر اطلاعات منتشر شده توسط هیات مدیره باشگاه از زیاده‌خواهی مربی ایتالیایی انتقاد کردند و بار دیگر با تکذیب استراماچونی و پست اینستاگرامی این مربی به هیات مدیره استقلال تاختند.

در این میان نقل قول‌های پیشکسوتان استقلال نیز به وفور در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد و برخی از کاربران به تمجید از اظهارات پیروز قربانی بازیکن پیشکسوت این تیم که خواستار برخورد غیر احساسی و منطقی با مساله به وجود آمده بود پرداختند.

جنگ و جدال مدیران استقلال و استراماچونی اما ادامه داشت و دو طرف به ادعاهای مطرح شده توسط یکدیگر پاسخ می‌دادند؛ با بالا گرفتن این ادعاها طرفداران تیم آبی پایتخت نیز دو دسته شده و برخی به حمایت از مربی سابق خود پرداخته و برخی دیگر وی را به غیرحرفه‌ای گری و روراست نبودن با هواداران متهم کردند.

به عقیده بسیاری از کاربران اما نتیجه اختلافات هرچه که باشد می‌بایست هرچه سریعتر فکری به حال نیمکت تیم استقلال و انتخاب سرمربی این تیم کرد.

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه