اتصال بانک مسکن به سامانه «هریم» بانک مرکزی

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن از اتصال بانک مسکن به سامانه «هریم» بانک مرکزی که برای صدور رمز دوم پویا ایجاد شده است، خبر داد.

ساسان شیردل با بیان اینکه همه بانک‌ها به ترتیب نسبت به تست اتصال به سامانه «هریم» بانک مرکزی اقدام کرده‌اند، گفت: مراحل تست اتصال بانک مسکن به این سامانه نیز اخیرا طی شده است.

به گفته وی، بانک‌های مختلف از جمله بانک مسکن علاوه بر اینکه امکان صدور رمز دوم پویا و یک‌بار مصرف را از طریق نصب اپلیکیشن‌های مربوطه روی تلفن همراه فراهم کرده‌اند، به این سامانه نیز متصل می‌شوند تا ارایه رمز دوم یک‌بار مصرف به طریق دیگری هم که بانک مرکزی الگوی آن را با ایجاد سامانه «هریم» پیاده کرده است، میسر باشد و هیچ تفاوتی نمی‌کند که مشتریان کدام کانال را برای اخذ رمز دوم پویا انتخاب خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه «تجربه مشتریان» اهمیت زیادی دارد و آنها با روشی که برای خود مناسب‌تر ارزیابی می‌کنند، ممکن است از یکی از دو روش اپلیکیشن داخلی بانک یا سامانه هریم بانک مرکزی برای اخذ رمز دوم یک‌بار مصرف استفاده کنند. در عین حال این امکان وجود دارد که مشتریان از هر دو روش نیز برای انجام تراکنش‌های غیرحضوری مختلف در هر زمان که مایل باشند، بهره بگیرند و الزامی وجود ندارد که فقط کاربر اپلیکیشن صدور رمز یک‌بار مصرف داخلی بانک باشند یا اینکه صرفا از سامانه هریم استفاده کنند.

به گزارش هیبنا، سامانه هریم ابزاری برای تسهیل دسترسی مشتریان سیستم بانکی به رمز دوم یک‌بار مصرف است که به واسطه آن مشتریان تمام بانک‌ها می‌توانند در زمان انجام تراکنش بدون حضور کارت بانکی نيز از طریق پیامک، رمز دوم یک‌بار مصرف را دريافت كنند.

همچنین این سامانه می‌تواند به عنوان یک کانال پشتیبان، رمز دوم یک‌بار مصرف را تولید کرده و در اختیار شهروندان قرار دهد تا به این ترتیب امنیت تراکنش‌های غیرحضوری به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

در حال حاضر تغییرات لازم در سیستم‌های فنی برای اجرای پروژه رمز دوم یک‌بار مصرف در تمام بانک‌ها از جمله بانک مسکن انجام شده است و بانک مسکن نیز با ارایه نرم‌افزار «رمزنما» که از طریق سایت این بانک قابل بارگذاری است، بستر ارایه رمز دوم پویا به مشتریان خود را ایجاد کرده است. در همین راستا شرکت خدمات انفورماتیک بانک مرکزی به منظور ارتقاي تجربه کاربری شهروندان و تسهیل دسترسی مشتریان برای ارایه رمز دوم پویا سامانه‌ «هدایت رمز دوم یک‌بار مصرف بانکی» تحت عنوان «هریم» را ایجاد کرده است که طبق دستورالعمل بانک مرکزی، تمام بانک‌ها باید به آن متصل شوند. به این ترتیب امکان ارسال پیامک رمز دوم یک بار مصرف به شماره تلفن همراه رجیستر شده مشتریان بانکی از طریق سامانه هریم نیز برای متقاضیان فراهم است.

بنابر اعلام بانک مرکزی، تمام رمزهاي دوم کارت‌های بانکی در طول دی ماه به تدریج غیرفعال خواهند شد.

 

نیازمند فرهنگ‌سازی برای حذف رسید دوم تراکنش‌ها هستیم

معاون فناوری اطلاعات ایران‌کیش گفت: واحد فناوری اطلاعات به‌عنوان متولی این کار، موفق شده است برای دستگاه‌هایی که حجم عمده تراکنش‌های این شرکت را شامل می‌شوند رول کاغذها را از 10 سانتی‌متر به 4 تا 6 سانتیمتر کاهش دهد؛ بنابراین از لحاظ زیرساخت نرم‌افرازی اساسا اقدامات لازم انجام‌ شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ایران‌کیش، بهزاد علی‌پور با بیان اینکه این شرکت در راستای تحقق شعار پرداخت سبز و صرفه‌جویی در مصرف کاغذ به‌طور ویژه کاهش مصرف کاغذ رسیدهای تراکنش در این شرکت را در دستور کار قرار داده است، ادامه داد: آنچه باقی می‌ماند از حیث فرهنگ‌سازی است که خود پشتیبانان و پذیرندگان و همچنین خریداران در این زمینه نقش دارند.

معاون فناوری اطلاعات ایران کیش در پاسخ به اینکه چگونه می‌توان کاغذ رسید دستگاه کارت‌خوان را کوتاه كرد، گفت: همان‌طور که گفته شد برای این کار نخست احتیاج به زیرساخت نرم‌افزاری است که فراهم شده و دوم فرهنگ‌سازی که باید صورت بگیرد.

علی‌پور از سویی با اشاره به لزوم حذف رسید دوم تراکنش برای پذیرنده اظهارکرد: واقعا نیازی به رسید دوم تراکنش نیست زيرا تراکنش‌ها هم پیامک می‌شود و هم فروشنده از طریق سامانه MRS و یا سامانه‌های گزارش‌هايی که از طریق خود پایانه‌های فروش قابل‌ دسترس است به اطلاعات تراکنشی دست می‌يابد و دیگر احتیاج به رسید دوم ندارد، هر چند ممکن است هم‌اکنون برخی از پذیرندگان با حذف رسید دوم موافق نباشند اما به‌مرور باید این موضوع را جا انداخت. می‌شود به‌صورت اجبار و قانون رسید دوم را حذف کرد، اما تا زمانی که پذیرندگان توجیه نشوند، این کار صحیح نیست، در حال حاضر صدور رسید دوم به‌صورت یک فرایند اختیاری برای پذیرنده در نظر گرفته‌ شده است.

او درباره فرهنگ‌سازی برای حذف رسیدهای کاغذی برای پذیرندگان می‌گوید: در حال حاضر بسیاری از امور روزانه تبدیل به یک عادت شده، مانند اینکه پذیرندگان به‌صورت عادی تراکنش دوم را چاپ و حساب‌هایشان را بر مبنای آن محاسبه می‌کنند در حالی‌ که در مدل‌های مختلف پوز می‌توان تا 56 هزار تراکنش اخیر را در خود دستگاه داشته و آن را به پذیرنده گزارش داد. یا از طریق سامانه MRS این اطلاعات قابل دریافت است، اما این موضوع یک آگاهی، یک ترک عادت و یک فرهنگ‌سازی توأمان می‌خواهد که باید با هم انجام شود. این کار از طریق اطلاع‌رسانی، برنامه‌های تبلیغاتی صورت می‌گیرد و خود پشتیبانان می‌توانند بیشترین نقش را در آگاه‌سازی پذیرندگان داشته باشند. ایران‌کیش متولی ایجاد زیرساخت فنی بوده، به ‌غیر از این هر ایده‌ای که از سمت پذیرندگان بیاید آماده‌ایم تا آنها را عملیاتی کنیم.

وی افزود: با توجه به تعریف فونت‌ها و محدودیت‌هایی که هر دستگاه دارد، مصرف کاغذ را به کمترین حد رساندیم از سویی کاهش اندازه کاغذ بیشتر از چهار سانتی‌متر برای برش از دستگاه امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ فناوری تا حذف کامل کاغذ دستگاه‌های پوز می‌توان اقدام کرد، گفت: در این راستا می‌بایست قوانین شاپرکی را هم در نظر داشته باشیم.

علی‌پور در ادامه با اشاره به لزوم حذف رسید دوم تراکنش‌ها تاکید کرد: سامانه‌هایی که برای پذیرندگان در ارتباط با گزارش‌ها داریم جزو کامل‌ترین سامانه‌هاست،  اگر بازهم نیازمندی اعلام شود آن را نیز لحاظ می‌کنیم اما در حال حاضر اطلاعاتی که سامانه‌های ما می‌دهند آنقدر کامل هستند که نیاز به چاپ رسید دوم نداشته باشیم. بنابراین این زیرساخت در حال حاضر وجود دارد. اگر به ایران کیش باشد از همین فردا آمادگی حذف رسید دوم را خواهد داشت اما اینکه چه زمان پذیرندگان آمادگی این موضوع را دارند، بحثی دیگر است.

علی‌پور گفت: نمی‌توان صرفا با اجبار قانون، پذیرندگان را وادار کنیم که دیگر رسید دوم دریافت نکنند، اگر بنا به اجرایی شدن کاری است باید همه شرکت‌های پرداخت به‌صورت جمعی دست به این کار بزنند.

وی درباره کاهش هزینه‌هایی که این کار نه‌ فقط برای شرکت بلکه برای کشور دارد، گفت: با توجه به افزایش قیمت کاغذ، این صرفه‌جویی و کاهش هزینه واقعا قابل توجه است؛ اما به‌صورت کلی معتقدم که تا همین‌جا نیز بخش عمده‌ای از فرهنگ‌سازی برای حذف رسید دوم توسط پذیرندگان انجام‌ شده و این روند می‌تواند ادامه بیابد.