شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

واکنش کاربران به اتهام وارده به «سحر تبر»

هفته گذشته خبر ارسال پرونده فاطمه خویشوند به دادگاه انقلاب و اتهام معاونت در فساد فی‌الارض واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است. فاطمه خویشوند معروف به سحر تبر یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام در ایران محسوب می‌شود.

انتشار کیفرخواست صادر شده برای فاطمه خویشوند با تعجب و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان رو‌به‌رو شد.

علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری در ایران، در توییتر نوشت که اتهام معاونت در افساد فی‌الارض وقتی معنا پیدا می‌کند که مباشری وجود داشته باشد؛ در موضوع سحر تبر مباشر اصلی کیست؟ و اگر مباشر وجود ندارد، معاونت هم معنا نمی‌یابد.

او در یک توییت دیگر به اینکه اتهام افساد فی‌الارض بالاتر از محاربه است و مجازاتش اعدام است، رو‌به‌رو کردن یک فعال جوان اینستاگرام را با چنین اتهامی فاجعه و نشانه بی‌توجهی مقامات قضایی دانست.

جرم فساد فی‌الارض که از بعد از انقلاب ایران وارد دستگاه قضایی ایران شده، می‌تواند با اشد مجازات یعنی اعدام همراه باشد. یک کاربر دیگر هم به طنز این نکته را مطرح کرد که اگر سحر تبر معاونت فساد فی‌الارض بوده، رییس چه کسی بوده است.

حواشی استعفای تاج از ریاست فدراسیون فوتبال

هفته گذشته انتشار خبر ناگهانی استعفای تاج از ریاست فدراسیون فوتبال به سرعت تبدیل به یکی از بحث‌های اصلی کاربران در شبکه‌های اجتماعی شد.

یکی از کاربران در همین خصوص نوشت: همه چیز در فدراسیون تحت امر مهدی تاج پر از ابهام بود، حتی استعفای ناگهانی به خاطر مشکل قلبی! توقع شفافیت از این فدراسیون به نظر بیهوده است اما تجربه نشان داده که راز استعفاهای ناگهانی خیلی زود با ورود مراجع قضایی افشا می‌شود.

در این بین برخی از کاربران با ذکر اینکه هنوز تکلیف فسخ قرارداد ویلموتس مشخص نشده و مربی جدید تیم ملی نیز انتخاب و معرفی نشده خواستار آن شدند که هرچه سریع‌تر وزارت ورزش به موضوع ورود کند.

رقم بالای فسخ قرارداد ویلموتس، انتخاب نکردن گزینه مناسب برای جانشینی وی و بی‌برنامگی در برگزاری مسابقه برای تیم ملی در روزهای فیفادی برخی از مهم‌ترین انتقاداتی بوده که در این مدت کاربران شبکه‌های اجتماعی به رییس مستعفی فدراسیون فوتبال ایران وارد کرده و البته برخی نیز استعفای وی را به نوعی فرار از یک فدراسیون ورشکسته ارزیابی کردند.

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم تاریخ ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه