ارایه سرویس‌های اصلی بانکداری در خودپردازها ممکن می‌شود

بر اساس خبری که اینديپندنت منتشر کرده قرار است که در پنج سال آینده قابلیت‌های قابل توجهی روی خودپردازها ارایه شود.

به گزارش عصر ارتباط و به نقل از اینديپندنت بر این اساس قرار است که امکان ارتباط تصویری مشتریان خودپردازها با مشاوران آنلاین ارایه‌دهنده وام مسکن از طریق خودپرداز برقرار شود و مشتریان بتوانند در خصوص شرایط دریافت وام با مشاوران بانکی صحبت کنند.

مت فیلیپس، رییس «دیبلد نیکسدورف» بریتانیا، در این خصوص به خبرگزاری PA گفته که این شرکت در حال مذاکره با بانک‌ها در مورد راه‌اندازی دستگاه‌های خودپرداز خودخدمت است که قادر به انجام خدمات جدید بانکی هستند.

وی خاطرنشان كرده که بریتانیا طی پنج سال آینده شاهد آن خواهد بود که این دستگاه‌های خودپرداز در خیابان‌های نصب شوند؛ زيرا بانک‌ها به‌طور فزاینده‌ای به سمت بانکداری آنلاین و کم کردن شعب حضوری پیش می‌روند. به این ترتیب ‌مشتریان بانکی با مراجعه به یک دستگاه خودپرداز کنار خیابان قادر خواهند بود اقدام به دریافت وام کنند یا با یک مشاور وام مسکن گپ تصویری داشته باشند.

به گفته فیلیپس، از بررسی شناسه مربوط به درخواست‌های وام گرفته تا چت‌های ویدیویی با مشاوران بانکی در آینده نه چندان دور به وسیله دستگاه‌های خودپرداز صورت می‌گیرد.

گفته می‌شود که با توجه به مشکلات و خطرات استفاده از پول نقد در سراسر انگلیس و هزینه بالای شعب فیزیکی، پروژه حذف شعبه حضوری در این کشور دنبال می‌شود.

از بررسی شناسه مربوط به درخواست‌های وام گرفته تا ارایه خدمات آنلاین به مشتری همه و همه بخشی از خدماتی هستند که به وسيله خودپردازهای آینده ارایه خواهند شد.