معاون فناوری بانک ملی در مراسم رونمایی نشان پرداخت:

به دنبال حذف هزینه 11 هزار میلیارد تومانی دستگاه‌های کارت‌خوان هستیم

عضو هیات مدیره و معاون فناوری بانک ملی ایران در نشست خبری کیف پول نشان پرداخت که محصول مشترک آپ و بانک ملی است، اعلام کرد ٨٧ درصد تراکنش‌های این بانک غیرحضوری و تنها ١٣ درصد در درون شعبه انجام می‌شود.

مسعود خاتونی گفت: در ابتدای دهه 90 حدود ٥٥ درصد از تراکنش‌های بانک ملی غیرحضوری بود که در پایان دی ماه، این رقم به ٨٧ درصد رسیده است.

وی با اشاره به سه دهه فعالیت بانک‌ها در حوزه بانکداری الکترونیک گفت: دهه اول فعالیت بانک‌ها در حوزه اتوماسیون، در دهه دوم استفاده از ابزارها در فضای بیرون از شعبه و در دهه سوم که در آن قرار داریم، هوشمندسازی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون فناوری بانک ملی دهه آینده را تمرکز بر اقتصاد دیجیتال عنوان کرد و افزود: تمرکز و خواست مسوولان و مقامات کشور نیز بر این موضوع قرار گرفته است. خاتونی درباره رونمایی از "نشان پرداخت" در سومین ملی‌شو افزود: هدف ما از این رونمایی آن است که بگوییم ما پرداخت را نشان گرفته‌ایم. بیشترین تراکنش‌ها در حال حاضر در حوزه پایانه‌های فروشگاهی و خریدهای اینترنتی است و به دلیل هزینه‌های بالا برای تولید کارت بانکی و ابزارهای پایانه‌های فروشگاهی، به دنبال کاستن از این موضوع هستیم.

وی هدف اول بانک ملی از رونمایی نشان پرداخت را حذف پایانه‌های فروشگاهی و هدف دوم را حضور در فضای دیجیتالی اعلام کرد.

عضو هیات مدیره بانک ملی تاکید کرد که ما آن ١٣ درصد باقی‌مانده تراکنش‌های حضوری در شعب را نشان گرفته‌ایم و می‌خواهیم برای گرفتن صورت‌حساب، تراکنش‌ها و هر موضوع دیگری به‌طور ٢٤ ساعته و در طول تمام روزهای هفته، مشتری خود امور بانکی‌اش را مدیریت کند.

وی با اشاره به موضوع احراز هویت، سامانه شاهکار و غیره افزود: مسوولیت تمامی فرایندها در فضای دیجیتال بر عهده مشتری است. همان‌طور که بانک ملی در حوزه کارت به کارت پیشرو بود، در این حوزه نیز پیشرو است.

عضو هیات مدیره بانک ملی گفت: در ایران ٧ میلیون دستگاه پوز وجود دارد که میانگین ارزبری آنها ١٥میلیون یورو بوده است که رقم ریالی آن معادل ١١ هزار میلیارد تومان می‌شود. هدف ما حذف این رقم و حضور در فضای دیجیتال است.

وی ادامه داد: سه فرایندی که از سال ١٣٩٢ آغاز کردیم، اول احراز هویت از طریق سامانه شاهکار، دوم تایید کدهای پستی و تلفن‌های ثابت و سوم کارت ملی و اثر انگشت بود. سعداله عیسی‌زاده رییس حوزه مدیرعامل بانک ملی نیز در این مراسم در سخنانی درباره چرایی انتخاب شرکت آسان پرداخت برای همکاری گفت: مجموعه آسان پرداخت به جهت توانمندی، اهلیت و صلاحیت لازم را داشتند و تاکنون همکاری خوبی با بانک ملی داشته‌اند.

در ابتدای این نشست، مسعود خاتونی، معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران گفت که حدود سه دهه است بانک‌ها به سمت بانکداری الکترونیک گام برداشته‌اند. در حوزه پرداخت بیشترین تراکنش‌ها برای مشتریان در پایانه‌های فروشگاهی و خریدهای اینترنتی است که هزینه‌های زیادی در این حوزه صرف می‌شود. با توجه به این موضوع، قصد داشتیم با ورود به این عرصه به سمت دیجیتالی شدن حرکت کنیم و از سخت‌افزارها فاصله بگیریم.

مهدی شهیدی، قائم‌مقام مدیرعامل آسان پرداخت در این مراسم نیز با بیان اینکه ۶۰۰ هزار پذیرنده آپ، نشان پرداخت را پذیرش می‌کنند گفت: از طریق پیامک امکان کنترل وصولی در لحظه برای تمام کسب‌وکارها فراهم است. احراز هویت در این سرویس، واقعی است. ثبت احوال، پست و شاهکار، احراز هویت را در این سرویس انجام می‌دهند.

شهیدی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه دلیل حضور بانک ملی در ارایه این کیف پول چیست گفت: متولی این کیف پول باید یک بانک باشد و به خاطر آنلاین بودن خیلی وابسته به بانک است و گویا انتقال وجه بین بانکی در حال انجام است. حساب کیف پول نزد بانک ملی است و رسالت بانک قرار دادن ابزار در اختیار افراد است.