شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

صحبت­های جنجالی نماینده کهنوج در مجلس

 احمد حمزه‌ای، نماینده مردم کهنوج در مجلس ایران گفته: به نیابت از مردم کرمان برای هر کس که ترامپ را به قتل برساند 3 میلیون دلار جایزه نقدی می‌دهیم.

این صحبت­ها در شبکه­های اجتماعی با واکنش کاربران همراه بود و مورد نقد و طنزپردازی­های فراوانی قرار گرفت. آنطور که در شبکه های اجتماعی و اخبار رسمی آمده این نماینده مردم سفارتخانه‌های آمریکا در منطقه را نیز تهدید کرده است.

وی همچنین پیشنهاد خروج ایران از NPT را مطرح کرده که با تعجب کاربران در فضای مجازی همراه شد. وی در خصوص لزوم خروج ایران از معاهده هسته­ای نیز گفته: اگر امروز جنگ‌افزار هسته‌ای داشتیم از پیمان منع سلاح هسته­ای خارج شده و از تهدید مصون بودیم. حال که اروپا از تعهدات خود سر باز زده است لذا ما باید جوش هسته‌ای را انجام دهیم و به دنیا اعلام کنیم که به باشگاه قدرت‌های هسته‌ای پیوسته‌ایم.

این عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت در مجلس داشتن جنگ افزار هسته‌ای را مصونیت‌آفرین عنوان کرد و گفت: باید موشک‌هایی با بُرد زیاد و دارای ظرفیت قابل حمل کلاهک‌های نامتعارف را در دستور کار قرار دهیم. این حق طبیعی ما است.

مجادله بر سر بازی­های لیگ قهرمانان آسیا

در هفته­های گذشته با انتشار خبر لغو میزبانی تیم­های ایرانی در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا کاربران در شبکه­های اجتماعی به ذکر سناریوهای احتمالی برای این موضوع و نیز واکنشی که تیم­های ایرانی باید به آن نشان دهند، پرداختند.

از سویی برخی از کاربران این اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا را نشان از عملکرد غیر فوتبالی و سیاسی این سازمان دانستند و خواستار کناره­گیری تیم­های ایرانی جهت مقابله با این اقدام شدند.

از طرف دیگر اما برخی از کاربران نیز با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و کم شدن تمایل خارجی­ها برای سفر به ایران خواستار آن شدند که صرفا برای امسال با این پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آسیا موافقت شود.

در این میان اختلاف‌نظرهایی نیز بین طرفداران تیم­هایی که به صورت مستقیم صعود کرده­اند و تیم­هایی که می­بایست در پلی­آف بازی کنند وجود داشت و طرفداران دو تیم سپاهان و پرسپولیس معتقد بودند که تیم­هایشان نباید پاسوز استقلال و شهر خودرو شده و می­بایست در مسابقات شرکت کنند چرا که ممکن است تا زمان بازی­های برگشت مرحله گروهی اجازه بازی در داخل کشور توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر شود.