اپلیکیشن طراحی کنید

شتابی که در گسترش گجت‌ها و اپلیکیشن‌ها دیده میشود نشان‌دهنده این امر است که طراحی اپلیکیشن‌ها روزبه‌روز جذاب‌تر میشود. همواره ایده‌های تازه ای وجود دارند که در قالب برنامه‌های کاربردی روی موبایل‌های هوشمند و دیگر گجت‌ها مورد استفاده قرار گیرند تا نیاز انبوهی از مردم را برطرف سازند. بدون شک، راهی که این تولیدات را با آسانی و خلاقیت همراه سازد، مورد استقبال قرار خواهد گرفت. لذا در این شماره هفته‌نامه، اپلیکیشن‌هایی معرفی کرده‌ایم مخصوص طراحان اپلیکیشن، تا با بهره‌گیری از قابلیت‌های این برنامه‌ها، به راحتی نمونه‌های اولیه را طراحی و پیاده‌سازی کنند و اهداف خود را پیش ببرند. به کمک این برنامه‌ها، تعامل اعضای تیم حفظ میشود و طراحی به آسانی انجام میگیرد. 


Marvel - Design Apps on Your Phone
اپلیکیشن Marvel به شما امکان میدهد تا به راحتی به طراحی اپلیکیشن بپردازید. تنها کافی است ایده‌های اولیه‌تان را روی کاغذی پیاده‌سازی و از آن عکسی تهیه کنید. عکس‌ها را در برنامه وارد کنید و بقیه کار را به Marvel واگذار کنید. با به اشتراک‌گذاری نتیجه به دست آمده با دوستان‌تان از طریق ایمیل، توییتر و راه‌های دیگر میتوانید برنامه به دست آمده را تست کنید. امکان ارسال اپلیکیشن ساخته شده به موبایل دیگر و یا کامپیوتر وجود دارد. اپلیکیشن Marvel که برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios طراحی شده، بدون پرداخت هزینه‌ای قابل دریافت است. شما از قابلیت‌های این برنامه روی اپل‌واچ نیز میتوانید بهره‌مند شوید.


InVision - Design Collaboration
طراحی اپلیکیشن‌ها، کاری است که معمولا به صورت تیمی انجام میشود و لازم است همه اعضا تیم روی مراحل کار تسلط داشته باشند و تا پایان پروژه، در تعامل باشند. این موضوع از توجه طراحان برنامه InVision  دور نمانده است. طراحی اپلیکیشن به کمک InVision به اعضای تیم این امکان را میدهد تا در هر زمان و مکان، نظرات خود را در مورد قسمت‌های مختلف کار به اشتراک بگذارند و اعضا از مراحل کار با خبر بوده و تمام مدت با یکدیگر در تعامل باشند. در صورتی که تغییراتی در نمونه اولیه برنامه صورت گیرد، برنامه InVision از طریق نوتیفیکیشن شما را مطلع خواهد کرد. این برنامه کاربردی را میتوانید روی آیفون، آیپد و اپل‌واچ استفاده کنید. نسخه‌ای از این برنامه برای سیستم‌عامل اندروید نیز عرضه شده است و دریافت این برنامه به صورت رایگان انجام میشود. 

POP - Prototyping on Paper
با استفاده از این برنامه میتوانید اپلیکیشن مورد نظر خود را بسازید. برای این کار، POP امکاناتی نظیر، فونت‌ها، آیکون‌ها، تصاویر و شکلک‌ها را در اختیار شما قرار داده است. روش دیگری برای شروع پروژه نیز وجود دارد. شما میتوانید طرح قسمت‌های مختلف برنامه مورد نظر را روی کاغذ بکشید، عکسی تهیه و در برنامه وارد کنید تا شبیه‌سازی شوند. برنامه POP صفحات مختلف را به یکدیگر مرتبط میکند. نتیجه کار از راه‌های مختلف نظیر ایمیل، اس‌ام‌اس، توییتر و فیسبوک قابل اشتراک‌گذاری است. در صورت نیاز، امکان انتقال اپلیکیشن طراحی شده توسط شما، به موبایل و یا کامپیوتر دیگر وجود دارد. این برنامه رایگان برای سیستم‌عامل اندروید و iOS طراحی شده و روی اپل‌واچ نیز قابل اجرا است. 

Proto.io
یکی دیگر از برنامه‌هایی که میتوان در این زمینه معرفی کرد، اپلیکیشن Proto.io است. این برنامه با امکاناتی که در اختیار کاربران قرار داده، طراحی اپلیکیشن را برای علاقه‌مندان به این کار و طراحان با سهولت بیشتری همراه ساخته است. برای استفاده از برنامه Proto.io لازم است ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید. نکته خوبی که راجع به این برنامه میتوان نام برد، ذخیره همه پروژه‌ها در حساب کاربری برنامه است که شما با ورود به حساب کاربری‌تان میتوانید به کارهایی که انجام داده‌اید دسترسی پیدا کنید. به کمک این برنامه میتوانید نمونه‌های اولیه‌تان را پیاده‌سازی کرده و با استفاده از امکان متحرک‌سازی، آن را بهتر جلوه دهید. پس از ارایه نتیجه کار میتوانید از نظر همکاران و دیگران مطلع شوید و به اصلاح نقص‌ها بپردازید. اپلیکیشن Proto.io روی سیستم‌عامل‌های اندروید و ios قابل اجرا است و به صورت رایگان میتوان آن را دریافت کرد. 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی