بازدید برندگان جایزه مصطفی(ص) از آزمایشگاه 5G همراه اول

‎برندگان جایزه مصطفی(ص) ضمن سخنرانی در دانشگاه صنعتی شریف، از آزمایشگاه 5G همراه اول بازدید کردند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جلسه سخنرانی برندگان جایزه مصطفی(ص)، دوشنبه ١٣ آذرماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و برندگان این جایزه «پروفسور سامی ارول گلنبه» و «پروفسور محمدامین شكراللهی»، در خصوص فعالیت‌ها و دستاوردهای خود سخنرانی كردند. این نشست با حضور حمیدرضا نیكوفر، قائم‌مقام مدیرعامل همراه اول، محمدرضا موحدی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شریف و جمعی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

‌قائم‌مقام مدیرعامل همراه اول در این مراسم با بیان اینکه همراه اول در راستای مسوولیت اجتماعی و حمایت از فناوری نوین، حامی این جایزه شده است، گفت:‌ باعث افتخار است كه دو برنده امسال جایزه مصطفی(ص)، در حوزه ICT فعالیت می‌كنند.

نیکوفر ادامه داد: رویكرد همراه اول، حركت سریع به سمت توسعه فناوری‌های نوین است و به‌عنوان یك راهبرد، به‌دنبال توسعه همكاری‌های علمی و پژوهشی خود در حوزه ICT هستیم و امیدواریم با حمایت همراه اول و دانشگاه‌های تراز اول كشور، بتوانیم به‌موازات همکاریمان با دانشگاه صنعتی شریف، فعالیت‌های علمی در حوزه  5Gو مجازی‌سازی را تقویت كنیم. در این راه نیازمند ارتباط و همكاری با مراكز پژوهشی بین‌المللی و دانشمندان آنها هستیم.

در پایان این مراسم، برندگان جایزه از موزه، آزمایشگاه 5G همراه اول و مركز دیتای دانشگاه صنعتی شریف بازدید كردند.