رجیستری با فازبندی‌هاش تو حلقم!

این روزها این‌قدر سوژه برای نوشتن پیدا می‌کنم که می‌خوام پیشنهاد بدم به جای یه ستون، مثل بعضی از این روزنامه‌ها چهارصفحه به طنز اختصاص بدیم. اما می‌گن راه نداره. همین‌طوری این‌قدر خاطرمونو میخوان که نگو. بعد هم بیشتر از این حق‌التحریر نمی‌تونیم بپردازیم. همین‌طوریشم زیادی هستی و تو رودربایستی نگهت داشتیم.

منم نشستم فکر کردم خب چیکار کنم، من کلی حرف توی این دلم مونده که بزنم. بعد گفتن زیاد حرف نزن. کوتاه‌تر بنویس که به بیشتر سوژه‌هات برسی. منم گفتم چشم کمتر می‌نویسم که به بودجه شما بخوره.

سوژه اول: رابطه اینترنت و تیر تفنگ ‌بادی – من همیشه فکر می‌کردم با تفنگ بادی میشه نهایتش کفتری چیزی کشت. بعد هم فکر می‌کردم فیبر نوری زیر زمین هست. اما هفته قبل خبری اومد که تمام تصوراتم رو عوض کرد. متن خبر از این قرار بود: فیبر نوری انتقال دیتا در یکی از روستاهای شهرستان رودان از توابع هرمزگان بر اثر اصابت گلوله تفنگ بادی قطع شده است. در برخی مناطق خطوط فیبر نوری روی پایه‌ها عبور داده شده که محل مناسبی برای استراحت پرندگان فراهم شده است. لذا فردی برای شکار پرندگان اقدام به تیراندازی به سمت این فیبر نوری کرده که باعث شکستن الیاف فیبر نوری در مسیر روستای برنطین و قطعی ارتباط اهالی آن شده است.

خب وقتی با تیر تفنگ بادی اینترنت یه منطقه می‌ره هوا، مثلا انتظار دارید با زلزله چه مصیبت‌های بزرگ‌تری پیش بیاد. به نظرم بد نیست یه بخشی از پدافند غیرعامل، تیراندازی با تفنگ بادی به اینترنت باشه.

سوژه دوم: مردم فعلا گوشی نخرن – هفته قبل یه خبری اومد که توش نوشته بود مردم فعلا گوشی آیفون نخرن بعد در ادامه تیتر اومده بود شاید رجیستر نشه! خودتون شاهد باشید. آخه این چه وضعیتی هست. شاید رجیستر نشه یعنی چی؟ خب خودم بهتون می‌گم. یعنی خود مسوولان اجرای طرح هم نمی‌دونن چی میشه و احتمالا بستگی به شرایط آب و هوا داره. شاید فعال نشه شایدم بشه! یعنی اجرای طرح رجیستری همراه با فازبندی‌هاش که کسی نمی‌دونه دقیقا چیه، همه با هم یه جا تو حلقم.

سوژه سوم: قیمت اینترنت – حتما مستحضر هستید که قیمت اینترنت قراره نمی‌دونم چی بشه. دولتی‌ها میگن میاد پایین، ملت میگن میره بالا. از اونجا که همچنان معلوم نیست قراره چی بشه و از معاون وزیر گرفته تا شرکت‌های اینترنتی که برداشت اشتباه از مصوبه اینترنت داشتن، همه درست نمی‌دونن چی میشه، می‌خواستم بگم چطوره به مردم پیشنهاد بدین فعلا اینترنت نخرید، شاید چیز بشه.

پیشنهاد بدی نیستا از مسوولان تقاضا دارم بدون هیچ خجالت و تعارفی یه مقدار بهش فکر کنن.

عزت زیاد

آق فری