اپل در اندیشه ارایه خدمات انتقال پول آنلاین به کاربران آیفون
 
اپل مذاکراتی را با برخی شرکت های ارایه خدمات پرداخت آنلاین به عمل آورده تا یک سرویس مستقل با همین هدف راه اندازی کند.
به گزارش فارس به نقل از استار، مالکان گوشی‌های آیفون با استفاده از این خدمات می‌توانند مبلغ مورد نظر خود را به صورت دیجیتال به دیگر مالکان گوشی های آیفون منتقل کنند. 
گفته می‌شود اپل ارائه این خدمات را از اواخر سال جاری میلادی آغاز می کند، هر چند هنوز زمان دقیقی برای این کار تعیین نشده است. خدمات یاد شده رقیبی برای خدمات مشابه مانند ونمو از شرکت پی پال، اسکوئر کش از شرکت اسکوئر و برخی خدمات پرداخت همراه بانک‌های بزرگ محسوب می‌شود.
منابع مطلع می‌گویند اپل مذاکرات خود با شرکت‌هایی مانند ویزا برای تولید و عرضه کارت های مالی پیش پرداختی را هم آغاز کرده تا در شبکه کارت های اعتباری ویزا قابل استفاده باشند و قرار است استفاده های متنوعی از این کارت ها به عمل آید.
اپل در تلاش است تا به هر نحو ممکن بر میزان کاربران خدمات پرداخت همراه اپل پی بیفزاید و ارائه خدمات کارت اعتباری می تواند در این زمینه به شرکت مذکور کمک کند. این خدمات از دو سال و نیم پیش ارائه شده، اما آمار منتشر شده از سوی بانک‌ها نشان می‌دهد استقبال از آن چندان چشمگیر نبوده است.

مغز متفکر حملات هکری به سونی و مایکروسافت به زندان افتاد
 
مردی که عامل اصلی حملات هکری به سونی و مایکروسافت بوده و با این کار خود جهان را به آشوب کشید، به دو سال زندان محکوم شد.
به گزارش فارس به نقل از گاردین، آدام ماد 20 ساله طراح برنامه ای به نام Titanium Stresser است که باعث اجرای 1.7 میلیون مورد حمله به سایت‌های وابسته به مایکروسافت و سونی مانند Minecraft،  Xbox Liveو TeamSpeak از جمله ابزار چت مورد استفاده علاقمندان به بازی های ویدئویی است.
وی با طراحی برنامه یاد شده و فروش آن به جانیان آنلاین، بیش از 380 هزار پوند به جیب زده است.
وی به منظور خودنمایی و تحت تاثیرقراردادن دوستان خود بارها به شبکه‌های رایانه‌های احزاب سیاسی، دولت ها و ... حمله کرده است.
بررسی‌ها نشان می‌دهد، برنامه هکری طراحی شده توسط این فرد محبوبیت جهانی پیدا کرده و در بسیاری از کشورهای جهان مورد سواستفاده قرار گرفته است. خود او در بازه زمانی دسامبر سال 2013 تا مارس 2015 به تنهایی 594 حمله DOS را بر علیه 181 آدرس آی پی انجام داده است.
این فرد که فعالیت‌های هکری خود را در سن 16 سالگی اغاز کرده با نفوذ به شبکه رایانه‌ای کالج محل تحصیل خود در انگلیس هم خسارات زیادی به بارآورده بود. تعداد افرادی که از برنامه هکری وی سواستفاده کرده‌اند، بیش از 112 هزار نفر برآورد می‌شود که نیمی از آنها ساکن انگلیس هستند.

مدیر بخش خودروهای خودران اوبر استعفا کرد
 
آنتونی لواندوسکی مدیر گروه خودروهای خودران شرکت اوبر که از سوی گوگل متهم به سرقت اسرار تجاری مربوط به فناوری ساخت این خودروها شده، از مقام خود استعفا کرد.
به گزارش فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، وی اعلام کرده که دیگر در حوزه تولید ابزاری موسوم به لیدار نیز فعالیتی ندارد. لیدار حسگر راداری خاصی است که خودروهای خودران از آن برای مسیریابی در محیط اطراف و نقشه خوانی استفاده می کنند.
البته این استعفا به معنای قطع همکاری این فرد با اوبر نیست و او همچنان مسئولیت‌های دیگری در زمینه نظارت بر برخی فعالیت‌ها و امور مربوط به ایمنی را بر عهده خواهد داشت.
ناظران علت اصلی این استعفا را شکایت گوگل از وی می‌دانند. او متهم است با سرقت اسرار طراحی خودروهای خودران از گوگل که زمانی در ان مشغول به کار بوده، این اسرار را به اوبر منتقل کرده و حقوق مالکیت معنوی این شرکت را نقض نموده است.
قرار است اریک میهافر مسئولیت واحد فناوری‌ پیشرفته اوبر را بر عهده بگیرد و بر نحوه تولید خودروهای خودران و ابزار ردگیری داده ها نظارت کند. میهافر از متخصصان حوزه رباتیک از دانشگاه کارنگی ملون است که از سال 2015 در شرکت اوبر کار می کند و تا به حال در مرکز تحقیقاتی اوبر در پیتسبورگ مشغول به کار بوده است.

برنامه ضدویروس بلای جان کاربران ویندوز شد
 
برنامه مشهور ضدویروس که توسط میلیون‌ها نفر در خانه‌ها و شرکت‌های تجاری و اداری به کار می‌رود با شناسایی فایل‌های ویندوز به عنوان تهدید مشکل آفرین شد.
به گزارش فارس به نقل از ان بی سی نیوز، برنامه ضدویروس شرکت آمریکایی Webroot‌ بخش‌هایی کلیدی از سیستم عامل ویندوز را به عنوان مشکل امنیتی قلمداد کرده و با قرنطینه کردن یا پاک کردن این فایل‌ها موجب از کار افتادن سیستم عامل یاد شده می‌گردد.
سخنگوی شرکت Webroot‌می گوید برنامه امنیتی یاد شده فایل هایی در ویندوز را بدافزار تلقی می کند و کاربران باید برای جلوگیری از وقوع مشکل از استفاده از ضدویروس مذکور خودداری کنند.
برنامه امنیتی یاد شده دارای 30 میلیون کاربر در سراسر جهان است و بسیاری از آنان با حضور در شبکه های اجتماعی به شدت نسبت به عملکرد بد Webroot اعتراض کرده اند.

گوگل به جنگ اخبار جعلی می‌رود
 
گوگل به منظور مقابله با گسترش اخبار جعلی در اینترنت و شبکه های اجتماعی قصد دارد منابع انتشار این اخبار را با کمک کاربران شناسایی و دفن کند.
به گزارش فارس گوگل از یکسو در حال ارتقای الگوریتم های خود برای شناسایی این نوع اخبار از خلال جستجوهای کاربران و از سوی دیگر طراحی ابزاری است که ارسال اطلاعات در مورد منابع انتشار این اخبار را تسهیل می کند.
بر اساس آمار گوگل، حدود 0.25 درصد از کل جستجوهای روزانه گوگل منتهی به نمایش محتوای گمراه کننده یا نامناسب می شود و قرار است با شناسایی دقیق تر این محتوا آنها به صفحات بعدی منتقل شده یا حذف شوند تا به عنوان نتایج دقیق نمایش داده نشوند.
گوگل لینک های فیدبک را هم برای کاربران فعال کرده تا انها بتوانند در مورد دقت قابلیت تکمیل خودکار گوگل و متون پیشنهادی هم اطلاعاتی را ثبت کنند.
کارشناسان معتقدند انتشار انبوه اخبار جعلی علیه هیلاری کلینتون در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا از جمله علل بدبین شدن مردم به وی و شکست او در این انتخابات بود.


محققان سریع‌ترین دوربین جهان را ساختند
 
محققان سوئدی دوربینی ساختند که قابلیت تهیه 5 تریلیون تصویر را در هر ثانیه دارد. این دوربین برای عکسبرداری از فرآیندهای فوق‌العاده سریع در علوم شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی و زیست دارو کاربرد دارد.
به گزارش ایرنا از ساینس‌دیلی، محققان از دوربین جدید خود برای عکسبرداری از حرکت فوتون‌ها در مسافتی به اندازه قطر یک برگ کاغذ استفاده کردند. در دنیای واقعی، این فرآیند به اندازه یک پیکوثانیه یعنی یک تریلیونیوم ثانیه طول می‌کشد. اما با استفاده از این دوربین جدید می‌توان فرآیند مذکور را با ضریب یک تریلیون کندتر کرده و آن را به یک فرآیند قابل مشاهده تبدیل کرد. 
این دوربین به جای این که از یک پدیده در فواصل زمانی عکسبرداری کند، چندین تصویر را به طورهمزمان تهیه می‌کند و سپس با استفاده از یک الگوریتم خاص آن‌ها را به شکل مجموعه‌ای از سکانس‌های تصویربرداری شده از پدیده مرتب می‌کند.
بسیاری از پدیده‌های طبیعی به قدری سریع‌هستند که امکان تصویربرداری از آن‌ها با دوربین‌های فیلمبرداری وجود ندارد و تنها می‌توان از طریق عکاسی آن‌ها را به ثبت رساند. اما در حال حاضر سریع‌ترین دوربین‌های عکاسی جهان قادرند 100 هزار عکس در هر ثانیه بگیرند. سپس این تصاویر ویرایش می‌شوند تا به صورت یک فیلم درآیند. با استفاده از این روش لازم است یک آزمایش چندین بار تکرار شده و از آن عکاسی شود تا تصاویر قابل مشاهده‌ای از آن به دست آید. اما اشکال کار در اینجاست که با هربار تکرار یک پدیده، ممکن است ویژگی‌های آن با آزمایش قبلی کاملا یکسان نباشد.
دوربین محققان سوئدی امکان تصویربرداری از پدیده‌هایی مانند انفجار، تابش‌های پلاسمایی، احتراق آشفته، فعالیت مغز حیوانات و واکنش‌های شیمیایی را بدون نیاز به تکرار این پدیده‌ها فراهم می‌کند. 
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه FRAME منتشر شده است.

هکرها هنگام استفاده از گوشی رمز موبایل شما را پیدا می کنند
 
یک مطالعه تازه نشان می دهد نحوه دست گرفتن و گرداندن گوشی موبایل در زمان هایی که از آن استفاده می کنید می تواند به هکرها امکان دهد رمز یا کد عبور شما را پیدا کنند.
به گزارش ایرنا متخصصان دانشگاه نیوکاسل حرکات گوشی هوشمند هنگام استفاده از آن را تجزیه و تحلیل کرده‌اند.
آنها می‌گویند کد عبور چهار رقمی اندروید را بار اول با دقت 70 درصد و بار دوم با دقت 100 درصد تشخیص دادند.
این گروه متخصصان انفورماتیک مدعی هستند که شرکتهای تولید کننده از این مشکل آگاه هستند، اما نمی‌توانند چاره‌ای برای آن بیابند.
مریم مهرنژاد، از دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه نیوکاسل، می‌گوید: اکثر گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاههای فردی مجهز به مجموعه‌ای از حسگرها هستند مانند ژیروسکوپ، حسگرهای چرخشی، شتاب‌سنج و غیره.
وی اضافه می‌کند: اما از آنجائی که اپلیکیشن‌های موبایل و وبسایتها برای استفاده از اغلب این حسگرها نیاز به کسب اجازه ندارند، برنامه‌های مخرب می‌توانند مخفیانه اطلاعات حسگرهای شما را بدزدند.
این پژوهش نشان می‌دهد که با توجه به تعداد حسگرهای مختلفی که توسط شرکت‌های رقیب استفاده می‌شود، دنیای تکنولوژی مشکل دارد.
مهرنژاد می‌گوید: ما دریافتیم که در برخی از مرورگرهای وب اگر شما در تلفن یا تبلتتان یکی از این صفحات حاوی برنامه‌های مخرب را باز کنید و سپس صفحه دیگری را باز کنید این برنامه‌ها می‌توانند تمام اطلاعاتی را که شما وارد می‌کنید بدزدند.
وی افزود: از این بدتر این است که در مواردی این برنامه‌ها حتی در حالت قفل صفحه نیز به جاسوسی از شما ادامه می‌دهند مگر اینکه آن برنامه را کاملا ببندید.
مهرنژاد همچنین گفت: مردم در مورد دوربین و مکان‌یاب بیشتر نگران هستند تا در مورد حسگرهای بی سر و صدا.
این گروه پژوهشی گفته که توانسته 25 حسگر مختلف را شناسایی کند که بطور استاندارد در اکثر دستگاه ها وجود دارند.
پژوهشگران دریافتند که هرکاری که می‌کنید مثل کلیک کردن، بالا پائین رفتن در صفحات، کشیدن یا زدن انگشت به صفحه، باعث می شود دستگاه در حالت خاصی قرار گیرد که حسگرها آن وضعیت را ثبت می کنند.
لذا این گروه می‌تواند فقط با توجه به حالتی که گوشی را می‌گردانید تشخیص دهد که در یک صفحه وب مشخص کدام قسمت از صفحه را کلیک می‌کنید و چه چیزی تایپ می‌کنید.
آنها گفتند که شرکتهای بزرگ تکنولوژی مثل گوگل و اپل را در جریان گذاشته‌‌اند، اما تاکنون هیچکس نتوانسته پاسخی پیدا کند.
حالا این گروه در حال بررسی خطرات استفاده از دستگاههای ورزشی فردی هستند که به پروفایل آنلاین افراد متصل می‌شوند.

نگاهی به دوربین Panasonic Lumix TZ90

DSLR ارزان‌قیمت برای مستندسازی

سیگما حرفه‌ای‌تر می‌شود

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه