هوای دل‌انگیز اردیبهشت فرصت مناسبی است تا با مسافرت به شهرهای مختلف، از این زیبایی لذت بیشتری ببریم. اپلیکیشن‌هایی که در زمینه مسافرت می‌توانند به شما کمک کنند، در این شماره معرفی شده‌اند. در انتخاب این اپلیکیشن‌ها موارد مختلف سفر، از رزرو هتل و نحوه مسافرت گرفته تا یافتن بهترین رستوران‌ها و غذاها مورد توجه قرار گرفته‌اند. 
KAYAK Flights, Hotels & Cars
از جمله اولین کارهایی که بعد از تصمیم به سفر باید انجام داد، چیدن مقدماتی مانند فراهم کردن بلیت رفت و برگشت، رزرو محلی برای اقامت و مواردی از این قبیل است. این کارها با داشتن اپلیکیشنKAYAK  به‌آسانی انجام می‌شوند. این برنامه در میان صدها سایت مسافرتی جست‌وجو می‌کند و بهترین پروازها و هتل‌ها را برایتان رزرو می‌کند تا با پرداخت کمترین هزینه بهترین نتیجه را به‌دست آورید. اگر سفر دسته‌جمعی در پیش دارید، می‌توانید با به‌اشتراک‌گذاری نتایج به دست‌آمده از KAYAK در iMessage، همسفران خود را در جریان برنامه سفر قرار دهید. مزیت دیگری که این برنامه دارد، نشان دادن مسیرهای درون فرودگاه و قسمت‌های مختلف آن است. در صورتی که به اینترنت متصل نباشید هم می‌توانید به برنامه سفرتان و نقشه فرودگاه در KAYAK دسترسی یابید. اپلیکیشن KAYAK به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد و روی ویندوزفون‌ها، موبایل‌های بلک‌بری و نیز سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS قابل اجرا است. از امکانات این برنامه میتوان روی اپل‌واچ نیز بهره‌مند شد. از این‌رو همه اطلاعات مورد نیاز را روی مچ دست خود خواهید داشت و در صورتی که تغییری در وضعیت پروازتان به‌وجود آید و موبایلتان در دسترس شما نباشد، از طریق ساعت هوشمند خود به‌سرعت باخبر می‌شوید. 
Lola Travel
این برنامه هم مانند اپلیکیشن kayak عمل کرده و قادر است پیشنهادهای مسافرتی خوبی در اختیار مسافران قرار دهد. جست‌وجو در میان آژانس‌های مسافرتی مختلف و یافتن بهترین پروازها و هتل‌ها از قابلیت‌های این اپلیکیشن کاربردی است. مسیرهای رفت و آمد برای مسافران مشخص شده و این را می‌توان یکی دیگر از مزیت‌های برنامه نامید. برنامه Lola Travel را می‌توانید برای سیستم‌عامل‌های ios به‌صورت رایگان دریافت كنید.
Travel List – Trip Packing and Planning
پس از مشخص شدن مکان مسافرت، محل اقامت و...، لازم است وسایل مورد نیاز در سفر آماده شوند. تهیه فهرستی از لوازم خصوصی به کمک برنامهTravel List  به‌راحتی انجام می‌شود. ابتدا برنامه سفرتان را مشخص کرده و با توجه به آن احتیاجات را فراهم کنید. داخل این اپلیکیشن بعضی موارد به‌صورت پیش‌فرض وجود دارد که دسته‌بندی شده‌اند. این فهرست قابل تغییر است و می‌توانید موارد موردنظر را به آن اضافه كنید. فهرست تهیه‌شده توسط شما قابل اشتراک‌گذاری با دیگران است و روی همه دستگاه‌هایی که اپلیکیشن Travel List را دارند، سینک می‌شود. یکی از قابلیت‌های کاربردی اپلیکیشن، یادآور آن است که با تنظیم آن برای کارهای مهم، آنها را از قلم نمی‌اندازید. این برنامه برای سیستم‌عامل iOS به مبلغ 99/1 دلار به‌فروش می‌رسد و روی اپل‌واچ نیز قابل استفاده است.
Currency Converter
این برنامه در مسافرت به کشورهای دیگر که واحد پولی متفاوت دارند بسیار به‌کار می‌آید. در اپلیکیشن Currency Converter، 180 واحد پولی تعریف شده‌ که به‌راحتی به یکدیگر تبدیل می‌شود. درون این برنامه قسمتی به‌عنوان فهرست علاقه‌مندی‌ها وجود دارد که می‌توانید واحد‌هایی را که بیشتر با آنها سر و کار دارید در آن ذخیره کنید تا به‌راحتی قابل دسترسی باشند. این اپلیکیشن که به‌صورت رایگان در دسترس وجود دارد برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS طراحی شده و روی ویندوز و موبایل‌های بلک‌بری نیز قابل اجرا است.
Foodspotting
اگر همواره و در همه‌جا به‌دنبال بهترین غذاها هستید، اپلیکیشن Foodspotting راهنمای خوبی است تا در طول مسافرتتان به کشورهای مختلف دنیا، شما را با بهترین رستوران‌ها و غذاهای آن مکان آشنا کند. به کمک این برنامه می‌توانید دریابید که در محل مورد نظرتان چه غذایی بهتر است و در چه رستورانی سرو می‌شود. همچنین می‌توانید عکس‌هایی از آن غذا را مشاهده كنید و از نظرات دیگران باخبر شوید. برنامه Foodspotting برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS و نیز ویندوزفون‌ها و موبایل‌های بلک‌بری طراحی شده و بدون پرداخت هزینه‌ای قابل دریافت است.
 

لمس آوای دلنشین موسیقی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه