امکان مدیریت خانواده‌ها بر فعالیت فرزندان در محیط مجازی

با توجه به اینکه طی سال‌های گذشته در حوزه ورود کودکان و نوجوانان به فضای مجازی فعالیت چندانی صورت نگرفته است، این موضوع سبب شد راهکارهای جدیدی را برای توسعه این بخش و امنیت کودکان و نوجوانان در این زمینه فراهم کنیم.
محسن مروجی، مدیرعامل مجموعه انارستان با اعلام این موضوع گفت: برآورد می‌شود بازاری سه میلیونی برای فعالیت در این بخش وجود داشته باشد و ما تاکنون موفق شدیم یک میلیون سیم‌کارت نوجوان را با همکاری همراه اول وارد بازار کشور کنیم.
مدیرعامل انارستان با تشریح فعالیت‌های این مجموعه در حوزه MVNO اعلام کرد مجموعه انارستان موافقت اصولی برای تبدیل شدن به اپراتور مجازی موبایل نوع یک را نیز از سازمان تنظیم مقررات دریافت کرده و در حال مذاکرات نهایی با اپراتورهای داخلی برای راه‌اندازی است.
وی با اشاره به اینکه پلتفرم انارستان آمادگی دارد تا محمل مناسبی برای محتوای امن مخصوص نوجوانان در کشور ارائه کند، از همکاری با ۳۰۰ شرکت تولیدکننده محتوا در حوزه کودک و نوجوان خبر داد و گفت: در این زمینه تا چند ماه آینده شاهد رونمایی سیستم‌عامل امن و قابل مدیریت والدین برای کودکان خواهیم بود.
تبلت نوجوان دیگر محصول این مجموعه است که در راستای الزامات مورد نیاز برای حضور جوانان و نوجوانان در فضای مجازی تعریف شده‌ است،
مدیرعامل انارستان گفت در این راستا قصد داریم با سیستم‌عامل مدنظر تبلتی را وارد بازار کنیم که والدین تصمیم بگیرند فرزندانشان چگونه در فضای مجازی وقت بگذرانند. البته این به معنی محدود کردن سرویس نیست، اما این امکان را برای خانواده‌ها به وجود آوردیم که فعالیت فرزندان را مدیریت کنند.
وی همچنین با اشاره به همکاری با آموزش و پرورش برای شناسایی قطب‌های هوشمندسازی آموزش و پرورش گفت: این سند هم‌اکنون تهیه شده و قرار است با تایید آموزش و پرورش در جهت شناسایی شخصیت نیازهای نوجوانان به مدارس ابلاغ شود.