شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

مسی ایران تیتر یک شبکه‌های اجتماعی
یک ایرانی که شباهت زیادی به لیونل مسی مهاجم آرژانتینی تیم بارسلونا دارد این روزها بسیار خبرساز شده و به یکی از مهم‌ترین سوژه‌ها در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. این شهرت زیاد بدل ایرانی مسی اما این بار کار دست او داده و باعث شده که نیروی انتظامی او را بازداشت کند. خبر بازداشت مسی ایرانی هفته گذشته مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفت. ماجرا از این قرار است که مردم در خیابان وقتی بدل مسی را می‌بینند از او تقاضای امضا و عکس می‌کنند و همین مساله موجب ایجاد ترافیک شده و پلیس را مجبور به واکنش و بازداشت موقت وی کرده است.
آن‌طور که در شبکه‌های اجتماعی آمده این خبر بازتاب فراوانی در رسانه‌های جهان داشته است به‌طوری که نشریات و سایت‌های معتبری مانند ایندیپندنت و دیلی‌میل این خبر را بازتاب داده‌اند.
آن‌طور که کاربران در شبکه‌های اجتماعی نقل می‌کنند اولین بار 10 ماه پیش پدر رضا بود که متوجه شباهت پسرش به مسی شد و از او خواست لباس بارسلونا را بپوشد و مو و ریش خود را مانند مسی پیرایش کند.

شبکه‌های اجتماعی در سوگ کارگران معدن
هفته گذشته نیز واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به حادثه معدن آزاد شهر در استان گلستان و درگذشت جمعی از کارگران معدن‌کار که برای کمک به همکارانشان وارد تونل معدن شده و محبوس شده بودند ادامه داشت. بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های اثرگذار کشورمان به این واقعه دردناک در صفحات اجتماعی و شبکه‌های پیام‌رسان خود واکنش نشان دادند. همچنین تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی، صفحات خود را با عکس‌ها و کپشن‌هایی در سوگ این فاجعه ‌به‌روزرسانی کرده و با جانباختگان و بازماندگان آنان ابراز همدردی کردند. در این بین اما بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با انتقاد از رسیدگی نکردن دولت به آنچه در زیر پوست معادن کشور می‌گذرد خواستار رسیدگی بیشتر به این کارگران شدند. 
رسیدگی بیشتر به وضع ایمنی معادن کشور، افزایش حقوق معدن‌کاران و نیز سرکشی‌های دقیق دولتی بر وضع ایمنی و بیمه کارگران معدن از جمله نکاتی بود که کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی طی هفته گذشته خواستار رسیدگی عاجل دولت به آن بودند.

می‌خوری میری یا میری می‌خوری؟

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

تفكرسیستمی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه