ساخت دوربین هوشمند با قابلیت زوم 12 برابری

کمپانی Nest به‌تازگی قابلیت‌های جدیدی به دوربین‌های هوشمند منازل ساخته خود اضافه کرده که تا حد زیادی نقاط ضعف موجود در دوربین‌های قبلی را پوشش می‌دهد. این مدل جدید دوربین هوشمند که IQ نام دارد، به‌دلیل هوش مصنوعی بالایی که دارد می‌تواند بسیاری از شکاف‌های امنیتی دوربین‌های نسخه‌های قدیمی را برطرف کند.

این دوربین مجهز به سنسوری است که به آن توان فیلم‌برداری با توان را 4K می‌دهد که این کیفیت توان ارایه تصویری با حدود چهار برابر تعداد پیکسل یک دوربین امنیتی معمولی که کیفیت آن HD 1080p را به استفاده­کننده می‌دهد. این توان بالای فیلم‌برداری کمک می‌کند زمانی که نور از بیرون به داخل خانه تابیده می‌شود نیز تصاویری باکیفیت و قابل دیدن فراهم شود و اختلالی در تشخیص چهره افرادی که وارد یا خارج می‌شوند به‌وجود نیاید. تعداد زیاد پیکسل‌های ارایه‌شده همچنین موجب می‌شود که توان زوم دوربین به میزان قابل توجهی افزایش یابد و بتوان با حفظ کیفیت استاندارد فیلم‌برداری یعنی HD 1080p تصاویر را تا 12 برابر بزرگ‌تر کرد.

این دوربین البته نیاز به زوم دستی ندارد و به محض آنکه کسی وارد خانه شود به‌سرعت روی چهره او زوم می‌کند. علاوه بر این، زاویه تحت پوشش دوربین گسترده بوده و 130 درجه قابلیت چرخش دارد. این دوربین جدید البته با کمک نور مادون قرمز قابلیت دید در شب هم داشته و به کمک میکروفن‌ها و بلندگوهای جانبی‌اش می‌توان در هر لحظه با کسی که در خانه هست نیز ارتباط صوتی برقرار کرد.

قابلیت‌های متنوعی که دوربین Nest به آن مجهز است موجب می‌شود شناسایی کسانی که وارد خانه می‌شوند برای پلیس خیلی ساده شود و بدون مشکل تصاویری باکیفیت از آنها در اختیار داشته باشد. علاوه بر این، کیفیت بالای فیلم‌برداری این دوربین هوشمند در عین امکاناتی مانند قابلیت صحبت کردن با افراد درون منزل موجب می‌شود صاحب خانه بتواند در سفرهای طولانی با افراد خانواده ارتباط داشته باشد و وضعیت خانه را در لحظه ببیند. همچنین در صورت نصب این دوربین در کارخانه امکان نظارت مستمر بر کارگران خط تولید نیز فراهم می‌شود. قابلیت دید در شب نیز از آنجایی که گرمای بدن افراد را دریافت می‌کند به سریع‌ترین شکل ممکن افراد حاضر در کادر دوربین را حتی در تاریکی مطلق به شما نشان می‌دهد تا بتوانید در صورت لزوم اقدامات امنیتی لازم را به‌سرعت انجام دهید.

ایموجی‌ها رمز عبور می‌شوند

ایموجی‌ها رمز عبور می‌شوند

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه