معرفی و آموزش کتاب «مدل سازی تهدید‌های سایبری»

سومین کارگاه تخصصی" تازه‌های IT"با معرفی و آموزش کتاب «مدل‌سازی تهدید‌ها، راهکاری برای مبارزه با بدافزارها و تامین امنیت سایبری» 21 خرداد ساعت  17 با حضور مولف کتاب در  فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ‌فرهنگسرای فناوری اطلاعات، در این برنامه که با همکاری انتشارات پندار پارس برگزار می‌شود، مهدی احمدی مولف کتاب ضمن معرفی کتاب «مدل‌سازی تهدید‌ها، راهکاری برای مبارزه با بدافزارها و تامین امنیت سایبری» به صورت کارگاهی به آموزش مبانی آن می‌پردازد.

ارایه مقدمه‌ای بر امنیت شبکه و اطلاعات،  بررسی بدافزارها در حوزه امنیت شبکه و اطلاعات، معرفی روش‌های اعمال نفوذ و ایجاد تهدیدهای امنیتی، پدافند غیر‌عامل، راهکاری برای مقابله با تهدیدها، به‌کارگیری تست‌نفوذ در کشف آسیب‌پذیری‌ها و مقابله با تهدیدها و مدل‌سازی تهدیدها، راهکاری برای مقابله با بدافزارها از مهمترین محورهای قابل ارایه در این کارگاه است.

بر اساس این گزارش هر روزه، با کشف حفره‌های امنیتی مختلف و حملات سایبری گوناگون روی سایت‌های مهم دولتی و گاه خصوصی روبه‌رو هستیم. متاسفانه دایره حملات تنها محدود به تهدیدها و حملات وابسته به خارج از کشور نیست بلکه از طریق نفوذگران داخلی نیز هر روزه از آسیب‌پذیری‌های کشف شده سوءاستفاده می‌شود. با توجه به این مهم بررسی آسیب‌پذیری‌ها، تهدیدها و ریسک‌های امنیتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌بایست به کمک به‌کارگیری فرایند مدل‌سازی تهدیدهای مطرح در حوزه امنیت شبکه و اطلاعات با هرگونه تهدید سایبری مقابله کرد.

شرکت در کارگاه " تازه‌های" IT برای عموم رایگان است و علاقمندان می‌توانند برای حضور در این کارگاه به فرهنگسرای فناوری اطلاعات واقع در تقاطع خیابان‌های کارگر و جمهوری اسلامی‌ مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66902134 تماس بگیرند.

سوگولی لنوو

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه