بخش موبایل سونی به سود برنامه‌ای 2017 رسید

بخش موبایل شرکت سونی با گزارش سود ۱۰٫۲ میلیارد ینی (۹۱ میلیون دلاری) در سال جاری بر اساس گزارش مالی شرکت، عملکرد مناسب مالی خود را به‌نمایش گذاشته است.
انتظار می‌رود Sony Mobile با تداوم روند رشدش، با 9/1 میلیون دستگاه فروش بیشتر به نسبت سال گذشته، که عمده این فروش در اروپا و خاورمیانه خواهد بود، فروش خود را به 5/16 میلیون دستگاه برساند. بر این اساس سود حاصل از فروش با ۸ درصد افزایش به نسبت سال گذشته به ۸۲۰ میلیارد ین برسد که رکوردی برای درآمد بخش موبایل سونی خواهد بود.
Sony Mobile برای دستیابی به سودآوری بر مدل‌هایی با ارزش ‌افزوده بالاتر تاکید داشته است. نتایج عملیاتی عمدتا به‌دلیل کاهش هزینه‌های عملیاتی و بهره‌گیری از فعالیت‌های تجدید ساختار شرکت، بهبود یافته است. سایر بهبودها در سودآوری حاصل تمرکز بر مناطق جغرافیایی کمتر و کاهش هزینه‌های تجدید ساختار بوده است.
جیسون اسمیت، نایب‌رییس خاورمیانه و آفریقای بخش موبایل سونی با اشاره به پیشرفت‌های این شرکت در ارایه فناوری‌های نو در صنعت موبایل، گفت: Xperia XZ Premium تازه‌ترین تلفن هوشمند برنده جایزه نخستین تلفن هوشمند مجهز به ضبط ویدیو با حرکت بسیار آهسته در یک تلفن هوشمند با سرعت ۹۶۰ فریم در ثانیه است که این چهار برابر آهسته‌تر از هر تلفن هوشمند دیگری است. محصولات دیگری که به بازار تلفن‌های میان‌رده عرضه شده‌اند، شامل Xperia XA1، ‏XA1 Ultra و Xperia L1 هستند.
هیده‌یوکی فورومی، نایب‌رییس اجرایی بازاریابی و فروش جهانی بخش موبایل سونی نیز گفت: ما در حال توسعه برنامه‌های هوش مصنوعی برای تلفن‌هایمان هستیم و با تمرکز روی پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در طراحی‌هایی انحصاری، به ارتقا و تبدیل سبد محصولاتمان ادامه داده‌ایم. بنابراین انتظار داریم سال آینده با طیفی از محصولات جدید و افزایش تعداد فروش، از نظر مالی سال خوبی برایمان باشد.
بر اساس این گزارش انتظار می‌رود سود عملیاتی این شرکت برای سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۸ به ۵۰۰ میلیارد ین بالغ شود که بیشترین میزان از سال ۱۹۹۸ تاکنون است.

ضعف‌ها و قوت‌های فبلت U Ultra HTC

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه