آشپزخانه‌تان را از نو بسازید

اگر به‌دنبال ایده‌های نو برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه‌تان هستید، مطلب این هفته را از دست ندهید. در این شماره از هفته‌نامه اپلیکیشن‌هایی معرفی شده‌اند که شما را با ایده‌های جدید آشنا کرده و در پیاده‌سازی آنها و آنچه در ذهن خود می‌پرورانید، نقش بسزایی خواهند داشت. تعدادی از این برنامه‌ها برای قسمت‌های دیگر منزل نیز کاربرد دارند.
IKEA Catalog
در اولین گام برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه، لازم است طرحی را در ذهن داشته باشید. اپلیکیشن‌IKEA Catalog شما را با ایده‌های نو و لوازمی که توسط IKEA  ساخته شده‌اند، آشنا می‌سازد. IKEA یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی است که وسایل آشپزخانه را طراحی، تولید و به‌فروش می‌رساند. با دریافت این برنامه بدون پرداخت هزینه‌ای، می‌توانید انواع تولیدات این شرکت را مشاهده کنید، در فهرست علاقه‌مندی‌ها قرار داده و در خانه خود به‌کار گیرید. مزیت استفاده از این برنامه نسبت به کاتالوگ، بهره‌مندی از عکس‌ها، فیلم‌ها و تصاویر 360 درجه است. اپلیکیشن IKEA Catalog روی آیفون و آی‌پد با iOS هشت و بالاتر قابل اجرا است. 
3D Kitchen Design for IKEA 
اپلیکیشن 3D Kitchen Design for IKEA‌ به شما کمک می‌کند آنچه را در ذهن دارید در زمان کمتر و با نتیجه بهتر به واقعیت برسانید. از ویژگی‌های قابل ذکر برنامه، شبیه‌سازی آشپزخانه و وسایل مورد نظر شما از شرکت‌های مختلف است. درون عکس‌ها می‌توانید جزییات بسیاری را تغییر دهید؛ از رنگ دیوارها گرفته تا مدل و طراحی وسایل به‌کار‌رفته. این برنامه از دید سه‌بعدی پشتیبانی کرده و قادر است تصویر را از زوایای مختلف نمایش دهد. همچنین می‌توانید مطمئن شوید وسیله انتخاب‌شده در محل مناسب مورد نظر به‌خوبی قرار می‌گیرد یا خیر. قابلیت به‌اشتراک‌گذاری طرح نهایی از دیگر نکات مثبت این برنامه به‌شمار می‌آید و امکان مشاهده طراحی شما توسط دوستان و نزدیکانتان فراهم شده است. شما می‌توانید با پرداخت 99/8 دلار، این برنامه را برای آیفون و آی‌پد خود دریافت كنید. 
Kitchen Cabinets & Design
می‌توان گفت مهم‌ترین اجزایی که در آشپزخانه‌ها به‌کار رفته، کابینت‌ها است که بخش زیادی از نمای آن را شامل می‌شود و با ایجاد تغییراتی در آنها، آشپزخانه تا حد زیادی متفاوت خواهد شد. اپلیکیشن‌Kitchen Cabinets & Design طراحی شده تا در ایجاد تغییراتی در آشپزخانه‌تان شما را یاری کند. به کمک این برنامه می‌توانید با ایده‌های مختلف و مدل‌های گوناگون برای کابینت‌ها آشنا شوید و در طراحی خود از آنها کمک بگیرید. شما بدون پراخت هزینه‌ای می‌توانید از فیلم‌ها و عکس‌های موجود در این برنامه بهره‌مند شوید. Kitchen Cabinets & Design برای سیستم‌عامل اندروید طراحی شده است. ‌
Kitchen Design
یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای طراحی آشپزخانه به‌کار می‌رود، اپلیکیشن Kitchen Design است. با این اپلیکیشن می‌توانید طرح آشپزخانه رویایی را که در ذهن دارید پیاده‌سازی کنید که این طراحی به‌صورت دو و سه‌بعدی قابل اجرا است. با طراحی پلانی از قسمت مورد نظر، می‌توانید اجزا را در جای خود مشخص كنید. کاتالوگی درون برنامه وجود دارد که انتخاب وسایل را در اشکال و رنگ‌های مختلف با آسانی همراه کرده و قابلیت درگ اند‌ دراپ این برنامه به شما امکان می‌دهد هر وسیله را در جایی که در نظر دارید قرار دهید تا نتیجه‌ای متناسب با سلیقه خود به‌دست آورید. نتیجه کار به‌صورت سه‌بعدی و از زوایای مختلف قابل مشاهده است. اپلیکیشن Kitchen Design به‌صورت رایگان برای سیستم‌عامل اندروید قابل دریافت است.
TapPainter
یکی از سخت‌ترین مراحل از تغییرات، انتخاب رنگ جدید برای دیوارها است. اپلیکیشن TapPainter به شما كمك می‌كند تا تاثیر رنگ‌های مختلف را روی دیوار آشپزخانه مشاهده کرده و از این طریق انتخاب رنگ آسان‌تر شود. برای شروع کار لازم است عکسی از محیط مورد نظر گرفته و در برنامه وارد کنید. اپلیکیشن TapPainter به دو صورت رایگان و پولی موجود است. با خریداری نسخه پولی آن به مبلغ 99/2 دلار به تعداد رنگ‌های نامحدود دسترسی خواهید داشت. این برنامه که برای آشپزخانه و دیگر محیط‌های داخلی خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، روی سیستم‌عامل iOS اجرا می‌شود.