شکایت از یک رویه در شرکت پست

یکی از مخاطبان هفته‌نامه با ارسال نامه‌ای به طرح مشکلی در ارسال مرسولات پستی خود پرداخته است که انتظار می‌رود، شرکت پست پاسخ لازم را ارایه کند. متن کامل این نامه به شرح زیر است:

ما یک فروشگاه اینترنتی قدیمی ‌دارای پروانه کسب رسمی ‌هستیم که همیشه مرسولاتمان را به روش کرایه در مقصد (هزینه حمل با خریدار) ارسال می‌کنیم و به علت اینکه فقط پس از دریافت وجه توسط درگاه بانکی به ارسال کالا برای خریدار اقدام می‌شود، احتمال برگشت آن نزدیک به صفر است؛ چون فردی که وجه کالای گران‌قیمتی را پرداخته است از قبول مرسوله امتناع نمی‌کند. اما موضوع اینجاست که در برخی موارد نادر، چنانچه مرسوله برگشت بخورد، منطقه 15 پست تهران همیشه بابت برگشتی مرسوله پیشتاز کرایه در مقصد، دو برابر تعرفه پستی از ما می‌گیرد و به ما هیچ مستندات، رسید یا بخش‌نامه‌ای در قبال دریافت وجه دو برابر نمی‌دهد تا در حسابداری وارد کنیم؛ یعنی هم ما را با اداره دارایی هم با مشتری که حرف ما را بدون سند نمی‌پذیرند درگیر می‌کند، چگونه است که زمان برگشت مرسوله پیشتاز عادی (پیش پرداخت)، همان کرایه اولیه پرداختی کفایت می‌کند اما کرایه در مقصد که می‌شود، دو برابر هزینه پستی محاسبه می‌کنند، مگر چه فرایند متفاوتی طی می‌شود؟ اصولا آیا اگر این رویه مصوب است منطقی است ؟

پیرو ابلاغ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در تاریخ 09/03/1396 درخواست کتبی ارایه تعرفه یا بخش‌نامه مربوطه را داده‌ایم که لطفا پاسخ مقتضی یا رسید پرداخت وجه دو برابر به ما ارایه شود، اما هیچ پاسخی به ما نمی‌دهند! برای مثال و آشنایی بیشتر با مشکل در نمونه‌ای با شماره بارنامه 189569607100071008976118 حتما متن قسمت امضا را با مبلغ مرسوله در سامانه رهگیری مرسولات پستی به آدرس newtracking.post.ir مطابقت دهید.