کودک نجات‌یافته از حادثه مجلس در صدر اخبار

هفته گذشته عکس کودکی که در حین حادثه تروریستی تهران از یکی از پنجره‌های ساختمان اداری مجلس توسط نیروهای امنیتی فراری داده می‌شود، به مهم‌ترین سوژه شبکه‌های اجتماعی و البته رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل شد. آن‌طور که در شبکه‌های اجتماعی آمده این کودک به دلیل ابتلا به نوعی بیماری کبدی مرتب دچار عفونت می‌شده و لذا خانواده‌اش که از پس مخارج درمان کودک بر نمی‌آمدند برای دریافت کمک راهی مجلس می‌شوند تا از نمایندگان مردم برای کمک به فرزندشان یاری بخواهند.

بر اساس آنچه در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود مادر عماد گفته برای درمان فرزندش نیاز به پیوند مغز استخوان دارد و هم‌اکنون شش نفر برای پیوند مغز استخوان به این کودک کاندیدا شده‌اند که هزینه آزمایش هر کدام، یک میلیون و 600 هزار تومان است؛ همچنین هزینه ارسال خون عماد به کشور آلمان 3 میلیون و 600 هزار تومان است و خانواده عماد به دلیل مشکلات مالی از عهده پرداخت آن برنمی‌آیند. در این میان تعداد زیادی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی پا پیش گذاشتند و درخواست کردند تا شماره حسابی برای ارسال کمک‌های مردمی به عماد اعلام شود اما وزیر بهداشت زودتر پا پیش گذاشت و اعلام کرده که تمامی مخارج درمان عماد توسط وزارت بهداشت پرداخت می‌شود. این اقدام وزیر بهداشت با واکنش‌های مثبتی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

صعود تیم ملی به جام‌جهانی و حاشیه‌هایی برای گزارشگر

دوشنبه شب تیم ملی فوتبال ایران با برتری دو بر صفر در مقابل ازبکستان به جام جهانی روسیه راه یافت. اتفاقی که برای پنجمین بار تکرار شد. صعود ایران به جام جهانی با خوشحالی هنرمندان، ورزشکاران، سیاسیون و بسیاری از مردم ایران همراه بود و از همین رو آنها صفحاتشان در شبکه‌های اجتماعی را به این پیروزی اختصاص دادند. در این میان اما موضوعی که حتی از راهیابی به جام جهانی هم برای کاربران شبکه‌های اجتماعی جالب توجه‌تر بود الفاظ به کاررفته توسط گزارشگر بازی بود. گزارشگر این بازی با استفاده از الفاظی عجیب در این بازی گل سردار آزمون به ازبکستان را "گل خوشبوی ایرانی" نامید و در جایی دیگر سردار آزمون را "اسب تیزتک" خطاب کرد.

کتاب آموزشی ICDL

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه