جهانگردی با واقعیت مجازی!

هدست‌های واقعیت مجازی چند سالی است که به بازار آمده‌اند و هر روز نیز قابلیت‌های جدیدی برای آنها مطرح می‌شود. در ایران شناخت این هدست‌ها با غرفه‌هایی که در پارک‌ها ایجاد شد همزمان بود. به‌مرور با ارایه چند بازی برای پلی‌استیشن4 که تحت واقعیت مجازی بود، طرفداران این گجت بیشتر جذب این فناوری نوین شدند و حالا حرف توریسم با واقعیت مجازی نیز مطرح شده است.

امروزه استفاده از فیلم‌های واقعیت مجازی در صنعت توریسم به امری عادی بدل شده است و بسیاری از شرکت‌های گردشگری معتبر جهان با نشان دادن فیلم‌های واقعیت مجازی از مقاصد مختلف گردشگری به متقاضیان تورها برای انتخاب مقصد سفرشان کمک می‌کنند.

برای مثال در آفریقا شرکتی به نام Matoke Tours وجود دارد که ویدیوهای 360 درجه‌ای از سفر به آفریقا را تحت یک اپلیکیشن ارایه می‌کند تا کاربران با دیدن تصاویر واقعیت مجازی از روبه‌رو شدن با گوریل و بالن‌سواری در آفریقا برای سفر به این قاره تحریک شوند.

بسیاری از کارشناسان حوزه گردشگری معتقدند که استفاده از فناوری واقعیت مجازی و اپ‌های مبتنی بر این فناوری می‌تواند گامی بزرگ برای پیشرفت صنعت توریسم باشد. 

اپلیکیشنAscape  که برای آیفون طراحی شده و رایگان است، از دیگر نمونه‌های موفق استفاده از واقعیت مجازی برای توریسم است. این اپ موبایلی در حال حاضر به‌جد در معرفی مقاصد مختلف گردشگری جهان در قالب 360 درجه فعالیت دارد. البته در این میان عده‌ای که توانایی تامین هزینه‌های سفر به نقاط مختلف دنیا را ندارند نیز با استقبال از این اپ و اپ‌های مشابه به گردش مجازی با واقعیت مجازی در گوشه‌وکنار دنیا می‌پردازند.

هتلداران نیز در خصوص قابلیت‌های ویژه هدست‌های واقعیت مجازی بی‌تفاوت نمانده‌اند و سرویس‌هایی به نام Vroom در هتل‌ها ارایه می‌دهند که با استفاده از آنها مسافران در جریان آخرین تورهای هتل‌ها قرار گرفته و تجربه‌ای نزدیک به واقعیت از سفر به مقاصد گردشگری پیدا می‌کنند. متی کارول، از فعالان هتلداری، در خصوص VRoom گفته است كه این فناوری تجربه‌ای از داستان‌سرایی و نوآوری به‌صورت همزمان است که دو عنصر مهم در گفت‌وگو با نسل آینده مسافران خواهند بود.

طبق نظر تحلیلگران بازار فناوری پیش‌بینی شده که ظرف مدت سه سال آینده حدود 40 میلیون هدست واقعیت مجازی به‌طور فعال در حوزه گردشگری به‌کار گرفته شود و در نتیجه ارزش بازار واقعیت مجازی از دو و نیم میلیارد دلار تجاوز کند.

اخبار بازی

تایگر هم روبات شد

ایموجی‌ها رمز عبور می‌شوند

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه