Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 G Master

لنز همه‌فن حریف

سونی لنز ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیمتری جدید خود را در کنار دوربین فول‌فریم A9  معرفی کرده و با داشتن بیشترین فاصله کانونی برای دوربین‌های دارای دهانه E، چهارمین لنز از سری حرفه‌ای G Master به‌شمار می‌آید. این لنز قول کیفیت اپتیکی عالی در تمام گستره زوم و بوکه زیبا را به کاربر می‌دهد و کاربران دوربین‌های حرفه‌ای بدون آینه و منشور سونی را هدف گرفته است.

ابعاد لنز ۱۰۰ تا۴۰۰ میلیمتری جدید سونی برابر ۹۴ در ۲۰۵ میلیمتر است و وزن ۱۳۹۵ گرمی نشان از کاربرد مقدار زیادی شیشه باکیفیت در ساختار آن دارد. دهانه این لنز ۷۷ میلیمتری است و با کمک آن می‌توان از فاصله ۹۸ سانتیمتری سنسور دوربین عکاسی کرد. در ساختار اپتیکی این لنز از ۲۲ عدسی در ۱۶ گروه استفاده شده که یک عدسی SED، دو عدسی ED و پوشش Nano AR کیفیتی ممتاز به آن می‌دهند. از ویژگی‌های برجسته دیگر لنز می‌توان به لرزه‌گیر اپتیکال، مقاومت کامل در برابر رطوبت و گردوخاک، تنظیم سفتی کارکرد حلقه زوم، رابط سه‌پایه قابل جداسازی و امکان اتصال رابط‌های 4/1 و 2 برابر برای افزایش فاصله کانونی اشاره کرد.

وضوح‌یابی در لنز ۱۰۰ تا۴۰۰ میلیمتری جدید سونی با سرعت برق انجام می‌گیرد و در نتیجه عکاسان حیات وحش و ورزشی به‌خوبی می‌توانند از آن بهره جویند، اما کیفیت اپتیکی ممتاز و بوکه زیبا، آن را به انتخابی عالی برای عکاسی پرتره تبدیل می کند و به‌دلیل بزرگ‌نمایی خطی 35/0 برابر در حالت ۴۰۰ میلیمتری، می توان از آن به‌عنوان یک لنز ماکرو نیز یاد کرد.

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه