تحول در محصولات صوتی سامسونگ با فناوری UHQ

 

شرکت سامسونگ به‌تازگی نسل جدیدی از محصولات صوتی و تصویری خانگی خود شامل بلندگوی بی‌سیم H7، یک ساندبار جدید و یک پخش‌کننده بلو-ری UHD را معرفی کرده است.

صدای UHQ ویژگی‌ تمام اعضای خانواده جدید محصولات صوتی و تصویری خانگی سامسونگ است. فناوری اختصاصی سامسونگ امکان بهره بردن از صدای ۳۲ بیتی با جزییات دقیق را از هر منبع ۸ تا ۲۴ بیت فراهم می‌کند.

صدای UHQ می‌تواند منابع صوتی را تقویت و خروجی ۳۲ بیت از آنها تولید کند که روی هر دو حالت اتصال سیمی و بی‌سیم امکان‌پذیر است. خروجی ۳۲ بیت، صدایی تولید می‌کند که بسیار به اصل صدای ضبط‌شده نزدیک است و کیفیتی بسیار بهتر از صدای HD موجود در بازار دارد. این فناوری اختصاصی صدای غنی ارایه می‌دهد، طوری که هر نت از موسیقی در حال پخش به‌صورت شفاف و واضح قابل شنیدن خواهد بود.

همچنین سامسونگ الگوریتم صوتی خود را به‌شکلی توسعه داده است‌ تا از طریق تلفیق هوشمندی فناوری‌های اختصاصی خود با مهارت‌های آزمایشگاه صوتی بسیار پیشرفته‌اش در آمریکا بتواند به بهترین کیفیت صدای ممکن برسد.

خانواده صوتی سامسونگ به فناوری «حذف اختلال» (Distortion Cancelling) مجهزند که میزان تغییرات صدا را با پیش‌بینی کردن حرکت بلندگوهای داخلی به‌حداقل می‌رسانند. این اثر به‌خوبی روی ووفر کار می‌کند که قصد دارد صدای بم قوی را با کمک حرکت‌های بسیار و غیر قابل پیش‌بینی تولید کند. الگوریتم حذف اختلال می‌تواند به‌صورت هوشمند حرکات ووفر را پیش‌بینی و کنترل کند تا صدای بم باکیفیت‌تر و پایدارتر تولید و به خروجی فرستاده شود.

پروفایل صوتی جدید سامسونگ همچنین شامل یک «توییتر پهن‌باند» (Wide-band Tweeter) می‌شود که با فرستادن بهترین کیفیت صدا به تمامی قسمت‌های ساختمان، به کاربران امکان می‌دهد در تمامی اتاق‌های خانه از شنیدن موسیقی لذت ببرند. همچنین این پروفایل شامل یک آمپلی‌فایر کریستال (Crystal‌ Amplifier) است که نویزها را حذف می‌کند و به این ترتیب کاربر می‌تواند دقیق‌ترین صدا را بشنود.

 

اخبار

لنز همه‌فن حریف

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه