عرضه سهام آپ به بورس در هفته آینده

در حالی که هفته گذشته جلسه معارفه شرکت آسان پرداخت که با نماد آپ در تابلوی بازار دوم بورس درج شده با حضور مسوولان بورس، اعضای هیات مدیره شرکت، نمایندگان کارگزاران، اصحاب رسانه و عموم مردم برگزار شد، براساس آخرین اخبار عرضه اولیه 10 درصد از سهام این شرکت در بازار بورس اوراق بهادار تهران به بعد از ایام عاشورا موکول شد.
به گزارش عصر ارتباط حامد منصوری مدیرعامل آسان پرداخت در مراسم معارفه این شرکت برای فعالان بازار سرمایه، با اشاره به پشتیبانی حدود 6 میلیون تراکنش در روز توسط این شرکت گفت: در حال حاضر با حدود دو میلیون تراکنش موبایلی در روز رهبر بازار پرداخت همراه کشور هستیم .
وی افزود: درآمد آپ ترکیبی از کارمزد تراکنش های الکترونیکی، درآمد حاصل از انعقاد قرارداد با بانک‌ها در تامین دستگاه کارت‌خوان، پرداخت قبوض، فروش خدماتی از قبیل شارژ تلفن همراه، بیمه و غیره است. ترکیب این منابع درآمدزا برای این شرکت به عنوان یک مزیت رقابتی در مقایسه با سایر شرکت‌های PSP، تداوم سودآوری آپ را تضمین می‌کند و این یکی از دلایل پیشی گرفتن شاخص EPS آپ در مقایسه با دو رقیب بورسی خود است.
مدیرعامل شرکت آسان پرداخت بیان کرد: در حال حاضر حدود 70درصد از تراکنش‌های آسان پرداخت بر بستر POS و توسط 450 هزار عدد دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی نصب شده در کشور انجام می‌شود و مابقی تراکنش‌ها بر بستر موبایل (کد دستوری #733* و اپلیکیشن آپ ) و درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) انجام می‌شود.
وی همچنین از برنامه توسعه‌ای این شرکت جهت افزایش تعداد پوزها تا 700هزار عدد تا اواسط سال آینده خبر داد و در خصوص رشد پرداخت‌های موبایلی توسط آپ نیز گفت: در حال حاضر حدود 30 درصد از فروش شارژ اپراتورها و پرداخت قبوض توسط خدمات پرداخت الکترونیک آپ انجام می‌شود و این امر با صرف هزینه جهت فرهنگ‌سازی و اعتمادسازی به پرداخت‌های غیرحضوری محقق شده است.
 در ادامه این مراسم مهدی شهیدی قائم‌مقام مدیرعامل آسان پرداخت به تبیین استراتژی، اهداف و چشم‌انداز شرکت در سال‌های آتی پرداخت و گفت: تمام نرم‌افزارهای پرداخت آسان پرداخت در داخل همین مجموعه طراحی شده است و این امر علاوه بر ایجاد فرصت جهت ارایه خدماتی متمایز و با کیفیت بالا سبب چابکی این شرکت در ارایه خدمات نوین حوزه پرداخت الکترونیکی در مقایسه با رقبا شده است.
شهیدی در پاسخ به سوال یکی از افراد حاضر در خصوص بالا بودن تعداد نیروی انسانی در این شرکت نسبت به شرکت‌های مشابه و دانش بنیان که در برگیرنده هزینه زیادی برای شرکت است، و این امر می‌تواند برای شرکت به عنوان یک نقطه منفی قلمداد شود، گفت: با عنایت به استراتژی مشتری‌مداری آپ و وجود 500 هزار دستگاه پوز (کارت‌خوان) در سراسر کشور به ویژه در نقاط بسیار حساس مانند قوه قضاییه، مراکز نیروی انتظامی، شرکت‌های بیمه و غیره که البته اکثریت این دستگاه ها نیاز به سرکشی و پشتیبانی فنی روزانه یا هفتگی دارند تصور نمی‌کنم این تعداد نیرو، زیاد باشد.
وی افزود: در هسته اصلی شرکت، حدودا 150 نفر مشغول به کار هستند که هر کدام از آنها بخشی از فعالیت شرکت را به خوبی مدیریت می‌کنند و باید اشاره کنم آسان پرداخت اگر در حال حاضر پیشرفت خوبی داشته با تکیه بر فعالیت این افراد بوده است و من بر خلاف نظر شما این را یکی از نقاط قوت و مثبت شرکت آسان پرداخت می‌دانم.
او درباره افزایش تعداد دستگاه های کارت‌خوان این شرکت در سال آینده گفت: شرکت آسان پرداخت تجربه افزودن 30هزار دستگاه کارتخوان در یک ماه به شبکه گسترده پذیرندگان را داشته و روند فعلی سرمایه‌گذاری در حوزه دستگاه‌های کارت‌خوان در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

شارژ موبایل با خودپردازهای بانک سامان
بانک سامان با هدف تسهیل فرآیند خرید شارژ سیم‌کارت اعتباری، خدمت جدید شارژ مستقیم از طریق خودپردازهای خود را ارایه کرد.
با استفاده از این خدمت، تمام دارندگان کارت‌های بانکی عضو شتاب، می‌توانند از طریق خودپردازهای بانک سامان و تنها با وارد کردن شماره تلفن، سیم‌کارت موردنظر را به‌صورت مستقیم شارژ کنند.
با بهره‌گیری از این خدمت، تلفن همراه مشتریان به‌صورت مستقیم شارژ می‌شود و دیگر نیازی به وارد کردن رمز ۱۶ رقمی‌شارژ نیست.
دارندگان انواع سیم‌کارت‌های اعتباری اپراتورهای موبایل می‌توانند با مراجعه به خودپردازهای بانک سامان، قسمت خرید شارژ و انتخاب گزینه «خرید شارژ مستقیم به سیم‌کارت»، با وارد کردن شماره ۱۱ رقمی ‌تلفن همراه موردنظر و رقم انتخابی، شارژ موردنظر را خریداری کنند