میلیون‌ها شاکی بلاتکلیف

مشترکان همراه ‌اول تایید می‌کنند که تا چندی پیش که عدم تمایل خودشان برای دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را اعلام کرده بودند، تقریبا معضل این مزاحمت دهه جدید را فراموش کرده بودند و سرویس مطمئنی از این بابت دریافت می‌کردند.
این موضوع شامل خود من به‌عنوان یکی از مشترکان قدیمی همراه ‌اول نیز می‌شد. اما از زمانی‌ که سازمان رگولاتوری امکان ارسال پیامک‌های تبلیغاتی را منوط به خواست مشترکان کرد، مزاحمان و سودجویان در دل، پوزخندی زدند و به‌سرعت راهکاری آسان‌تر، ارزان‌تر و ظاهرا غیر قابل مهارتر پیدا کردند.
راهکار جدید برای دور زدن و بی‌اثرکردن قانون جدید، سیم‌کارت‌های ارزان یک‌بار مصرف بود؛ شماره‌هایی که با استفاده از خلأ قانون ممنوعیتی برای ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی ندارند و از آنجا هم که بیشتر از یک‌بار پیامک ارسال نمی‌کنند، مصداق مزاحمت تلقی نشده و امکان شکایت هم فراهم نیست. تازه فراتر از اینها مشترکان هر قدر هم شماره‌های مذکور را مسدود کنند تا میلیون‌ها شماره جدید دیگر در دسترس هست و این چرخه مسدودسازی را گویی پایانی نیست.
این روزها برخی مشترکان همراه ‌اول از جمله خود من، با بمبارانی بی‌سابقه از پیامک‌های تبلیغاتی مواجه هستند. بمباران پیامکی از پیش‌شماره‌های 902، 910، 990 و 921 انجام می‌شود؛ شماره‌های ترسناکی که گویی تمامی ندارند و وقتی به قسمت پیامک‌های مسدودشده گوشی مراجعه می‌کنید، به صدها شماره مسدودشده برخورد می‌کنید که از هر کدام فقط یک‌بار پیامک برایتان ارسال شده است.
سازمان رگولاتوری با خیال آسوده اعلام کرده که ارسال یک پیامک تبلیغاتی از یک شماره، مصداق مزاحمت نبوده و قابل شکایت نیست، خیلی ممنون! اتفاقا ارسال‌کنندگان پیامک تبلیغاتی هم در جریان هستند. پس شکایتی نمی‌توان مطرح کرد، اما آیا این به‌معنای آن است که مشترکان موبایل شکایتی از پیامک‌های تبلیغاتی ندارند و از عملکرد رگولاتوری راضی هستند؟
آیا رگولاتوری همچنان راهکاری برای مهار بمباران پیامک‌های تبلیغاتی با محتوایی بی‌ارزش و اعصاب خردکن، نیافته است؟ آیا باید در روز روشن شاهد مزاحمت برای مردم باشیم و ناظران هم بگویند، چون قانون نداریم کاری نمی‌شود کرد؟ قانون را چه کسی باید اصلاح کند، شما مسوول محترم یا رگولاتوری کشور اوگاندا؟ چقدر زمان برای حل این معمای فوق پیچیده! نیاز هست؟ اگر راهی نمی‌یابید، فراخوان بدهید و از مردم راهکار بخواهید.
آقایان مسوول! من و میلیون‌ها نفر مانند من هیچ علاقه‌ای به دریافت پیامک‌های سفر به سواحل مزخرف‌آباد و لوازم مخصوص آقایان و کاشت و برداشت مو و هزار جور اراجیف دیگر نداریم، ما میلیون‌ها شاکی هستیم، شما بفرمایید چه کنیم و به کجا شکایت ببریم؟