10 سال پیش در چنین هفته‌ای

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، تولیدکنندگان پوشاک با یک کد پنج رقمی شناسایی شدند. اجرای این طرح که از ابتدای تیرماه در دستور کاری وزارت بازرگانی قرار گرفته بود با همکاری شورای اصناف، اتحادیه تولید و عرضه پوشاک، سازمان اصناف و مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات صورت گرفت. به این ترتیب یک کد پنج رقمی در اختیار صاحبان واحدهای صنفی قرار گرفت و تولیدکنندگان پوشاک باید با مراجعه به مرکز شماره‌گذاری کالا و خدمات این کد موقت پنج رقمی را به یک کد 16 رقمی دایم که در حکم کد ملی است، تبدیل می‌کردند. در کد 16 رقمی علاوه بر این اطلاعات مشخصات کامل کالا درج می‌شد، برای مثال، رنگ، مدل و جنس در کد و بارکد کالا به‌صورت کامل مشخص می‌شد. اجرای این طرح عاملی برای جلوگیری از فروش کالاهای قاچاق و نامرغوب بود.  طبق شیوه‌نامه آرم تجاری، تمامی تولیدکنندگان باید از یک نام و برند تجاری و همچنین یک لوگوی مشخص استفاده کنند.
10 سال پیش در چنین هفته‌ای، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی وقت در همایش شفافیت در گزارشگری مالی نظام بانکی حضور یافت. شورای بانکداری الکترونیکی متشکل از شورای‌عالی بانکی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت امور اقتصادی و دارایی از اواسط سال 85 در وزارت اقتصاد حول پنج محور خطوط ارتباطات، زیرساخت‌ها، شبکه ‌ATM، شرکت‌های POS کارت، آموزش و فرهنگ‌سازی تشکیل شد.
سیدحمید پورمحمدی در این همایش گفته بود تعداد خطوط ارتباطی در بانکداری در شهریور ماه سال گذشته 5 هزار و 78 خط بود که در پایان خرداد ماه سال جاری به 10 هزار و 574 خط افزایش یافت. این درحالی است که این خطوط با 108 درصد رشد در مدت کمتر از 9 ماه مواجه شد. وی تعداد پایانه‌های فروش در شهریور‌ماه سال گذشته را 10 هزار و 893 پایانه عنوان کرده بود. این تعداد در پایان خرداد‌ماه آن سال به 231 هزار و 565 دستگاه رسید که با رشد 113 درصدی مواجه شد. در همایش بانکداری اسلامی مقرر شد که در الگوی جدید بانکداری اسلامی تعدادی از عقود بسته‌ شوند و بانک‌ها بخشی از این عقود را بپذیرند.

جرم‌شناسی در ویندوز

کتاب آموزشی ICDL

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه