سومین رویداد هم‌آفرینی همراه‌اول برگزار می‌شود

سومین رویداد از مجموعه رویدادهای هم‌آفرینی همراه‌اول با مشارکت دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، این رویداد با رویکرد انتخاب طرح یا کسب و کارهای نوپا و نوآور در حوزه اینترنت چیزها، تیرماه سال جاری در شهر شیراز، برگزار خواهد شد.
 رویدادهای هم‌آفرینی همراه‌اول، با رویکرد رویدادهای متداول در این حوزه و انتخاب کسب و کارهای نوپا برگزار می‌شود. در این رویدادها با در نظر گرفتن فضای حاکم بر اکوسیستم کارآفرینی کشور و برطرف کردن نقاط ضعف موجود در رویدادهای مشابه فعلی و نیز نیازهای همراه‌اول، بومی‌سازی‌های لازم صورت پذیرفته است.
این رویدادها با نگاه حمایت همراه‌اول از کسب و کارهای نوپا و نوآور و همچنین ایجاد فضای کارآفرینی به نام رویدادهای «هم‌آفرینی» نام‌گذاری شده است.
موضوع طرح‌های نوآورانه این رویداد در سومین دوره خود، اینترنت چیزها(IoT)، تحلیل داده‌ها(Data Analytics)، فین‌تک و گردشگری است.
 تیم‌های علاقه‌مند برای شرکت در رویداد، می‌توانند تا ۹ تیر ماه از طریق لینک www.mci.ir/hamafarini ثبت‌نام کنند. ارزیابی اولیه طرح‌ها توسط کمیته تخصصی انجام شده و تیم‌ها برای شرکت در رویداد انتخاب و پس از داوری، طرح‌های برگزیده انتخاب می‌شوند. در روز اختتامیه، سه طرح برتر معرفی و علاوه بر دریافت جوایز ارزنده، امکان مذاکره برای حمایت همراه‌اول از تیم‌های برتر آغاز خواهد شد. پیش‌رویداد این رویداد در روز ۱۴ تیر و اختتامیه در روز ۲۸ تیرماه برگزار می‌شود.
همراه‌اول، حامی‌اول نوآوری، در دو دوره پیشین رویدادهای هم‌آفرینی پذیرای ۴۳۹ تیم بوده است که از این تعداد ۷۷ تیم به مرحله داوری راه یافتند.