7 کاور پرفروش گوشی در دنیا

کاور، کیس یا پوشش اضافه برای گوشی‌های هوشمند و گرانقیمت امروزی تقریبا یکی از لوازم جانبی اصلی به شمار می‌رود که گاه همزمان با خرید گوشی خریداری می‌شوند و به همین جهت شاهد شکل‌گیری فروشگاه‌هایی هستیم که تنها کاور می‌فروشند.
به هر حال این لوازم جانبی شاید در نگاه نخست چندان به چشم نیایند، اما یکی از پرفروش‌ها و پولسازها در دنیای امروز محسوب می‌شود. اگرچه برای بسیاری از گوشی‌های هوشمند کاور ساخته می‌شود، اما برای گوشی‌های گران و پرطرفدار تنوع گسترده‌ای از کاورها تولید و روانه بازار می‌شود. این تنوع به حدی بالاست که گاه کاربران باید برای خرید کاور مورد نیاز خود تحقیقات زیادی کنند. چون این روزها کاور تنها جنبه محافظت از یک گوشی را ندارد و این لوازم جانبی هم با امکانات متنوعی که به آن اضافه شده، گاه کاربران را با تعجب مواجه می‌کند.
حتما شما هم تاکنون با تبلیغی از کاورها مواجه نشده‌اید و این لوازم جانبی را بیشتر از طریق نگاه به گوشی‌های دیگران شناخته و مایل به خرید آن شده‌اید. اما با خواندن این گزارش شاید نگاهتان به کاورها عوض شود و به این ابزار صرفا به عنوان یک وسیله جانبی نگاه نکنید. به این ترتیب شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید 7 کاور پرفروش گوشی در سال 2016 کدام بوده‌اند و مردم این روزها دنبال چه تیپ کاورهایی برای گوشی‌هایشان می‌گردند. موضوعی که بیزینس اینسایدر در بررسی پرفروش‌های سایت آمازون به آن پرداخته است.
بسیاری از کیس‌ها و کاورهایی که در مطلب به آن پرداخت شده برای گوشی‌های اندروید و آیفونی موجود است.

کیس استاندارد
مدل کیس: LifeProof FRE Waterproof Case (Black)
قیمت: 49 دلار
در رتبه نخست پرفروش‌ترین کیس‌های گوشی در سایت آمازون، کیس استاندارد برای آیفون‌های 6 دیده می‌شود. این کیس در رنگ‌هایی بسیار جذاب و متنوع طراحی شده و موضوع فقط رنگ نیست، این کاور بسیار نازک و در عین حال مقاوم و از همه مهمتر زشت نیستند و بر خلاف بسیاری نمونه‌های موجود در بازار جلوه و زیبایی گوشی را نابود نمی‌کند. موضوعی که برای کاربران مهم است، به هر حال آنها پول زیادی برای خرید یک گوشی نداده‌اند که بعد با یک کیس، ظاهر آن را تبدیل به یک گوشی تقلبی یا ارزان کنند. مدل پرفروش لایف پروف یک نمونه از کیس‌های مورد علاقه خریداران آیفون در سال 2016 بوده است.

کیس مچ‌بندی
مدل کیس: Tribe AB37 Water Resistant Sports Armband
قیمت: 10 دلار
در رتبه دوم پرفروش‌ترین کاورهای گوشی در سایت آمازون، این کیس‌ مچ‌بندی قرار دارد که مقاوم در برابر آب بوده، و یک جاکلیدی هم دارد. البته بسیار مهم است که تفاوت ضد آب (waterproof) و مقاوم در برابر آب (water resistant) را مد نظر داشته و با این کیس در استخر شیرجه نزنید، چون قطعا گوشی را از دست خواهید دارد.

باتری شارژر کیس
مدل کیس: Trianium Atomic Portable Charging Case
قیمت: 32 دلار
اگر از جمله قاتلان باتری گوشی هستید و از دیدن چراغ همیشه قرمز باتری عصبانی می‌شود و وقت و حوصله اتصال گوشی به برق را ندارید، باتری شارژر کیس پاسخ شماست. این قاب در واقع یک باتری اضافه درون خود دارد که یکبار و تا 100 شارژ کامل در اختیار گوشی شما می‌گذارد.
البته این کیس مشکلی با قطرات باران هم ندارد و در این حد می‌توانید روی آن حساب کنید.

کیس گیره‌ای
مدل کیس: Encased Belt Clip Holster
قیمت: 18 دلار
برای بسیاری از کاربران که علاقه‌ای به گذاشتن دایم گوشی در جیبشان نداشته و می‌خواهند گوشی در جایی مثل ماشین جلوی چشمشان باشد این قاب یک کار راه‌انداز خوب است. بد نیست بدانید این کیس حتی با گوشی‌هایی که به کیس اول معرفی شده در این متن مجهز باشند نیز همخوانی دارد. بدنه فلزی بسیار سبک و البته مقاوم از جمله ویژگی‌های این کیس محسوب می‌شود که مقاومت بالایی هم در برابر ضربه دارد.

کیس پوششی
مدل کیس: Otterbox Commuter Series
قیمت: 17 دلار
یکی از رایج‌ترین کیس‌های موجود گوشی همین مدل است و اتفاقا ما نیز در ایران بیشتر با این مدل سر و کار داریم. این کیس‌ها ساده بوده و با قرار گرفتن در حاشیه‌های گوشی، مانع شکستن شیشه و خم شدن لبه‌های گوشی در زمان افتادن از دست کاربر می‌شود. این کاور همچنین از ورود گرد و خاک به ورودی‌های گوشی نیز جلوگیری می‌کند.

کیف کیس
مدل کیس: Silk Vault Slim Wallet
قیمت: 14 دلار
این کیس مدل کیفی، هم مشتریان خاص خود را دارد و با تعبیه یک لبه اضافه در پشت گوشی، جایی برای قرار دادن سه کارت بانکی و مقداری پول نقد و هر چیزی که نمی‌خواهید در جیب‌تان باشد، وجود دارد. البته این کیس هم فقط یک جیب اضافه در اختیار شما نمی‌گذارد و بر خلاف ظاهر ظریفی که دارد یک قاب ضربه‌گیر قوی محسوب می‌شود.

کیس ضد آب
مدل کیس: JOTO Universal Waterproof Case
قیمت: 8 دلار
اگر شغلتان به گونه‌ای است که باید در همه جا و همه حال گوشی همراهتان باشد، حتی در استخر و حمام و دریا، این کیس گوشی شما را کاملا ضد آب می‌کند. موضوع اما به همین سادگی نیست و با این قاب ارزان‌قیمت می‌توانید، کارت‌های بانکی، پول و گوشی خود را با خیال راحت زیر آب برده و به عکاسی و فیلمبرداری هم بپردازید!