آغاز به کار نمایشگاه تخصصی محصولات همکاران‌سیستم

با عنوان رویداد باهم 1395 و در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی انجام شد

دومین رویداد تخصصی همکاران سیستم، با عنوان «باهم 1395»، روز چهارشنبه 14 مهر ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد و روز شنبه 17 مهر به کار خود پایان می‌دهد.
به گزارش خبرنگار عصر ارتباط، در نشست خبری ویژه این رویداد، فرید فولادی، مدیر بازاریابی و عضو هیات مدیره‌ این شرکت، آخرین دستاوردهای همکاران‌سیستم که در «باهم 1395»، ارایه می‌شود را برای نمایندگان رسانه‌ها تشریح کرد.
مدیر بازاریابی همکاران‌سیستم، با اشاره به موفقیت‌های راهکاران از زمان عرضه به بازار گفت: در حال حاضر، تعداد کسب و کارهایی که از راهکاران همکاران‌سیستم استفاده می‌کنند، از مرز 1500 شرکت گذشته و در شش ماهه اول امسال، این محصول 65 درصد از فروش همکاران‌سیستم را به خود اختصاص داده است. تجارب موفق و دستاوردهای مشتریان در استفاده از این محصول، نشان می‌دهد که ما در رسیدن به هدف ارزش‌آفرینی برای مشتریان موفق بوده‌ایم.
فولادی در ادامه، به تمرکز همکاران‌سیستم بر توسعه راهکاران اشاره کرد و گفت: طی یک سال و نیم گذشته، 60 نفر- سال صرف تکمیل ماژول‌های موجود راهکاران برای پاسخگویی به صنایع جدید و بهبود زیرساخت‌های این محصول شده است. از مهم‌ترین کارهای انجام شده در حوزه توسعه زیرساخت راهکاران، می‌توان به تولید ابزار تست خودکار اشاره کرد. با کمک این زیرساخت، می‌توان کیفیت محصول منتشر شده را با هزینه کم و بدون نیاز به صرف زمان زیاد از جانب نیروهای متخصص برای تست، افزایش داد. اضافه کردن 5 ماژول جدید به راهکاران و تولید نسخه موبایل هوشمندی تجاری، از دیگر کارهای توسعه‌ای انجام شده در حوزه راهکاران بوده است.
در بخش دیگری از این نشست، فولادی «راهکاران بر بستر ابر» را به عنوان نخستین ERP بومی بر بستر ابر در ایران، به رسانه‌ها معرفی کرد و گفت: «روند رشد استفاده از تکنولوژی رایانش ابری در دنیا از یک سو و نیازهای مشتریان از سوی دیگر، ما را به سمت ارایه راهکاران بر بستر ابر سوق داد. مشتریانی که نیاز به متناسب‌سازی ندارند و فرایندهایشان پیچیده نیست، به خوبی می‌توانند از این محصول با هزینه مناسب استفاده کنند.»
وی همچنین مجهز بودن راهکاران به BPM Tools  را یکی از تمایزهای راهکاران دانست و گفت: یک ERP باید انعطاف کافی برای پوشش فرایندهای خاص مشتریان را داشته باشد. به همین منظور، ما امکانات بسیار کاملی را در این حوزه تولید و راهکاران را به ابزار BPM Tools مجهز کرده‌ایم تا با استفاده از این ابزار، سازمان‌ها بتوانند فرآیندهای خاصشان را مطابق با رویه‌های فعلی و یا بهبودیافته مدنظرشان در راهکاران تعریف کنند.
در ادامه این نشست فولادی در خصوص علت تغییر زمان و مکان قبلی نخستین دوره نمایشگاه تخصصی همکاران‌سیستم و نحوه ادامه این رویداد گفت: ما در سال نخست بیشتر قصد برآوردی از خروجی برگزاری یک نمایشگاه را داشتیم که با توجه به بازخوردها تصمیم به ادامه آن گرفتیم. در خصوص علت تغییر مکان نمایشگاه نیز این موضوع به مسایل و امکانات نمایشگاهی کشور باز می‌گردد.
محمود نظاری رییس هیات‌مدیره شرکت همکاران‌سیستم نیز در این نشست در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص سرنوشت همکاری و یا سرمایه‌گذاری شرکای خارجی در این شرکت گفت: همکاران‌سیستم در حال حاضر نیاز به سرمایه‌گذاری در داخل کشور ندارد، اما در خصوص حضور و حمایت در بازارهای خارجی آماده این همکاری هست.
وی با تاکید بر تمایل ورود شرکت‌های های‌تک به ایران و موانع خارجی برای تحقق این امر گفت: فعلا برنامه و اتفاق خاصی برای مشارکت با شرکت‌های خارجی نداریم.
نظاری در ادامه دو خبر مهم نیز به خبرنگاران داد و گفت: قرار است به زودی همکاران‌سیستم از فرابورس به بورس برود و موافقت‌های اولیه در این خصوص دریافت شده است. دومین اتفاق در شرکت همکاران‌سیستم نیز پذیرش ما به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان تولیدی است.
نشست خبری ویژه رویداد «باهم 1395»، با حضور نمایندگان رسانه‌ها، در محل رویداد واقع در نمایشگاه بین‌المللی تهران، برگزار شد. این رویداد از چهارشنبه 14 مهر ماه آغاز شده و تا شنبه 17 مهر ماه ادامه خواهد داشت.