ویندوز سرور از این پس سالی دو بار به‌روز می‌شود

مایکروسافت اعلام کرده که از ابتدای پاییز امسال سالی دوبار بسته‌های نرم‌افزاری به‌روزرسان برای سیستم‌عامل ویندوز سرور عرضه می‌کند.
به گزارش فارس به نقل از زددی نت، پیش از این و از ماه آوریل، برنامه به روزرسانی مشابهی برای سیستم عامل ویندوز و Office 365 ProPlus در نظر گرفته شده بود و حالا ویندوز سرور هم به این مجموعه افزوده شده است.
به نظر می‌رسد انتشار بدافزارها و ابزار هکری متعدد در ماه های اخیر برای نفوذ به ویندوز سرور در این تصمیم بی تاثیر نبوده باشد. تعدادی هکر با الهام گرفتن از ابزار هکری آژانس امنیت ملی آمریکا که به اینترنت نشت کرده، بدافزارهایی را برای نفوذ به ویندوز و ویندوز سرور طراحی کرده اند.
بنابراین مایکروسافت در پاییز امسال علاوه بر عرضه نسخه جدیدی از ویندوز 10 و Office Pro Plus نسخه تازه ای از ویندوز سرور خود را هم عرضه می کند. این به روزرسانی ها مربوط به هسته اصلی ویندوز سرور خواهد بود که در پلاتفورم های Azure  و  Azure Stackهم مورد استفاده قرار می گیرد.

سرقت اطلاعات مشتریان فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکایی با یک بدافزار
هکرها با طراحی یک بدافزار و نفوذ دادن آن به سامانه پرداخت مالی فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکایی باکل، موفق به سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری مشتریان شدند.
به گزارش فارس به نقل از انگجت، باکل که شعبات آن در نقاط مختلف آمریکا انواع پوشاک را به فروش می رسانند تایید کرده که هکرها بدافزاری را در سیستم های ثبت پرداخت آن کاشته‌اند و از 28 اکتبر سال 2016 تا 14 آوریل سال 2017 اطلاعات کارت های اعتباری مشتریان باکل را سرقت کرده اند.
البته اطلاعات کاربرانی که از کارت های اعتباری دارای تراشه های امن استفاده کرده اند، به سرقت نرفته، اما کاربران کارت های اعتباری قدیمی که مجهز به نوارهای مغناطیسی است به طور جدی در معرض خطر هستند.
مدیران باکل می گویند در حال بررسی و تحقیق در این مورد هستند تا بدافزار یاد شده را به طور کامل از سیستم های خود حذف کنند. هنوز مشخص نیست چه تعداد از مشتریان باکل دچار مشکل شده اند. این نگرانی وجود دارد که از اطلاعات کارت های اعتباری مسروقه برای خریدهای الکترونیک سوءاستفاده شود.

مایکروسافت اپل را به کپی‌برداری در طراحی آی پدپرو متهم کرد
رایان گاوین مدیر واحد تولید رایانه‌های سرفیس شرکت مایکروسافت مدعی شده که اپل طراحی آی‌پدپرو را با تقلید از تولیدات شرکت مایکروسافت انجام داده است.
به گزارش فارس به نقل از سی نت، مایکروسافت که به علت استقبال نسبی از رایانه‌ها و تبلت‌های سرفیس و سرفیس پرو اعتماد به نفس قابل توجهی به دست آورده، مدعی است اپل صرفا در حال تقلید از تولیدات این شرکت است و صرفا از روی تولیدات مایکروسافت کپی می کند.
پس از عرضه iPad Pro توسط اپل برخی کارشناسان از اینکه تبلت یاد شده کارکردهایی مشابه با یک رایانه دارد اظهار تعجب کردند و این ادعا را مطرح کردند که چنین طراحی الهام گرفته از سرفیس پروی مایکروسافت است.
رایان گاوین افزوده که مایکروسافت در حال ارتقای کیفیت و امکانات تولیدات خود است و زمانی که سرفیس به عنوان یک تبلت دارای امکانات و قدرت یک رایانه عرضه شد برخی و از جمله اپل در مورد استقبال از چنین محصولی بدبین بودند، اما بعدا آنها از ما پیروی کردند و تولید آی پدپرو نشانه ای روشن از این تقلید است.
به گفته وی مایکروسافت در تولید سرفیس از هیچ محصول دیگری و از جمله از تولیدات اپل تقلید نکرده، زیرا اگر مایکروسافت چنین کاری می کرد هرگز نمی توانست محصولاتی مانند سرفیس پرو یا سرفیس بوک تولید کند. اپل هنوز در قبال این ادعاها واکنشی از خود نشان نداده است.

سیاست‌های تازه یوتیوب برای حذف ویدیوهای خشن و تروریستی

سایت به اشتراک گذاری فایل یوتیوب برای حذف ویدئوهای مروج خشونت و تروریسم سیاست‌گذاری‌های تازه‌ای داشته و قصد دارد به طور کامل آنها را حذف کند.
به گزارش فارس به نقل از نیویورک تایمز، موضوع ضرورت حذف سریع این نوع ویدئوها از یوتیوب از زمانی جدی تر شده که اعلام شد یکی از مهاجمان حادثه حمله تروریستی پل لندن با مشاهده برخی ویدئوهای گروه های حامی داعش در یوتیوب به انها گرایش پیدا کرده است.
این فرد با شنیدن خطابه‌های تروریست های حامی داعش تصمیم گرفته حمله تروریستی خود را در لندن انجام دهد. از همین رو یوتیوب به شدت تحت فشار افکار عمومی قرار گرفته و برخی کشورهای اروپایی نیز از آن خواسته اند از ابزار دقیق تر و موثرتری به منظور حذف ویدئوهای تروریستی و نامناسب استفاده نماید.
گوگل قبلا اعلام کرده بود نهایت تلاش خود را به عمل می آورد تا این نوع ویدئوها را در یوتیوب شناسایی و حذف کند، هر چند تعیین معیارهای شناسایی و تعیین ویدئوهای نامناسب و تندروانه نیز کار دشواری است.
مدیران یوتیوب می گویند از این پس ویدئوهایی که حاوی پیام های تندروانه مذهبی یا نژادی باشند نیز با محدودیت های جدی خواهند شد، حتی اگر در آنها هیچ خشونتی نمایش داده نشود. نمایش پیام هشدار و عدم افزودن آگهی های تبلیغاتی به این ویدئوها از جمله این محدودیت هاست. مدیران یوتیوب می گویند تلاش می کنند تا چنین ویدئوهایی بدان حد محدود شوند که یافتن آنها در یوتیوب به شدت دشوار گردد.
گوگل که از روش های مهندسی و نرم افزاری برای تحلیل ویدئوهای یویتوب و حذف فایل های نامناسب استفاده می کند می گویند منابع مهندسی بیشتری را به این کار اختصاص می دهد تا شناسایی و حذف ویدئوهای مذکور تسهیل شود. همچنین قرار است از نیروهای انسانی داوطلب هم به این منظور استفاده شود.

تلاش آمریکایی‌ها برای ممنوع کردن استفاده بچه‌ها از گوشی هوشمند
مردم و مسوولان محلی در برخی ایالات آمریکا در تلاش برای ممنوع کردن استفاده کودکان زیر ۱۳ سال از گوشی‌های هوشمند هستند.
به گزارش فارس به نقل از نیوزدی، مردم ایالت کلورادو قصد دارند با برگزاری انتخابات محدودیت سنی برای خرید تلفن همراه توسط بچه ها وضع کنند تا جلوی استفاده از این ابزار را توسط آنان بگیرند.
بر اساس پیشنهاد یاد شده از سال 2018 فروش گوشی های هوشمند به افراد زیر 13 سال در این ایالت ممنوع خواهد بود. حامیان این طرح نیاز به جمع آوری 300 هزار امضا از مردم محلی دارند تا بتوانند به این منظور انتخاباتی ایالتی برگزار کنند.
در طرح یاد شده پیش‌بینی شده که فروشندگان گوشی های هوشمند حتما سن خریداران کم سن و سال را بپرسند و گزارش هایی ماهیانه نیز در این زمینه به اداره درآمد کلورادو تقدیم خواهد شد.
فروشندگانی که از این قانون تخطی کنند، ابتدا اخطار می گیرند و در صورت تکرار تخلف 500 دلار جریمه خواهند شد. علت اصلی تلاش برای تصویب چنین قانونی در کلورادو خطرات استفاده از گوشی های هوشمند برای مغز افراد کم سن و سال است.

راه‌اندازی قطارهای خودران در فرانسه تا سال 2023
شرکت راه‌آهن دولتی فرانسه موسوم به SNCF قصد دارد تا سال 2023 استفاده از قطارهای خودران و بدون نیاز به راننده را آغاز کند.
به گزارش فارس به نقل از انگجت، این قطارها که با سرعت بالا مسافران را میان شهرهای مختلف جابجا می کنند، قطارهای پهپادی یا drone trains نام دارند و استفاده آزمایشی از آنها از سال 2019 آغاز خواهد شد.
قرار است یک سیستم هدایت خودکار ویژه برای استفاده در این قطارها به کار گرفته شود که متشکل از حسگرهای خارجی برای شناسایی موانع احتمالی و فعال کردن ترمزهای خودکار ااست.
قطارهای یاد شده همچنین از امکاناتی برای هشدار دادن به خودروها و جلوگیری از تصادف با آنها برخوردار هستند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این فناوری افزایش تعداد ترن های قابل استفاده در یک مسیر به میزان 25 درصد در مقایسه با شرایط فعلی است. زیرا فاصله اعزام دو قطار با استفاده از فناوری خودران از 180 ثانیه به 108 ثانیه کاهش می یابد.
اولین قطارهای خودران فرانسه از سال 2023 مسافران را از پاریس به مقاصدی در جنوب شرق این کشور خواهند برد و در حال حاضر بررسی ها برای ایمن سازی کامل سیستم مذکور در جریان است.

فناوری دوربین‌های دیجیتال کوچکتر شد
محققان انستیتوی فناوری کالیفرنیا یک دوربین دیجیتالی بدون لنز ساختند که امکان تولید دوربین‌های بسیار نازک را فراهم می‌کند.
به گزارش ایرنا از ساینس، این محققان به جای استفاده از ساختار متداول لنز و حسگر، از یک آرایه فاز نوری (Optical Phase Array) بسیار نازک بهره گرفتند که قادر است نور ورودی را پردازش کرده و تصویر دریافتی را به صورت دیجیتالی بسازد. بنابر این به زودی یک لایه بسیار نازک سیلیکون جایگزین لنز و حسگر دوربین‌های دیجیتال کنونی خواهد شد.
گفته می‌شود این دوربین با استفاده از آرایه‌های فازی مورد استفاده در رادار کار می‌کند. به عبارت دیگر آرایه‌ای از فرستنده‌ها سیگنالی را به صورت موج ارسال می‌کنند؛ اما زمانبندی این سیگنال‌ها به گونه‌ای است که امکان تداخل آن‌ها و تقویت سیگنال را در یک راستا فراهم می‌کند.
در این دوربین بدون لنز مجموعه ای از گیرنده‌های نور وجود دارند که کنترل مستقل آن‌ها بر اساس بازه‌های زمانی یا فازهای بسیار کوتاه به اندازه یک کوادریلیوم ثانیه وجود دارد. این ویژگی امکان تمرکز دوربین را بر اشیای مختلف فراهم می‌کند.
همچنین در این دوربین با ایجاد یک تغییر ساده در چگونگی دریافت نور می‌توان عملکرد لنزهای مختلف با فاصله کانونی متفاوت را شبیه‌سازی کرد.
نمونه اولیه این دوربین قادر است الگوهای اولیه را با استفاده از 64 گیرنده در یک جدول 8 در 8 پیکسلی تشخیص دهد. با وجود این که انتظار نمی‌رود دوربین‌های بدون لنز به این زودی‌ها وارد بازار شوند، این فناوری منجر به تولید گوشی‌های هوشمند نازکتر و دوربین‌های کوچکتر خواهد شد و البته زمینه را برای ساخت تلسکوپ‌های کوچکتر و پرتوان تر برای مشاهده فضا فراهم خواهد کرد.
گزارش کامل این تحقیقات در جامعه فناوری‌های نوری کنفرانس لیزر و الکترونیک آمریکا (CLEO) ارائه شده و در وب‌سایت OSA Technical Digest نیز به صورت آنلاین منتشر شده است.

ساخت قلم سه‌بعدی
یک شرکت آمریکایی قلم سه‌بعدی با دو نازل موسوم به Scribble 3D Pen Duo تولید کرد که امکان طراحی و ساخت همزمان ساختارهای سه‌بعدی را با سرعت بیشتری فراهم می‌کند.
به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، این قلم سه‌بعدی مانند سایر نمونه‌های موجود، در واقع یک چاپگر سه‌بعدی قابل حمل است که از پلاستیک‌های زیستی و قابل بازیافت به عنوان مواد اولیه بهره می‌برد و پس از ذوب کردن آن، با استفاده از یک مکانیزم موتوری مواد اولیه را از نازل خارج می‌کند. پلاستیک پس از خروج از نازل، سرد و سخت می‌شود و امکان تولید ساختارهای سه‌بعدی را همزمان با طراحی، در اختیار می‌گذارد.
استفاده از دو نازل به معنی خروج پلاستیک بیشتر و در نتیجه افزایش سرعت ساخت تندیس خواهد بود و به‌طور خاص برای پرکردن سریع فضاهای خالی کاربرد دارد. همچنین امکان طراحی و ساخت را با دو رنگ متفاوت فراهم می‌کند.
همچنین کاربر در صورت نیاز می‌تواند برای افزایش دقت تنها یکی از نازل‌ها را به مخزن مواد اولیه مجهز کند تا مانند قلم‌های سه‌بعدی موجود در بازار از یک نازل برای انجام کار طراحی بهره بگیرد.
این قلم‌ها شش سرعت مختلف و تنظیمات دمایی متفاوتی را در اختیار می‌گذارند و دارای حالت خودکار تخلیه هستند که موجب آزادی عمل دست کاربر می‌شود. این اطلاعات از طریق یک LED‌ نصب شده در انتهای قلم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود این قلم با قیمت 129 دلار در ماه آگوست روانه بازار شود.

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه