چمدان‌ها را ببندید

روزهای بلند و آفتاب سوزان در آسمان، فرارسیدن روزهای تابستانی را نوید می‌دهند که فرصتی است برای سفر کردن به نقاط مختلف. اکنون که در روزهای آغازین تیرماه به‌سر می‌بریم، قصد داریم شما را با چند اپلیکیشن مسافرتی آشنا کنیم تا چنانچه قصد سفر دارید، از آنها استفاده کنید. در این مجموعه برنامه‌ای برای رزرو هتل و دسترسی به اطلاعات پرواز، معرفی و یک مترجم و برنامه‌ای برای بستن چمدان نیز در نظر گرفته شده است. امیدواریم برایتان مفید باشند.
GateGuru, Airport Info & Flight Status
اگر قصد دارید به‌صورت هوایی مسافرت کنید، ما استفاده از اپلیکیشن GateGuru را به شما پیشنهاد می‌‌کنیم. این برنامه شما را از تمام اتفاقاتی که باید از آنها باخبر باشید، مطلع می‌کند. اطلاعات پرواز را در اختیارتان قرار می‌دهد و در صورتی که تغییراتی به‌وجود آمده باشد، شما را آگاه می‌سازد. برای شروع لازم است اطلاعات سفر خود را به برنامه بدهید که آسان‌ترین راه، ارسال از طریق ایمیل انجام می‌شود. اگر به فرودگاه جدیدی می‌روید، از این برنامه برای یافتن مسیرها، رستوران‌ها و قسمت‌های مختلف که به‌صورت نقشه تهیه شده استفاده کنید. اپلیكیشن GateGuru زمان انتظار و مدت زمان انجام بازرسی امنیتی را تخمین می‌زند. این برنامه تا به حال جوایز بسیاری را نصیب خود کرده و می‌توان آن را از بهترین اپلیکیشن‌های مسافرتی دانست. برنامه GateGuru برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS طراحی شده و به‌صورت رایگان قابل دریافت است.
Hipmunk Travel - Hotels & Flights
یکی دیگر از برنامه‌هایی که در مسافرت بسیار کاربرد دارد، اپلیکیشنHipmunk Travel  است. به کمک این برنامه می‌توانید به‌راحتی از ارزان‌ترین و بهترین پیشنهاد‌ها برای سفرتان باخبر شوید و آنها را با هم مقایسه کنید. از پیشنهادهای این برنامه، هتل‌ها و پروازهایی با قیمت مناسب را می‌توان نام برد. در صورتی که بخواهید هتلی را سریع رزرو کنید، می‌توانید از پیشنهادهای Hipmunk Travel استفاده کنید و از تخفیف نیز بهره‌مند شوید. امکان جست‌وجو در این برنامه بر اساس قاره، کشور و شهر وجود دارد. مزیتی که این برنامه دارد، این است که شما می‌توانید از رای و نظر کاربران دیگر راجع به پیشنهادی خاص باخبر شوید. اپلیکیشن Hipmunk Travel به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار دارد و با دریافت آن برای دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS می‌توانید در مسافرت‌هایتان از آن استفاده كنید.
Google Translate
اگر به کشوری مسافرت می‌کنید که با زبان آنها بیگانه‌اید، مسلما نیاز به یک مترجم خواهید داشت. اپلیکیشن Google Translate یکی از قابل اعتمادترین برنامه‌ها در زمینه ترجمه است. این برنامه در حالت آنلاین، قادر است 103 زبان را به زبان مورد نظر شما، که از طریق تایپ به آن وارد می‌کنید ترجمه کند. در صورتی که آفلاین باشید همین قابلیت برای 52 زبان وجود دارد. ویژگی خاص این برنامه كه موجب افزایش سرعت و سهولت در ترجمه شده، استفاده از دوربین برای ترجمه است، به این صورت که دوربین موبایلتان را روبه‌روی عبارت قرار داده و ترجمه آن را مشاهده می‌کنید که این قابلیت شامل 30 زبان می‌شود. موارد ذکرشده تنها نمونه‌هایی از روش‌های ترجمه بودند. روش‌های دیگری مانند استفاده از میکروفن، وارد کردن عکس از نوشته و نوشتن جملات به‌وسیله انگشت روی صفحه وجود دارند. این مترجم روی سیستم‌عامل‌های اندروید و ios قابل اجرا است و برای دریافت آن نیاز به پرداخت هزینه‌ای نیست.
PackPoint Packing List Travel Companion
اپلیکیشن PackPoint طراحی شده تا شما را در جمع‌آوری وسایل سفرتان یاری کند. این برنامه پس از مشخص شدن مقصد، وضعیت هوا و فعالیت‌هایی که قصد انجام آنها را دارید، وسایلی را به شما پیشنهاد می‌کند. فهرست به‌دست‌آمده را می‌توانید با دیگران به‌اشتراک بگذارید تا آنها هم از این ایده‌ها بهره‌مند شوند. اپلیکیشن PackPoint فهرست‌هایی ترتیب می‌بیند برای شما که با ورود به حساب کاربری‌تان می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. این برنامه برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS موجود است و دریافت آن بدون پرداخت هزینه‌ای انجام می‌شود. مزیتی که این برنامه دارد، قابلیت یکپارچگی با برنامه‌های Evernote و tripIt است.

بهنام علیمحمدی

بهنام علیمحمدی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه