از سوی همراه‌اول و همزمان با کسب رتبه اول تعهد به کیفیت در ارایه خدمات انجام شد

رونمایی از پورتال مهارت و مقدمات ارایه 5G در ایران
شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه‌اول) هفته پر خبر و پرتحرکی را پشت سرگذاشت. در خبر نخست همراه‌اول و وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی رسانه تعاملی و پورتال ماتریسی مهارت را راه‌اندازی کرد.
به گزارش روابط عمومی‌ شرکت ارتباطات سیار ایران در مراسم معرفی دستاوردهای نوین سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، از رسانه تعاملی و پورتال ماتریسی مهارت با حضور علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحید صدوقی مدیرعامل همراه‌اول و محمدامین سازگارنژاد معاون وزیر تعاون و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور رونمایی شد.
این سامانه با همکاری و سرمایه‌گذاری «همراه‌اول» و «هلدینگ توسعه اعتماد مبین» بر بستر «شرکت پردیس هوشمند آسمان» با هدف اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح علمی ‌و مهارتی مهارت‌آموزان و با توجه به ضرورت ارتباط دایم مهارت‌آموز با سازمان و اطلاع‌رسانی و دسترسی آحاد جامعه به محتوای صوتی و تصویری مرتبط با حوزه مهارت راه‌اندازی شد.
وحید صدوقی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه همراه‌اول زیرساخت‌های راه‌اندازی این دو سامانه را تامین کرده است، گفت: با ایجاد «سامانه تلویزیون تعاملی» و «سامانه آموزش الکترونیکی» تحولی در حوزه آموزش ایجاد می‌شود؛ چرا که این موضوع در ایجاد اشتغال، مهارت و کارآفرینی تاثیر داشته و انقلابی در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ایجاد می‌کند.
علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم می‌تواند زمینه تولید محتوا و ایجاد شغل را فراهم کند، گفت: همراه‌اول همیشه اولین همراه ما در تمام فعالیت‌ها بوده است.
براساس این گزارش، حمایت همراه‌اول به‌عنوان بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور شامل مواردی نظیر «تامین زیرساخت نرم‌افزاری شامل هزینه‌های شناسایی و تحلیل نیاز سازمان، توسعه و راه‌اندازی میان‌افزار همراه‌اول به‌عنوان تنها پلات‌فرم تعاملی کشور در سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور»، «تامین فضای مورد نیاز استودیو و تجهیز آن به امکانات مورد نیاز جهت تسهیل در فرایند تولید محتوا»، «تامین تمامی زیرساخت‌های سخت‌افزاری شامل زیرساخت پردازشی و زیرساخت ذخیره‌سازی منطبق با برترین تکنولوژی روز دنیا»، «اختصاص حجم ترافیک رایگان برای مهارت‌آموزان انحصارا برای دسترسی به محتوای آموزشی» و «اطلاع‌رسانی از طریق تمامی‌پتانسیل‌های رسانه‌ای همراه‌اول» است.
مهارت‌آموزان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بییشتر و بهره‌مندی از مزایای این سامانه‌ها به آدرس lms.irantvto.ir مراجعه کنند.


افزایش سرمایه 200درصدی سهام همراه‌اول
در خبر دیگری از شرکت ارتباطات سیار ایران سهامداران با افزایش سرمایه 200درصدی سهام همراه‌اول موافقت کردند.
مجمع عمومی‌فوق‌العاده این شرکت، صبح روز پنجشنبه ۸ تیرماه با حضور بیش از93درصد سهامداران، با دستور جلسه تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه در برج همراه برگزار شد.
در این مراسم وحید صدوقی مدیرعامل همراه‌اول با اشاره به دلایل و ضرورت افزایش سرمایه در این شرکت اظهار داشت: همراه‌اول در چند سال اخیر حدود 10300 میلیارد تومان برای توسعه و نوسازی شبکه خود سرمایه‌گذاری کرده است. پس از دریافت پروانه ارایه خدمات نسل 3و4 از رگولاتوری در اسفند 93 علاوه بر توسعه شبکه و شروع فاز 7 که پروژه ای بزرگ بود، نوسازی شبکه هم همزمان درحال اجرا بود.
صدوقی افزود: همزمان با توسعه و نوسازی شبکه اصلاح ساختار مالی شرکت نیز در دست اجرا بود. پس از واگذاری سهام همراه‌اول در بورس تاکنون فقط یک‌بار این شرکت افزایش سرمایه داشته که سرمایه آن از محل سایر اندوخته‌ها از 206 میلیارد تومان به 400 میلیارد تومان افزایش یافت. حال با سرمایه‌گذاری 10300 میلیارد تومانی صورت گرفته لازم دیدیم دوباره افزایش سرمایه دهیم.
مدیرعامل همراه‌اول با اشاره به برگزاری مجمع عمومی‌عادی سالیانه برگزارشده، گفت: پس از برگزاری مجمع عمومی ‌عادی در ششم اردیبهشت ماه، نماد همراه‌اول با 2930تومان باز شد که پس از دوماه با 12درصد رشد قیمت امروز به 3277 تومان رسیده است که این رشد در بازار امروز کشور تقریبا بی‌نظیر است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با اینکه گردش مالی بالایی داریم، توانسته‌ایم در چهارسال گذشته به‌خاطر شفافیت گزارش‌های مالی، از سازمان بورس عنوان گزارش مقبول دریافت کنیم.
صدوقی افزود: با کارهای صورت گرفته هم سهام در واقع رقیق می‌شود و هم به نوعی اصلاح ساختار صورت می‌گیرد. با همکاری حسابرس قانونی و سازمان بورس توانستیم مجوز افزایش سرمایه را بگیریم و امروز برای تصمیم‌گیری در این خصوص جمع شده‌ایم.
مدیرعامل همراه‌اول با بیان اینکه طبق وعده تقریبا همه سهامداران حقیقی خیلی سریع و کمتر از دوماه سود خود را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: ما امسال حدود 1800 میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری عملیاتی در نظر گرفته‌ایم، درحالی که در سال گذشته نیز 2800 میلیارد تومان در نظر گرفته بودیم. به همین دلیل نیاز بود که بخشی از منابع سرمایه‌گذاری از محل آورده سهامداران تامین شود که در گذشته سرمایه‌گذاری 10300 میلیارد تومانی عمدتا از محل نقدینگی تامین شده بود.
در پایان جلسه علی بقایی، رییس هیات مدیره همراه‌اول و هیات رییسه مجمع پس از استماع نظرات تعدادی از سهامدارن و اعضای هیات رییسه به جمع‌بندی نظرات پرداخت.
بر این اساس مقرر شد، سرمایه همراه‌اول با 200درصد افزایش در دو مرحله از 400 میلیارد تومان به 1200 میلیارد تومان افزایش یابد که 560 میلیارد تومان آن از محل مطالبات و آورده نقدی فعلی تامین شود. همچنین مقرر شد به هیات مدیره اختیار داده شود 240 میلیارد تومان هم ظرف مدت یک‌ سال از محل مطالبات و آورده نقدی دیگر افزایش سرمایه دهد.
بر اساس این گزارش هفتمین مجمع عمومی‌عادی سالیانه این شرکت، ۶ اردیبهشت ماه امسال برگزار و سود تقسیمی ‌برای هر سهم 700تومان اعلام شد که تا ۱۰ تیرماه از طریق تمامی شعب قابل پرداخت است و سپس به مدت سه ماه به دلیل افزایش سرمایه متوقف خواهد شد.

همکاری اپراتور اول و نوکیا برای پیاده‌سازی ۵G
همراه‌اول و نوکیا برای ارایه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
روز دوشنبه (۱۲ تیرماه) همراه‌اول به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه خاورمیانه و نوکیا به عنوان وندور اول LTE در جهان، برای شناخت، توسعه و پیاده‌سازی نسل پنجم تلفن همراه(۵G)، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
در این مراسم که مدیرعامل همراه‌اول، مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای شرکت نوکیا و جمعی از مدیران همراه‌اول و نوکیا حضور داشتند، این دو شرکت تفاهم کردند طی مدت تفاهم‌نامه، مسیر ۵G در ایران را با هم جلو ببرند.
با تفاهم صورت گرفته با شرکت نوکیا که طبق گزارش Dell’Oro’s وندور برتر LTE در سال ۲۰۱۷ است، مشترکان همراه‌اول خواهند توانست اینترنت ۵G‌ را همگام با کشورهای پیشرفته تجربه کنند.
همراه‌اول به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه (در هر دو حوزه مکالمه و اینترنت همراه) و اولین ارایه‌دهنده اینترنت نسل ۴.۵ تلفن همراه در کشور، هم‌اکنون ۹۷۵ شهر را تحت پوشش نسل ۳ و ۷۳۵ شهر را تحت پوشش نسل ۴.۵ تلفن همراه قرار داده است و با این اقدام همچنان پیشرو بودن خود را در ارایه آخرین فناوری‌ها، ادامه می‌دهد.

همراه‌اول رتبه اول تعهد به کیفیت در ارایه خدمات
و در نهایت اینکه همراه‌اول رتبه اول تعهد به کیفیت در سومین کنفرانس بین‌المللی کیفیت را در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، دریافت کرد.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سومین کنفرانس بین‌المللی کیفیت، سه شنبه ۱۳ تیرماه با حضور محمود نوابی معاون وزیر صنعت و رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده، سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی، علی محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی، رویا طباطبایی یزدی رییس سازمان ملى بهروه ورى، حمیدرضا مس فروش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، جهانبخش سنجابی معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد و جمعی از مدیران ارشد صنعت کشور در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
انجمن حامیان استاندارد و کیفیت، با هدف اجرای برنامه‌های مدون جهت افزایش آگاهی جامعه در مصرف محصولات مرغوب، بهبود فضای کسب و کار و توسعه و تحقق اقتصاد دانایی‌محور، همچنین در راستای طرح تحول و استقرار رویکرد نوین استانداردسازی، این همایش را برگزار کرد که همراه‌اول، اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، موفق به دریافت رتبه اول تعهد به کیفیت در ارایه خدمات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور شد.
ارتقای بهره‌وری و رقابت‌پذیری محصولات ایرانی، بررسی و ارایه راهکارهای دستیابی به محصول صنعتی درجه یک، بهبود کیفیت تولیدات و خدمات به منظور رونق اقتصادی کشور، شناسایی و تجلیل از تولیدکنندگان کالا و خدمات با کیفیت، حمایت از نوسازی و تجهیز بنگاه‌های تولیدی به دانش فنی روز، چالش‌های محصولات ایرانی برای حضور در بازارهای جهانی، تبیین شاخص استاندارد و کیفیت در خصوص سازمان‌های خدمات‌محور از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان شده بود.