رونمایی از مادربوردهای X299 ایسوس

ایسوس هفته گذشته در مراسمی، از آخرین مادربوردهای سازگار با سوکت X299 خود در ایران رونمایی کرد.

در این مراسم سعید مسلمی، مدیر فنی روابط عمومی بخش قطعات ایسوس گفت: در کامپیوتکس امسال، ایسوس دو سری جدید از مادربوردهای جدید سری RAMPAGE را با نام‌های ROG RAMPAGE VI EXTREME و ROG RAMPAGE VI APEX رونمایی کرد که مادربورد ROG RAMPAGE VI APEX، بیشتر رکوردهای اورکلاک را از آن خود کرده است.
وی با پخش تیزری از مادربورد ROG STRIX X299-E GAMING، توضیحات بیشتری مانند فناوری‌های جدید و ویژگی‌های مادربوردهای سری گیمینگ را برای حاضرین شرح داد که شامل بخش‌هایی نظیر روش‌های خنک‌سازی جدید ایسوس برای M.2، ویژگی‌های جدید AURA SYNC، نرم‌افزارهای کاربردی ویژه گیمینگ نظیر SONIC STUDIO III که برای واقعیت مجازی سازگار شده اند و ... بود.
مسلمی سپس در مورد علت نامگذاری سری PRIME ایسوس گفت: ایسوس که سری PRIME را در سال 1989 تولید می‌کرد، با تکیه بر عملکرد این سری در آن زمان، دوباره یاد قدیم را در ذهن کاربران خود به عنوان زنده کرده و این سری از مادربوردهای سری تجاری را با نام PRIME مجدداً وارد بازار کرد.
وی گفت: مادربورد PRIME X299-DELUXE با داشتن بیشترین امکانات برای کاربران حرفه‌ای، محدودیت‌ها را از کاربر دور کرده است. به طور مثال با داشتن نسل جدید شبکه بی‌سیم با استاندارد 802.11ad، تا 4.6 گیگابیت بر ثانیه امکان انتقال اطلاعات را در محیط بی‌سیم فراهم کرده است. شکل ظاهری جدید، نورپردازی چشم‌نواز AURA، LiveDash OLED، کارت ThunderBoltEX ، افزونه FAN EXTENTION و ... مجموعه کاملی از امکانات را برای هر کاربری و سلیقه‌ای در یک مادربورد قرار داده است.
سری TUF علاوه بر دوام بالا، حالا با عملکردی خوب همراه شده است که به طور مثال امکان دستیابی به فرکانس‌های بسیار بالا با فناوری PRO CLOCK II برای پردازنده تنها بخشی از امکانات عملیاتی این سری از مادربوردهای است. زره حرارتی با طراحی جدید، یک نگهدارنده ویژه برای کارت گرافیک با تحمل وزن بیش از 15 کیلوگرم، طراحی جدید Fortifier و اضافه شدن پدهای حرارتی، کنترل همه‌جانبه دما، دور فن، وضعیت سیستم توسط چیپ اختصاصی TUF ICe، بخشی از امکانات ویژه مادربوردهای سری TUF  است.
در ادامه مراسم، مسلمی، با معرفی جدیدترین کارت گرافیک رده بالای ایسوس با نام ROG POSEIDON GTX 1080TI گفت: آب، باد یا هردو حالا می‌تواند تراشه گرافیکی شما را در کارت گرافیک ROG POSEIDON GTX 1080TI خنک کند. استفاده از آخرین فناوری‌های ایسوس، طراحی جدید خنک‌کننده DirectCU H2O، سبک جدید نورپردازی در این کارت گرافیک، استفاده از فن‌های با دوام و دارای گواهی ضد نفوذ IP5X، بخشی از ویژگی‌های این کارت گرافیک است هستند.
 این محصولات جدید هم‌اکنون در بازار ایران موجود هستند.