معرفی چند اپلیکیشن کاربردی

در این شماره از هفته‌نامه با اپلیکیشن‌هایی مفید و کاربردی آشنا خواهید شد که نام تعدادی از آنها در فهرست بهترین برنامه‌های گوگل‌پلی در ماه ژوئن به‌چشم می‌خورد. از جمله موارد معرفی‌شده می‌توان به برنامه‌ای برای سهولت و سرعت در جست‌وجو و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها اشاره کرد. در این مجموعه برنامه‌ای برای مدیریت ایمیل‌ها و حساب‌های کاربری نیز معرفی شده است.
Socratic - Homework answers
اپلیکیشن Socratic دانش‌آموزان را در انجام تکالیفشان یاری می‌دهد. علاوه بر دانش‌آموزان، اگر فردی پرسشی داشته باشد می‌تواند از این برنامه استفاده کند. شیوه کار Socratic به‌گونه‌ای است که با تهیه عکسی از پرسش نوشته‌شده و وارد کردن آن به برنامه می‌توانید پاسخ آن را بیابید. این برنامه پرسش شما را از طریق یاهو یا ویکی‌پدیا پاسخ می‌دهد و نیازی به تایپ پرسش‌ها در موتورهای جست‌وجو نخواهد بود. برنامه Socratic بسیار کاربردی است، اما هنوز در تشخیص برخی دستخط‌ها با مشکل مواجه می‌شود. پیش‌بینی شده كه در آینده‌ای نزدیک این مشکل برطرف شود. اپلیکیشن Socratic برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS به‌صورت رایگان موجود است.
DirectChat (ChatHeads for All)
اگر از پیام‌رسان فیس‌بوک استفاده کرده باشید، با چت‌هدها آشنایی دارید؛ نمایش عکس مخاطب در گوشه‌ای از صفحه و تعداد پیام‌های دیده نشده که با رنگ قرمز روی آنها قابل مشاهده است. اپلیکیشن DirectChat علاوه بر طراحی و نمایش چت‌هد برای پیام‌رسان‌های گوناگون، طراحی شده تا مکالمات شما را در چند پیام‌رسان مختلف در یک برنامه گردآوری کند تا برای خواندن پیام‌های خود نیازی به رفتن از برنامه‌ای به برنامه دیگر نداشته باشید. به‌صورت پیش‌فرض، 14 برنامه قابل گنجاندن در DirectChat هستند. علاوه بر موارد یادشده، ظاهر برنامه از جمله رنگ‌های به‌کاررفته و میزان شفافیت پوسته برنامه، با توجه به سلیقه شما قابل تغییر است. اپلیکیشن DirectChat برای سیستم‌عامل اندروید طراحی شده و بدون پرداخت هزینه‌ای قابل دریافت است.
Keybase
قصد داریم اپلیکیشنی معرفی کنیم که شما را با روشی جدید برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی آشنا می‌سازد. با دریافت و ورود به برنامه Keybase می‌توانید به همه شبکه‌های اجتماعی که استفاده می‌کنید وارد شوید و با دوستان و نزدیکان خود به گفت‌وگو بپردازید. مزیت Keybase این است که برای ارسال پیام به افراد مختلف نیازی به داشتن شماره تلفن و آدرس ایمیل نیست. همانند اپلیکیشن DirectChat، این برنامه نیز می‌تواند شبکه‌های اجتماعی مختلف را در یک برنامه بگنجاند تا دسترسی به آنها، خواندن و ارسال پیام‌ها با سهولت و سرعت بیشتری انجام گیرد. از این برنامه می‌توانید به‌صورت همزمان روی دستگاه‌های مختلف بهره‌مند شوید و هیچ‌گونه نگرانی در رابطه با امنیت پیام‌های خود نداشته باشید. برنامه Keybase را برای دستگاه‌های اندرویدی می‌توانید دریافت و استفاده کنید. این برنامه به‌صورت رایگان موجود است.
Blue Mail - Email Exchange
اگر از آن دسته افرادی هستید که با دریافت و ارسال ایمیل بسیار سروکار دارید، اپلیکیشنBlue Mail   برایتان بسیار مفید خواهد بود. همه ایمیل‌ها در این برنامه در محیطی زیبا و ساده نمایش داده می‌شوند. محیط این برنامه در ساعات مختلف شبانه‌روز متغیر است. Blue Mail تم‌های تیره و روشنی دارد که متناسب با شب و روز تغییر می‌کند تا به چشم شما آسیب کمتری وارد شود. در صورتی که ایمیلی دریافت کنید، از طریق نوتیفیکیشن هوشمند آن روی موبایل خود باخبر خواهید شد که این نوتیفیکیشن می‌تواند شامل نور ال‌ای‌دی موبایل باشد یا لرزش و صدا. اگر از چند حساب کاربری متفاوت برای ایمیل استفاده می‌کنید، مدیریت آنها را به Blue Mail  واگذار کنید. این برنامه با نمایش ایمیل‌ها با رنگ‌های مختلف، ایمیل‌هایی از اکانت‌های متفاوت را به‌راحتی تفکیک می‌کند. Blue Mail امنیت ایمیل‌های شما را تضمین می‌کند. شما با در نظر‌گرفتن یک رمز عبور یا اختصاص دادن اثر انگشت خود می‌توانید ایمیل‌ها را در فضایی ایمن و دور از دسترس دیگران نگه دارید. اپلیکیشن معرفی‌شده روی سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS اجرا می‌شود و به‌صورت رایگان قابل دریافت است.

بهنام علیمحمدی

زمانتان را مدیریت کنید

چمدان‌ها را ببندید

بهنام علیمحمدی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه