آغاز دعوت از شرکت‌های ICT ایرانی

ایجاد پاویون رسمی ایران در جیتکس 2017 قطعی شد

همزمان با برگزاری نمایشگاه جیتکس 2017، ایجاد پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه توسط اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با هدف معرفی توانمندی‌های تولیدی، سرمایه‌گذاری و صادراتی کشور در فاوا قطعی شد.
به گزارش اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران، این پاویون که پیش از این نیز در دو سال متوالی و از سال 2015 در جیتکس تشکیل شده، ملاقات‌های تجاری ویژه (B2B) را میسر کرده و با رایزنی و تلاش صورت گرفته، بهترین نقطه از نمایشگاه عریض و طویل جیتکس به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فناوری منطقه در اختیار پاویون جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
با توجه به برنامه‌ریزی صورت‌پذیرفته، شرکت‌های حاضر در پاویون ملی ایران از امکاناتی همچون غرفه‌سازی شکیل و مدرن، ملاقات‌های B2B از پیش تعیین‌شده، مترجم تخصصی، مشاوره تنظیم و عقد قرارداد و معرفی برای اخذ تسهیلات بانکی ارزان برای پوشش هزینه‌ها و پشتیبانی از قراردادها برخوردار می‌شوند.
همچنین برای اولین‌بار شرکت‌های نوپا و نوآور ایرانی می‌توانند در بخش ویژه‌ این نمایشگاه حضور یابند و سمینار معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های ICT کشور در حوزه‌ تولید، سرمایه‌گذاری و صادرات نیز در جیتکس برگزار می‌شود.
نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس هر ساله برای معرفی جدیدترین دستاوردهای فناوری با حضور شرکت‌هایی از سراسر جهان در دوبی برگزار می‌شود و شرکت‌های مطرح منطقه و جهان در آن به معرفی آخرین خدمات و محصولات ارایه‌شده خود می‌پردازند.
طبق آمار منتشرشده در سال گذشته، 59 درصد شرکت‌های فناوری‌محور از جیتکس به‌عنوان نخستین نقطه برای معرفی محصولات و خدمات خود به بازار فناوری استفاده کرده‌اند و 80 درصد این شرکت‌ها موفق شده‌اند که در خلال نمایشگاه حداقل دو قرارداد تجاری را منعقد کنند. از این‌رو حضور شرکت‌های فناوری‌محور ایرانی در جیتکس و در قالب پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند فرصت مناسبی برای شرکت‌های ICT داخلی باشد.
نمایشگاه جیتکس امسال از شانزدهم تا بیستم مهرماه در مرکز تجارت جهانی دوبی واقع در امارات متحده عربی برگزار می‌شود. متقاضیان استفاده از خدمات پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران در جیتکس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فارسی جیتکس در آدرس irgitex.com مراجعه، یا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تلفن 02188175053 تماس حاصل کنند.