راه‌های شناخت شرکت‌های معتبر در زمینه خدمات پس از فروش

چشم‌بسته انتخاب نکنید

اگرچه در سال‌های گذشته (از حدود سال 82 تا کنون) تلاش‌های بسیاری برای اعتبار بخشیدن به گارانتی در حوزه کالاهای کامپیوتری و دیجیتال صورت گرفته، اما نتیجه این تلاش‌ها در حال حاضر و پس از گذشت 14 سال همچنان بی‌اعتمادی به بحث گارانتی کالاهای کامپیوتری است.
این در حالی است که حدود 80 درصد کالاهای کامپیوتری موجود در بازار با گارانتی به‌فروش می‌رسند و خریداران نیز هنگام خرید در مورد گارانتی کالا از فروشنده پرس‌وجو می‌کنند؛ اما به‌دلیل ارایه خدمات نامطلوب از سوی برخی از ارایه‌دهندگان خدمات پس از فروش و همچنین رشد قیمت‌ها، خرید کالای بدون گارانتی با قیمت ارزان‌تر به کالای گارانتی‌دار ترجیح‌ داده می‌شود.
حتی اجرای طرح‌های گاه و بیگاهی که توسط اتحادیه‌ها و سازمان‌های مربوطه به مرحله اجرا درآمده، تاکنون موفق نبوده است.
کارشناسان حتی به اجرای طرح گارانتی با اصالت که به‌تازگی از سوی اتحادیه صنف رایانه در حال اجراست بی‌اعتماد هستند. از نظر آنها به‌نظر نمی‌رسد این طرح نیز موفقیتی در خور انتظار در پی داشته باشد و بازار گارانتی ایران سال‌ها است که از ‌اعتبار افتاده  و اگر قرار بود تلاشی در این زمینه نتیجه‌بخش باشد، موفقیت در مورد طرح‌های دیگر مشاهده می‌شد.
به گفته آنها، با وجودی که اتحادیه فهرست شرکت‌های مجاز در زمینه ارایه گارانتی را تهیه کرده است، اما مشخص نیست خدمات این شرکت‌ها در عمل چقدر با آنچه روی کاغذ نوشته می‌شود یکی است. به همین دلیل اعتماد چندانی به اجرای این طرح ندارند.
از نظر آنها خریداران خود باید در میان شرکت‌های ارایه‌دهنده گارانتی جست‌وجو کنند و شرکتی را که خدمات پس از فروش معتبر ارایه می‌دهد انتخاب کنند. اما نشانه‌های یک شرکت معتبر در زمینه خدمات پس از فروش چیست؟
انتخاب از میان هزاران
بر اساس گزارش‌های رسیده طی یک سال گذشته در حدود دو هزار برند در زمینه خدمات پس از فروش فعالیت می‌کردند که از این دو هزار برند حدود 600 برند فعالیت خود را در حدی معتبر می‌دانستند که برای دریافت گواهی ارایه خدمات پس از فروش به اتحادیه صنف فناوران رایانه مراجعه کردند.
در نهایت از میان این 600 برند در حدود 54 برند از سوی اتحادیه فناوران رایانه مجاز به ارایه خدمات پس از فروش شده و در حال فعالیت در بازار هستند. با این‌حال ارایه‌دهندگان گارانتی در بازار کامپیوتر ایران بیش از اینهاست و حتی اكنون که طرح گارانتی بااصالت در حال اجراست، شرکت‌هایی همچنان در بازار کامپیوتر در حال فعالیت هستند که حتی برگه گارانتی آنها در حد یک دست‌نوشته با مهر فروشگاه است.
به همین دلیل کارشناسان به خریداران توصیه می‌کنند حتما کالا را از فروشگاه معتبر با گارانتی شناخته‌شده خریداری کنند. اما آیا همین که برندی در بازار خدمات پس از فروش شناخته‌شده باشد، کافی است و می‌توان به خدمات پس از فروش آن اعتماد کرد؟
حقیقت این است که بخشی از شکایت و اعتراض خریداران نسبت به گارانتی به شرکت‌های مطرح و شناخته‌شده مربوط می‌شود؛ همان شرکت‌هایی که طومار بلندبالایی از خدمات پس از فروش قابل ارایه را تحویل خریدار می‌دهند و خریدار به اعتبار نام و سابقه شرکت، هزینه گارانتی را پرداخت می‌کند. اما هنگامی که کالا با مشکل مواجه می‌شود، شرکت ارایه‌دهنده خدمات پس از فروش به هر بهانه‌ای از زیر بار تعهدات خود شانه خالی می‌کند.
البته از حق نگذریم، برخی از انتظارهای خریداران نیز از شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پس از فروش بالا و به گفته فعالان این صنف فضایی است. برای مثال، انتظار دارند دستگاه در مقابل سرقت، تصادف و سقوط گارانتی شود .
به گفته علی‌رضا پورنقش‌بند، مدیرعامل شرکت نقش البرز، برخی از خریداران انتظارهای فضایی از گارانتی دارند، برای مثال انتظار دارند دستگاه در مقابل سرقت یا هر اتفاق دیگری گارانتی باشد، اما این گارانتی نیست، بلکه خدمات افزوده‌ای است که برخی از شرکت‌ها ارایه می‌دهند و موجب شده این تصور نزد خریدار ایجاد شود که همه شرکت‌ها باید این خدمات را ارایه دهند، درحالی‌که این‌طور نیست. وی افزود: خلاف این اتفاق هم صادق است. برای مثال، ارایه‌دهندگان گارانتی به بهانه‌های خنده‌دار از زیر بار تعهدات خود شانه خالی می‌کنند. برای نمونه، ذكر می‌كنند كه به‌دلیل نصب فلان فیلترشکن روی دستگاه، دستگاه از گارانتی خارج شده است.
به گفته وی، باید در زمینه ارایه گارانتی شرکت‌ها شفاف‌سازی شود و خریدار با خیال آسوده شرکت معتبر را انتخاب کند. یک کارشناس بازار هم با تایید گفته‌های پورنقش‌بند می‌گوید: انتخاب شرکت‌گارانتی‌کننده کالا یکی از پروسه‌های مهم هنگام خرید است که متاسفانه در ایران توجه چندانی به آن نمی‌شود. به گفته وی، باید خریدار دقت و توجه کافی هنگام خرید کالا داشته باشد تا پس از بروز مشکل برای دستگاه، درگیر بازار تعمیرکاران نشود.
ویژگی گارانتی‌کننده معتبر
کارشناسان معتقدند در شرایطی که همه شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پس از فروش خود را در این زمینه برتر می‌دانند، انتخاب از میان شرکت‌ها کار سختی است.
به گفته آنها اما کمترین کار تحقیق و بررسی سابقه شرکت مورد نظر است. سایت‌های ایرانی مکان خوبی برای ردوبدل کردن نظرات درباره میزان رضایت از نحوه خدمات این شرکت‌ها است.
می‌توان حتی حجم شکایات مطرح‌شده از سوی این شرکت‌ها را از طریق اتحادیه پیگیری کرد.
مطالعه شرایط گارانتی شرکت‌ها هم حرکت خوبی است، به این شرط که از شرکت‌ گارانتی‌کننده بخواهیم در این زمینه شفاف‌سازی کند و گفته‌های خود را در یک ضمانت‌نامه کتبی با مهر شرکت تضمین کند. به‌عبارتی، از قبول گارانتی فاقد مهر شرکت و همچنین گارانتی‌های دست‌نوشته‌ و... خودداری کنید.
بررسی شرکت ارایه‌دهنده خدمات پس از فروش از لحاظ نیروی متخصص و آزمایشگاه و تعمیرگاه و همچنین دپوی قطعات تعمیری نیز تا حد زیادی در این زمینه چاره‌ساز است و به شما در انتخاب شرکت معتبر در زمینه ارایه گارانتی و خدمات پس از فروش کمک می‌کند.
نکته دیگری که می‌تواند به شما هنگام انتخاب شرکت ارایه‌دهنده خدمات پس از فروش کمک کند، بررسی این موضوع است که نگاه شرکت به بحث گارانتی یک نگاه سرمایه‌ای است یا هزینه‌ای؟ شرکت‌هایی که به گارانتی نگاهی هزینه‌ای دارند، با تصور اینکه گارانتی کالا و ارایه خدمات پس از فروش هزینه اضافی مالی و حقوقی است که شرکت زیربار آن می‌رود، چندان قابل اعتماد نیستند. در مقابل، شرکت‌هایی بر این باورند كه گارانتی برگ برنده آنها برای فروش کالا و جذب مخاطب است و سعی می‌کنند با ارایه گارانتی مطلوب اعتبار خود را در بازار بالا ببرند که این اعتبار به‌نوعی سرمایه بزرگی برای آنها محسوب می‌شود.
موارد دیگری مانند قرار داشتن شرکت در فهرست اعضای اتحادیه‌های صنفی نیز اهمیت دارند. با توجه به این موارد، کالای خود را نزد شرکتی معتبر گارانتی کنید.

بی‌گدار به آب نزنید

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه