نمایشگر گلکسی S8 چگونه شکل گرفت؟

نمایشگر بدون مرز با سطحی پیوسته و بدون دکمه یا زاویه تند، شاید نخستین خصوصیت ظاهری گوشی‌های گلکسی S8 و S8+ سامسونگ باشد. اما قدرت این گوشی‌ها تنها در ظاهر آنها نیست.
سوگجون هیون، عضور گروه برنامه‌ریزی محصولات جهانی سامسونگ می‌گوید: «پارادوکس اندازه» هنوز هم مشکل اصلی کاربران گوشی‌های هوشمند است. امروزه کاربران خواهان گوشی‌ هستند که صفحه نمایش آن برای تماشای محتوای بیشتر به اندازه کافی بزرگ باشد اما در عین حال خود گوشی به‌راحتی در دست کاربر جا بگیرد.
با همین چشم‌انداز بود که ما برای طراحی گلکسی S8، رویای صفحه‌ نمایشی کوچک اما در عین حال فراگیر را مطرح کردیم که در آن حاشیه‌های بالا و پایین به کوچکترین اندازه خود کاهش داده شده و حاشیه‌های کناری هم کلا حذف شده بودند تا پلتفرمی ایده‌آل برای تماشای ویدیو، بازی و کار با رسانه‌های اجتماعی فراهم شود. البته این کار خالی از مشکل هم نبود.
بئوم کیم، عضو گروه تحقیق و توسعه گوشی‌های پرچمدار سامسونگ می‌گوید: برای اینکه اندازه حاشیه‌ها را حدود ۵۰ درصد در مقایسه با مدل قبلی کم کنیم، باید چینش اجزای داخلی گوشی را هم تغییر می‌دادیم. مثلا DDI (آی‌سی درایور صفحه‌نمایش) را به پایین گوشی انتقال دادیم، گوشی را در همان حاشیه کوچک جا دادیم و تغییراتی هم در آنتن ایجاد کردیم تا در عین اطمینان از کاربرد مناسب، فضای صفحه نمایش را به حداکثر برسانیم.
حالا نوبت دکمه هوم بود. این دکمه حساس به فشار، هرچند با چشم دیده نمی‌شود اما با واکنش فیزیکی به تماس انگشت، حس فشردن یک دکمه واقعی را به کاربر منتقل می‌کند. برای ایجاد این دکمه، از حسگرهای فشاری در داخل گوشی استفاده شد.
یانگ‌سوک عضو گروه تحقیق و توسعه مکانیک‌ پیشرفته سامسونگ می‌گوید: از آنجا که تا آن موقع از حسگرهای فشاری در گوشی‌های هوشمند استفاده نکرده بودیم مجبور شدیم چند آزمایش شبیه‌سازی انجام دهیم. نهایتا هم به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم از فضای خالی بین پنل و FPCB صفحه نمایش (برد مدار چاپی انعطاف‌پذیر) استفاده کرده و حسگرهای فشار را در این محل قرار دهیم.
مشکل دیگر در طراحی دو طرف منحنی نمایشگر بدون مرز بود. مینسو جانگ عضو گروه تحقیق و توسعه مکانیک پیشرفته سامسونگ می‌گوید: انحنای دو طرف این نمایشگر، هرچند چشمگیر است اما قرار دادن لایه محافظ روی نمایشگر را به شدت دشوار می‌کرد. همچنین باید مرز‌های نمایشگر را طوری تعریف می‌کردیم که این انحناها باعث به‌هم ریختگی تصویر نشود. برای همین مجبور بودیم همکاری نزدیکی با مهندسان و طراحان بخش نمایشگر داشته باشیم تا در صورت نیاز طراحی‌ها را تغییر دهیم.
نمایشگر بدون مرز گوشی گلکسی S8 برای انجام همزمان چند کار مناسب بوده و در نتیجه کار کردن در حین حرکت را برای کاربر ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند. با داشتن یک صفحه نمایش بزرگتر، کاربر می‌تواند از قابلیت چند پنجره‌ای شدن صفحه برای انجام چندکار به‌صورت همزمان استفاده کند مثلا همزمان با تماشای ویدیو، به صفحه کلید کامل دسترسی داشته و پیام تایپ کند. علاوه بر این قابلیت جدید Snap Window به کاربر امکان می‌دهد بخشی از اپلیکیشن را به صورت ثابت در بالای صفحه نمایش قرار داده و از بقیه فضای صفحه بدون هیچ مشکلی برای تماشای ویدیو یا کارهای دیگر استفاده کند.

Y7 Prime؛ گوشی عشق بازی‌ها

نگاهی به گوشی Huawei Y7 Prime

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه