نشت اطلاعات ۳ میلیون کاربر یک سایت آمریکایی به اینترنت

اسامی، نشانی‌ها و اطلاعات دیگر علاقه‌مندان به کشتی‌کج از سایت WWE نشت کرده و در فضای مجازی منتشر شده است.
به گزارش فارس به نقل از پی‌سی‌مگ، اطلاعات یاد شده بر روی یک سرور حفاظت نشده متعلق به شرکت آمازون ذخیره شده بود و به طور عادی در قالب فایل‌های متنی ذخیره‌سازی شده بود.
بررسی‌ها نشان می‌دهد اطلاعات حدود سه میلیون نفر به همین شیوه در اینترنت در دسترس قرار گرفته است. این اطلاعات برای تمامی افرادی که تمایل به مشاهده آنها داشته باشند، قابل مشاهده و انتقال است.
اولین بار یک محقق امنیتی به نام باب دیانچکو به این موضوع پی برد. به گفته وی داده‌های یاد شده بر روی دو پایگاه داده متفاوت ذخیره شده بودند. در یکی از آنها اطلاعات محل سکونت و آدرس‌های ایمیل، تاریخ تولد افراد، سن و مشخصات فرزندان اعضا در دسترس بوده و در دیگری داده‌هایی همچون شماره تلفن و اسامی اعضای سایت یاد شده در اروپا ذخیره شده بود.
مدیران سایت WWE خبر یاد شده را تایید کرده‌اند و می‌گویند پایگاه داده یاد شده از سرورهای آمازون حذف شده است.
 WWE اعلام نکرده که اطلاعات مذکور تا چه مدت در دسترس عموم بوده‌اند و علت این بی‌دقتی چیست. به گفته آنان هیچ کلمه عبور یا اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری در میان داده‌های نشت کرده وجود نداشته است.

نسل آینده هوش مصنوعی شبیه انسان خواهد بود
در حال حاضر هوش مصنوعی از طریق آموزش‌های تحت نظارت یاد گرفته شده و توسعه می‌یابد اما نسل بعدی هوش مصنوعی همانند انسان دارای درک مستقیم خواهد بود.
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه یونیورسیتی هرالد، امروزه استفاده از هوش مصنوعی متداول شده است، از سیستم‌های خانگی گرفته تا تحقیقات دانشمندان، تقریبا در هر جایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نسل جدید هوش مصنوعی درست مثل یک کودک قادر خواهد بود تا دنیای اطراف خود را بشناسد و چیزهای مختلف را از طریق درک مستقیم فرا بگیرد.
یان لکان سرپرست تحقیقات هوش مصنوعی فیسبوک می‌گوید: نسل جدید هوش مصنوعی قادر خواهد بود تا با دیدن محیط اطراف خود و مسایل مختلف پیرامونی آنها را درک کرده و عملکردشان را بشناسد.
در حال حاضر دو نوع یادگیری ماشین وجود دارد، یادگیری تحت نظارت و یادگیری تقویتی. یادگیری تحت نظارت متداول‌ترین روش است و از یادگیری تقویتی اغلب در بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌شود.
روش یادگیری جدیدی که در حال ایجاد است و نسل جدید هوش مصنوعی از آن برخوردار خواهد بود، "یادگیری پیشگویانه" است. این نوع یادگیری بدون نظارت است و نیازی به آموزش توسط میلیون‌ها نمونه انسانی ندارد.
یان لکان برای توضیح یادگیری پیشگویانه از مثال کودک استفاده کرد و گفت: اگر یک تصویر را به یک کودک نشان دهیم و تصویری دیگر از جلوی آن رد شود، کودک همچنان تصویر ثابت را تشخیص می‌دهد. هیچ‌کس این چیزها را به کودک آموزش نمی‌دهد بلکه کودک از طریق مشاهده و درک مستقیم فرا می‌گیرد.
دانشمندان هنوز به فناوری یادگیری پیشگویانه نرسیده‌اند اما تحقیقاتشان در این راستا رو به پیشرفت است و مرحله به مرحله در حال نزدیک شدن به این هدف هستند.
با دستیابی به یادگیری پیشگویانه مقدار زیادی زمان و پول که صرف فراهم آوردن پایگاه‌های داده می‌شد ذخیره خواهد شد. زمانی که یادگیری پیشگویانه محقق شود تنها کافی است هزاران ساعت ویدیو مختلف به هوش مصنوعی منتقل شود و هوش مصنوعی خود از جهان پیرامون خود درک پیدا خواهد کرد.
جفری هینتون مهندس گوگل و پیشگام در عرصه هوش مصنوعی می‌گوید: نسل آینده هوش مصنوعی درست مانند انسان دارای حس مشترک خواهد بود. روزی خواهد رسید که ربات‌ها به اندازه کافی بزرگ و پیچیده خواهند شد که توانایی فهم همه علوم دنیا را داشته باشند.

نزدیک‌ترین ایده به "قالیچه پرنده" پرواز کرد

یک مهندس سوئدی که بر روی پهپادها کار می‌کند موفق به طراحی سازه‌ای شد که با چندین موتورالکتریکی همانند یک قالیچه پرنده، پرواز می‌کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، "الکس بورگ"(Alex Borg) مهندس سوئدی که در شرکت AmazingDIYProjects کار می‌کند، سال گذشته موفق شده بود با استفاده از هشت موتور بنزین‌سوز یک سازه پرنده برای پرواز کاربر طراحی کند.
حال پس از یک سال این بار وی با استفاده از موتورهای الکتریکی اختراع جدیدی انجام داده است.
این بار صندلی پرنده‌ای که وی طراحی کرده است به قایق پرنده‌ای که توسط استارتاپ "لری پیج" ساخته شده، شباهت‌هایی دارد اما تعداد ملخ‌های آن بیشتر هستند. این پهپاد از 76 ملخ برای پرواز استفاده می‌کند.
برای تامین انرژی این پهپاد از 80 باتری 5.2 آمپرساعتی استفاده شده است که مجموعا 35 کیلوگرم وزن دارند.
این پهپاد که chAIR نام دارد از چهار سامانه حلقه‌ای چند ملخی تشکیل شده که با استفاده از شبکه‌ای از لوله‌های فولادی به هم متصل شده‌اند. این چهار حلقه به یک قاب متصلند که در زیر صندلی راکب تعبیه شده است.
در طول یک ماه گذشته تمام تست‌های غیرانسانی با موفقیت انجام شده و حال بورگ موفق شد با پروازی هشت دقیقه‌ای تست انسانی را نیز با موفقیت انجام دهد. این پهپاد برای 12 دقیقه پرواز مفید در آسمان طراحی شده است. شاید تنها نقطه ضعف این پهپاد سر و صدای زیاد آن باشد. هزینه ساخت این وسیله حدود 10 هزار دلار بوده است.

خودروهای الکتریکی فولکس‌واگن توسط روبات شارژ خواهند شد
خودروهای الکتریکی فولکس‌واگن به زودی با روبات شارژ خواهند شد و نیازی به انجام کاری توسط راننده نخواهد بود.
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "فولکس‌واگن"(Volkswagen) همانند بسیاری از شرکت‌های فعال در عرصه خودرو، به عرصه خودروهای الکتریکی و خودران وارد شده است.
این شرکت در طول این مسیر با شرکت‌های عرصه فناوری نظیر NVIDIA همکاری می‌کند و به تازگی اعلام کرده است که با یک شرکت آلمانی فعال در عرصه روباتیک به نام "کوکا"(Kuka) وارد همکاری شده است.
در بیانیه فولکس‌واگن آمده است که هدف از این همکاری‌ها پیشبرد تحقیقات این شرکت برای گسترش همکاری‌های بین انسان و ربات است.
یکی از پروژه‌هایی که از سوی این دو شرکت دنبال می‌شود توسعه روبات‌هایی است که بتوانند به صورت خودکار، خودرو را به پایانه‌های شارژ متصل کنند و نیازی به دخالت کاربر انسانی نداشته باشند.
"تیل روتر"( Till Reuter) مدیر اجرایی شرکت کوکا در این رابطه گفت: در آینده فعالیت‌های ساده نظیر سوخت‌گیری یا شارژ خودروها به وسیله روبات‌ها انجام خواهد شد و ما تلاش می‌کنیم تا شکل‌گیری این آینده هر چه سریع‌تر امکان‌پذیر شود.
این طرح برای اولین بار نیست که مطرح می‌شود و پیش از این هم در سال 2015 "تسلا موتورز"(Tesla Motors) از طرح خود برای روبات اتصال‌دهنده پایانه شارژ به خودرو رونمایی کرده بود.
بعضی شرکت‌های خودروسازی نیز مسیر متفاوتی را برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی در نظر گرفته‌اند، نظیر شارژ وایرلس خودروها بدون نیاز به توقف آنها در ایستگاه شارژ.
این دو شرکت در حال حاضر برنامه‌های دیگری نیز برای فناوری‌های خودروهای خودران دارند که جزییات آنها را اعلام نکرده‌اند اما به گفته مقامات ارشد فولکس‌واگن هدف آنها امن‌تر و راحت‌تر کردن استفاده از خودروهای نسل‌های آینده خواهد بود.

دوچرخه‌ای با قابلیت تبدیل هوای آلوده به هوای پاک
یک مبتکر هلندی طرح‌های دوچرخه‌ای نوآورانه را ارایه داده که کربن و ذرات دیگر جو را جذب کرده و هوای پاک تولید می‌کند.
به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، هنرمند و طراحی هلندی به نام "دان روزگارد" (Daan Roosegaarde) به تازگی قراردادی را با یک شرکت استارت‌آپ چینی به نام OFO  امضا کرده تا طرح‌های دوچرخه‌ "عاری از دود" (Smog Free Bicycle) را به واقعیت تبدیل کند.
چین یکی از آلوده‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید اما این دوچرخه می‌تواند نویدی برای کاهش هوای آلوده در شهرهای آن باشد.
دوچرخه نوآورنه جدید دارای ماژول جلو خواهد بود که هوای آلوده را استنشاق کرده، آن را تمیز و در نهایت هوای پاک را حول دوچرخه‌سوار منتشر می‌کند. چینی‌ها امیدوارند این سامانه، انتخابی سالم و دوست‌دار انرژی برای شهرنشینان باشد و به کاهش آلودگی و تراکم ترافیک کمک کند.
سامانه مزبور هنوز در مراحل نخست تولید است اما پاییز آینده جزییات بیشتری درباره طرح‌ها و نحوه عملکرد آن منتشر خواهد شد.

استفاده از "واقعیت مجازی" در درمان فلج صورت
متخصصان سرویس سلامت همگانی موفق به توسعه یک برنامه واقعیت مجازی VR همانند بازی‌های رایانه ای شدند که می‌تواند به بیماران فلج صورت کمک کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، این فناوری درمانی به بیماران فلج صورت کمک می‌کند تا تمرینات درمانی روزانه را بدون مشکل انجام داده و وضعیت خود را بهبود بخشند.
آنها با استفاده از این فناوری واقعیت مجازی تشویق می‌شوند تا برای بازگردانی توانایی عضلات صورت تلاش کنند.
این بیماران در زمان استفاده از این فناوری آواتاری را مشاهده می‌کنند که این تمرینات را انجام داده و آنها را نیز به انجام تمرینات وا می‌دارد.
این عینک واقعیت مجازی VR حاوی صفحه نمایش‌هایی است که در کنار چشم‌ها قرار می‌گیرند. تصاویری که بر روی صفحه نمایش پخش شده، برای کاربر یک دنیای سه بعدی شبیه سازی کرده که به نظر واقعی می‌رسد.
اگرچه اغلب این هدست‌ها در بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، یکی از جدیدترین موارد استفاده آن در درمان فلج صورت است.
فلج عصب صورتی، بیماری‌ است که در آن عضلات صورت به دلیل آسیب موقت یا دائمی عصب چهره، ضعیف شده و فلج می‌شود.
این امر منجر به فلج قسمت آسیب دیده چهره شده که می تواند بر حرکت چشمان، دهان و دیگر نواحی صورت تاثیر بگذارد.
علت این فلج عمدتا ویروسی بوده که شایعترین آن فلج بل است.
فلج بل (Bell's palsy) به حالتی گفته می‌شود که عضلات صورت به طور ناگهانی و به صورت موقت فلج شده و اغلب تنها یک طرف صورت را گرفتار می‌کند. درگیری عصب صورتی معمولاً به تنهائی یک بیماری نیست بلکه علامتی از یک بیماری دیگر مانند عفونت باکتریایی، بیماری عصبی، سکته مغزی و آسیب و یا تومور عصب صورت پس از جراحی است.
گفته می شود حدود 100 هزار نفر در انگلیس به نوعی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته‌اند.
قرار است این فناوری در سال آینده بر روی 40 بیمار و به مدت 4 ماه مورد آزمایش قرار گیرد.

عکاسی زیرآبی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه