۱۰ سال پیش در چنین هفته‌ای

۱۰ سال پیش در چنین هفته‌ای، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مدل تعرفه‌های پیشنهادی ایرانسل را با تعرفه‌های اپراتور اول دولتی مقایسه کرد. رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وقت گفت: طبق قرارداد تعرفه‌های post paid ایرانسل می‌تواند 20 درصد بالاتر از اپراتور اول تعیین شود اما با توجه به اینکه مدل تعرفه‌گذاری ایرانسل با اپراتور اول متفاوت است رگولاتوری تعرفه‌های ایرانسل را با تعرفه‌های اپراتور اول مقایسه می‌کرد تا میزان افزایش تعرفه‌ها مشخص شود.
 وی همچنین گفت: در مدل پیشنهادی تعرفه‌های ایرانسل هزینه جابه‌جایی وجود ندارد و مشترکان می‌توانند در سراسر کشور با نرخ ثابت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این در حالی بود که ایرانسل برای ساعات پیک و غیر پیک نرخ مکالمه متفاوت پیشنهاد داده بود و همین موضوع انتقادات فراوانی را از طرف كاربران این اپراتور و رسانه‌ها موجب شده بود.
در این میان بسیاری از كارشناسان معتقد بودند كه تعیین قیمت‌های متفاوت برای خدمتی یكسان به هیچ‌وجه منطقی نیست و این نشان‌دهنده گرانفروشی اپراتور دوم است و باید با آن برخورد شود. البته در مقابل برخی هم بر این نظر بودند كه در بازار آزاد دولت نباید در تعیین تعرفه‌ها هیچگونه دخالتی داشته باشد.

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، سرویس تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی دلایل کاهش رتبه ایران در زمینه بسترسازی الکترونیکی را بررسی کرد.
 دفتر توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی اضافه شدن کشورهای برمودا، امارات متحده عربی و اردن به مجموعه کشورهای رتبه‌بندی و قرار گرفتن در رده‌های بالاتر را دلیل اصلی تنزل ایران در گزارش EIU اعلام کرد.
 واحد اطلاعات مجله اکونومیست از سال 2000 سالانه رتبه‌بندی بسترسازی الکترونیکی را در مورد اقتصادهای بزرگ دنیا منتشر می‌کرد.
 در سال 2006، 68 کشور از جنبه فناوری، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و توانایی توسعه وحمایت تجارت الکترونیکی و فناوری اطلاعات و ارتباطات ارزیابی شدند.
 طبق گزارش دفتر توسعه تجارت الکترونیکی وقت، مجموع امتیاز ایران از رقم 3,08 در سال 2005 به رقم 3,15 در سال 2006 ارتقا یافته بود.
 در گزارش EIU معیارهای پذیرش تجارت الکترونیکی توسط تجار و مصرف‌کنندگان، محیط تجاری و اتضال افزایش یافته بود.

اتوبوس آق فری

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه