اخبار بازی

سیستم پیشنهاد بازی شبکه استیم، دچار تغییراتی خواهد شد
چندی پیش یکی از مسوولان شبکه بزرگ استیم (Steam)، اعلام کرد که سیستم پیشنهاد بازی این شبکه دچار تغییراتی خواهد شد.
همان طور که می‌دانید، شبکه بزرگ استیم به عنوان بزرگ‌ترین منبع و پلتفرم بازی‌های رایانه‌های شخصی شناخته می‌شود که روزانه میزبان تعداد بسیار زیادی از کاربران این پلتفرم است و بازی‌های زیادی را هم پوشش می‌دهد. همچنین این شبکه دارای یک سیستم پیشنهاد بازی به کاربر است که می‌تواند با سنجیندن رفتار و فعالیت‌های کاربر، با‌زی مورد نظر را به فرد پیشنهاد دهد.
حال به تازگی یکی از مسوولان شبکه استیم و شرکت والو (Valve)، یعنی آلدن کرول (Alden Kroll)، اعلام کرده است که این سیستم به‌زودی دچار تغییراتی خواهد شد.
وی در در همایشی به نام Unite Europe 2017، توضیح داد که این سیستم تغییرات هوشمندانه‌ای را به خواهد دید، به طوری که فروشگاه مرجع استیم، ابزار‌ها و گزینه‌های شخصی‌سازی بسیاری برای انتخاب بازی مورد نظر برای کاربر محیا کند تا بتواند دقیق‌ترین بازی مورد نظر را به عنوان بازی پیشنهادی به کاربر ارایه کند.
در پی این تغییرات، صفحه اصلی فروشگاه استیم و سیستم پیشنهاد بازی به کاربر تغییر خواهد کرد و در رابطه به نوع پیشنهاد، با توجه به مدت زمان وقتی که کاربر برای بازی خود صرف کرده است و میزان علاقه کاربر به عنوان مورد نظر، پیشنهاد خود را نمایش می‌دهد.

آپدیت جدید Hitman در راه است
آی او-اینتراکتیو (Io-Interactive) در حال توسعه‌ آپدیت جدیدی با عنوان ۱٫۱۲٫۱ برای عنوان Hitman است که در طول ماه جولای منتشر خواهد شد. حال شرکت سازنده، جزییات این  آپدیت را مشخص کرده است.
حجم این آپدیت برای نسخه‌ رایانه‌های شخصی برابر با ۱٫۲ گیگابایت و برای نسخه‌ ایکس‌باکس وان برابر ۹۵۰ مگابایت خواهد بود، اما حجم نسخه‌ پلی‌استیشن آن بسیار کم‌تر از دو پلتفرم دیگر و معادل ۵۵۰ مگابایت خواهد بود. بعد از انتشار آپدیت قبلی Hitman بود که کاربران نسخه‌ ایکس‌باکس وان گزارشاتی مبنی بر طولانی شدن صفحات بارگذاری دادند. حال با انتشار آپدیت ماه جولای، زمان بارگذاری به حالت اول باز خواهد گشت. همچنین این آپدیت تغییراتی را در سیستم مبارزات بازی اعمال خواهد کرد و آن‌ها را لذت‌بخش‌تر و متعادل‌تر خواهد کرد، اما مهم‌ترین تغییری که آپدیت ۱٫۱۲٫۱ ایجاد می‌کند، اعمال تغییراتی در معیاربندی درجه‌ سختی Professional برای کاربران است. این تغییر باعث می‌شود تا کاربرانی که دارای Mastery Level بالای ۵ هستند، به درجه سختی Professional دسترسی داشته باشند. در حالی که این درجه سختی در آپدیت قبلی به بازی اضافه شده بود و تنها به کاربرانی که  Mastery Level بالای ۲۰ داشته‌اند، امکان استفاده از Professional را می‌داد، حالا کاربرانی که سطحی بین ۵ تا ۱۹ دارند، به‌طور خودکار به این درجه سختی دسترسی خواهند داشت. به جز این مورد، تغییر دیگری در این درجه سختی اعمال نخواهد شد.
عنوان Hitman هم‌اکنون برای کاربران پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

عنوان What Remains of Edith Finch برای ایکس‌باکس وان منتشر می‌شود
حتما بازی آخر استودیوی Giant Sparrow که مدتی پیش منتشر شد و What Remains of Edith Finch نام داشت را به یاد دارید. بازی‌بازان این استودیو را بیشتر به خاطر روایت داستان درگیرکننده و همه‌جانبه‌اش می‌شناسند و این موضوع دقیقا در بازی آخر آن‌ا صدق می‌کرد. در واقع همین روایت داستان و کشش داستانی بود که What Remains of Edith Finch را به عنوانی ارزشمند و موفق تبدیل کرد (در کنار عناصر ماجرایی بازی).
در بازی What Remains of Edith Finch، استودیوی Giant Sparrow بازی‌بازان را وارد داستانی غم‌انگیز از خانواده Finch می‌‌کند. در این بازی ماجرایی و قصه‌گو، شما باید در نقش Edith به خانه قدیمی خانواده Finch رفته و تاریخچه آنها را مرور کنید. چیزی که باعث شده Edith به فکر جستجو و مکاشفه در خانه بزرگ و قدیمی خانواده خود برود، یک سری مسائل خانوادگی است که به او کمک می‌کند بیشتر خودش و البته خانواده‌اش را بشناسد. مانند بسیاری از بازی‌های ماجرایی دیگر، داستان در بازی What Remains of Edith Finch به مرور و با جست و جو در محیط روایت می‌شود و شاهد دیالوگ‌های زیادی در بازی نیستیم. روایت داستان بازی است که آن را به عنوانی با ارزش تبدیل کرده و البته وسواس سازندگان در طراحی محیط‌ها و اتاق‌ها نیز از نقاط قوت بازی است.
این عنوان برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شده بود و حال، قرار است در هفته آینده برای کنسول ایکس‌باکس وان منتشر شود. شرکت ناشر بازی، یعنی Annapurna Interactive، امروز اعلام کرد که بازی What Remains of Edith Finch در تاریخ ۱۹ ماه ژوئن ۲۰۱۷ برای ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد و قیمت معمولی ۱۹٫۹۹ دلار خواهد داشت. نسخه ایکس‌باکس وان بازی هیچ تغییری نسبت به نسخه‌های دیگر ندارد و بازی‌باز باید در این عنوان ماجرایی، سرگذشت هر کدام از اعضای خانواده Finch  و چگونگی مرگ آنها را دریابد.

سونی قیمت پلی‌استیشن ۴ اسلیم و پرو را کاهش می‌دهد
اگرچه سونی سال ۲۰۱۷ را تا به الان به خوبی پشت سر گذاشته است اما پلی‌استیشن ۴ در اکتبر، عنوان انحصاری AAA بزرگی جز Gran Turismo Sport نخواهد داشت. از طرف دیگر Gran Turismo Sport نقش مهمی در فروش هر چه بیشتر پلی‌استیشن ۴ در این فصل تعطیلات خواهد داشت و البته با وجود رقیب سرسختی مانند Forza Motorsport 7، اوضاع برای Gran Turismo Sport هر چه مشکل‌تر نیز خواهد شد.
اگرچه پلی‌استیشن ۴ برخلاف نینتندو سوییچ و یا حتی ایکس‌باکس وان انحصاری‌های زیادی در تعطیلات پیش رو نخواهد داشت. اما از طرف دیگر، حداقل می‌تواند از پس فروش خود بر بیاید. براساس تحلیل Michael Pachter، وی معتقد است که باوجود داشتن تنها یک انحصاری بزرگ، سونی در جواب به ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ قیمت پلی‌استیشن ۴ اسلیم و پرو راه کاهش خواهد داد.
من فکر نمی‌کنم مایکروسافت آنچنان رقابتی عمل کرده باشد. ایکس‌باکس وان اس هم قیمت پلی‌استیشن ۴ است و من فکر نمی‌کنم آنها هیچگونه رقابتی با ایکس‌باکس وان ایکس داشته باشند که در حال حاضر ۱۰۰ دلار از پلی‌استیشن ۴ پرو گران تر است و خوشبختانه تا تعطیلات اختلاف قیمت آن با پلی‌استیشن ۴ پرو تا ۱۵۰ دلار نیز می‌رسد. حدس من این است که سونی در طی این تعطیلات قیمت پلی‌استیشن ۴ را روزانه کاهش داده تا به ۲۴۹ دلار برسد و پلی‌استیشن ۴ پرو ۳۴۹ دلار شود. بنابراین مایکروسافت بیش از حد گران خواهد بود و سونی از نظر قیمت نسبت به آن برتری خواهد داشت.
کاهش قیمت به نظر آسان‌ترین راهی است که سونی می‌تواند برا مقابله با ایکس‌باکس وان ایکس انجام دهد و البته سبب می‌شود که تفاوت قدرت بین پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس نیز آنچنان به چشم نیاید. در هر حال، آنها به خوبی قیمت‌گذاری می‌شوند و این یک حرکت هوشمندانه از طرف سونی خواهد بود.

Pixelmon  از بازی Minecraft حذف شد
Pixelmon یکی از محبوب‌ترین مادهای ساخته‌شده برای عنوان Minecraft به حساب می‌آید. از سال ۲۰۱۲ که این ماد ساخته شد، طرفداران Pokemon و Minecraft  با یکدیگر ارتباط بسیار نزدیکی برقرار و در کنار هم تلاش کرده‌اند تا موجودات کوچک و دوست‌داشتنی Pokemon را جمع‌آوری کنند و به درجه‌ استادی در “PokeCraft” نایل شوند.
حالا خبرهای ناراحت‌کننده‌ای برای طرفداران این ماد هفت ساله منتشر شده است. طبق گفته‌ سازندگان این ماد، شرکت Pokemon از آنها درخواست کرده است تا تمام فعالیت‌های این ماد را از کار بیاندازد. صحبت‌های یکی از طراحان این ماد به شرح زیر است:
با کمال تاسف باید اعلام کنیم که Pixelmon به آخر راه خود رسیده است. ما فرصت بسیار خوبی داشتیم تا برروی این ماد کار کنیم و جامعه‌ای به این زیبایی به وجود آوریم، اما حالا و بعد از درخواست شرکت Pokemon، این ماد را از کار خواهیم انداخت. من به خاطر ناراحتی طرفداران از شنیدن این خبر متاسفم، اما بیایید خاطرات شیرینی را به یاد آوریم که Pixelmon برایمان رقم زد؛ بحث و گفتگو درمورد Pokemon، درست کردن چیزهای باحال در بازی و سایر کارهایی که در کنار هم انجام دادیم.
همه‌ چیزهای خوب روزی به پایان خواهند رسید و اکنون هم پایان کار ماست، اما همیشه کارهای جدیدی برای انجام و لذت بردن، وجود دارد. به راه خود ادامه دهید و در پروژه‌های سرگرم‌کننده شرکت و زمان‌ خود را صرف انجام کارهای جدید کنید.
اعضای گروه سازنده‌ Pixelmon برای مدتی طولانی در کنار هم به فعالیت مشغول بوده‌اند، اما با توقف فعالیت این ماد، گفته می‌شود که تعدادی از اعضای این گروه، تصمیم به ترک گروه گرفته‌اند.
طرفداران این ماد حتی با جمع‌آوری حدود ۳۵۰۰ امضا در سایت Change.org تلاش کرده‌اند تا از حذف این ماد از بازی Minecraft جلوگیری کنند. بیانیه‌ دنیل فیلیپس (Daniel Philips)، مالک سرورهای این ماد و طرفداران در قسمت پایین قابل مشاهده است.
ما به عنوان یک جامعه‌ بزرگ قصد داریم تا به شرکت Pokemon نشان دهیم که چه حسی به این ماد داریم. Pixelmon تنها یک ماد معمولی برای Minecraft نیست. این ماد برای ما از ارزش‌های بالاتری برخوردار است. به شخصه به کمک این ماد توانسته‌ام، حمایت کسانی را که بهشان نیاز دارم، به‌دست بیاورم و در کنار سایر افراد، جوامع کوچک و بزرگ مختلفی تشکیل دهم. موضوع درباره‌ عشقی است که ما به موجودات تخیلی و دوست‌داشتنی Pixelmon ورزیده‌ایم.
با وجود اینترنت هیچ‌چیز غیرممکن نیست و با توجه به موفقیت ماد Pokemon Prism که با حمایت طرفدارانش، نینتندو را مجاب به حفظ این ماد بر روی بازی Pokemon Crystal کرد، حالا طرفداران Pixelmon هم در تلاش‌اند تا به سرنوشت شیرین ماد ذکرشده نایل شوند. در حالی که لینک‌های دانلود این ماد از سایت رسمی سازندگان برداشته شده است، همچنان شخصی ناشناس در حال آپلود لینک‌های دانلود این ماد در اینترنت است و طرفداران همچنان می‌توانند از عنوانی که به مدت هفت سال، برایشان خاطرات شیرینی را رقم زد، لذت ببرند.

اخبار

اخبار بازی

اخبار برگزیده

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی