چه اطلاعاتی از ما به درد شبکه‌های اجتماعی می‌خورد؟

شبکه اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین منابع برای تولید کلان‌داده محسوب می‌شود و کاربران جهانی هر روز به حجم اطلاعاتی که در آن ذخیره می‌شود می‌افزایند. هر کاربر اینترنتی در جهان به‌طور میانگین روزانه دو و نیم ساعت از زمان خود را به گشت‌وگذار در انواع مختلف شبکه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهد و نوع فعالیت او مشخص می‌کند که در هر کدام از این پلتفرم‌ها به‌دنبال چه چیز است.
شبکه‌های اجتماعی هم‌اکنون سرمایه‌گذاری فراوان کرده‌اند تا داده‌های مذکور را به‌صورت کاربردی مورد استفاده قرار دهند. هرچه رفتار، عادات، سلایق و نیازهای کاربران در شبکه‌های اجتماعی بهتر مشخص شود، خدمات کاربردی‌تری را می‌توان در اختیار آنها گذاشت و این همان هدفی است که پلتفرم‌های اینترنتی رسانه‌ای برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. با تحلیل داده‌های به‌دست‌آمده شبکه‌های اجتماعی می‌توانند سرویس‌های خود را به‌صورت شخصی در اختیار هر یک از کاربران قرار دهند و مراکز تبلیغاتی نیز از این عرصه بهره فراوان می‌برند.
مرکز BI Intelligence به‌تازگی گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد هر یک از شبکه‌های اجتماعی بزرگ چگونه با حجم گسترده اطلاعات برخورد می‌کنند و آنها را برای خود نگه می‌دارند. در این گزارش همچنین مشخص شده است که این داده‌ها چطور با نیازهای تعریف‌شده در شبکه‌های اجتماعی سازگار می‌شوند و به استراتژی‌های آنها پاسخ می‌گویند. در اینجا نحوه استفاده از داده‌ها در هر یک از شبکه‌های اجتماعی آورده شده است.
فیس‌بوک: این شبکه اجتماعی 63 نوع مختلف داده را برای رابط کاربری نرم‌افزاری (API) خود ذخیره می‌کند و از این نظر بیش از دیگر پلتفرم‌های مشابه به جمع‌آوری داده اهمیت می‌دهد. با این توضیح می‌توان گفت بخش اعظم داده‌هایی که در فیس‌بوک به‌اشتراک گذاشته می‌شود، در سرورهای این شرکت ذخیره می‌شود. این اتفاق پنجره‌ای را به روی شرکت مذکور باز می‌کند تا بفهمد هر یک از مشترکان آن چگونه رفتار می‌کنند. کلید «لایک» در فیس‌بوک هر روز بیش از 7/2 میلیارد بار در سراسر جهان زده می‌شود و داده‌های مربوط به آن اهمیت زیادی دارد.
گوگل‌پلاس: این شبکه اجتماعی به گوگل کمک می‌کند جست‌وجوهای اینترنتی متن‌محور را بهتر مدیریت کند و نشان دهد که چرا یک فرد ممکن است نوع به‌خصوصی از اطلاعات را با کلیدواژه‌های مختلف جست‌وجو کند. این ارتباط معنی‌دار در زمینه‌های دیگر هم مورد توجه قرار می‌گیرد. بخش اعظم داده‌های مربوط به بخش 1S+ و دیگر اطلاعات ارایه‌شده در گوگل‌پلاس از جمله اتفاقاتی هستند که می‌توانند در بهبود و تقویت نتایج حاصل از جست‌وجوهای اینترنتی در سایت گوگل تاثیر بگذارند.
لینکدین: 22 درصد از مشترکان این شبکه اجتماعی سازمانی، ارتباطات درجه یک با میزان امتیازدهی 500 تا 999 را در اختیار دارند و 19 درصد آنها امتیاز 301 تا 499 را به خود اختصاص داده‌اند. داده‌های جمع‌آوری‌شده در این شبکه اجتماعی روش جدید را برای شناخت و استخدام نیروی کاری جدید در سازمان‌ها ارایه می‌دهد.
توییتر: زمانی که این گزارش نوشته می‌شد، در هر ثانیه کاربران جهانی 143 هزار و 199 توییت منتشر می‌کردند. این توییت‌ها در آن واحد پنجره‌های گسترده‌ای را به روی اخبار و اطلاعات مهم باز می‌کردند. طبق آمار موجود 52 درصد کاربران توییتر اخبار مورد نظر خود را در این شبکه اجتماعی دنبال می‌کنند و این اتفاق بیشتر از فیس‌بوک برای کاربران جذابیت دارد.
پینترست: صدها میلیون تصویر مربوط به محصولات مختلف هر روز در صفحات شخصی این شبکه اجتماعی پین می‌شود که به آن پین‌بورد می‌گویند. این شبکه اجتماعی یک پنجره واحد بر میلیون‌ها فروشنده محصول در سراسر جهان باز می‌کند. بیش از 17 درصد تمام پین‌بوردها در بخش «خانه» طبقه‌بندی می‌شوند و این در حالی است که 12 درصد آنها به بخش «مد و استایل» مربوط می‌شوند. همچنین گفته شده است 80 درصد پین‌ها در شبکه اجتماعی پینترست بازنشر می‌شوند و محصولات ارایه‌شده در این مرکز تاریخ مصرف بسیار طولانی برای معرفی و فروش به کاربران دارند.
یافته‌های نهایی گزارش
کارشناسان BI Intelligence با انجام بررسی جدید متوجه شدند که هر یک از این شبکه‌های اجتماعی به‌صورت ویژه در زمینه جمع‌آوری داده سرمایه‌گذاری کرده‌اند و اطلاعات مربوط به آن را در خود ذخیره می‌کنند.** شبکه‌های اجتماعی به این نتیجه رسیده‌اند که اطلاعات متن‌محور مهم‌ترین رکن در جامعه امروزی محسوب می‌شود و در هر یک از بخش‌های تعریف‌شده هر کدام از زیرمجموعه‌های موجود می‌تواند کاربردهای اطلاعاتی فراوان داشته باشد.
کارشناسان با انجام این بررسی متوجه شدند که با تحلیل کلان‌داده‌های ذخیره شده در شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی می‌توان وضعیت هر یک از کاربران را به‌دقت تحلیل کرد و اطلاعات مناسب را در مورد آن پیدا کرد.**به هر حال با وجود اینکه شبکه‌های اجتماعی به‌صورت گسترده به همه اطلاعات کاربران دسترسی دارند، ولی فقط بخشی از آن را برای خود نگه می‌دارند و مورد استفاده قرار می‌دهند.
‌جولز پولنسکی، مدیر این مرکز تحقیقاتی توضیح داد **با پیشرفته‌‌تر شدن ابزارهای فناوری، شبکه‌های اجتماعی هم‌اکنون می‌توانند اطلاعات مربوط به هر یک از کاربران را به‌صورت جداگانه ذخیره کنند و پس از انجام تحلیل‌های مربوطه، آن را به هر کاربر یا شرکتی بفروشند.** با این توضیح شرکت‌هایی که به‌دنبال داده‌کاوی هستند تا از این طریق بتوانند پس از شناسایی نیازهای هر یک از کاربران، آن را به اطلاع مراکز تبلیغاتی برسانند، با پرداخت هزینه زیاد اطلاعات ذخیره‌شده در سرورهای شبکه‌های اجتماعی را خریداری می‌کنند.
گفتنی است این مرکز تحقیقاتی به‌منظور آنکه اطلاعات بهتر و دقیق‌تری در این زمینه به‌دست آورد، تمامی داده‌های به‌جا مانده از 389 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی را با دقت مورد تحلیل قرار داد و اظهار کرد هر یک از شرکت‌های بزرگ مانند فیس‌بوک و گوگل هر روز همین کار را می‌کنند. او توضیح داد که کاربران امروزی بدون آنکه متوجه باشند رد پای دیجیتالی برجا می‌گذارند و باز هم بدون آنکه باخبر شوند، رد پای آنها با قیمت بالا خرید و فروش می‌شود.
به هر حال باید بدانید که فیس‌بوک هم‌اکنون بیش از دو میلیارد مشترک فعال دارد و آنچه به‌عنوان اطلاعات در این شبکه اجتماعی از ما باقی می‌ماند، می‌تواند در زمینه‌های مختلف برای شرکت‌های ارایه‌دهنده این‌گونه خدمات بسیار سودده باشد. همین مساله موجب شده مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کند در سال 2020 میلادی ارزش بازار جهانی اطلاعات شخصی که میان شرکت‌ها خرید و فروش می‌شود، از ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی هم بیشتر است.
 

اخبار

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی