کسب رتبه و افتتاح دومین شتاب‌دهنده همراه‌ اول

همراه‌ اول به‌عنوان بزرگ‌ترین اپراتور کشور، هفته گذشته با افتتاح یک شتاب‌دهنده، رتبه نخست در رسانه‌های اجتماعی را کسب کرده و به معرفی برگزیدگان سومین رویداد هم‌آفرینی خود پرداخت.
بر اساس گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه‌ اول در دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، رتبه اول «رسانه‌های اجتماعی» را کسب کرد.
دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، عصر روز شنبه ۳۱ تیرماه با حضور زهرا سعیدی، عضو فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی، شهاب سیدمحسنی، رییس انجمن متخصصان روابط عمومی و جمعی از اساتید و پیشکسوتان ارتباطات و روابط عمومی، در خانه هنرمندان ایران برگزار و همراه‌ اول موفق به دریافت رتبه اول رسانه‌های اجتماعی در سطح ملی شد.
این جشنواره با هدف آشنایی با اصول و استانداردهای نشر الکترونیکی و مکتوب در روابط عمومی و ارایه آثار و تجارب موفق، توسعه و ارتقای سطح توانمندی‌‌ها و مهارت‌های مدیران و کارشناسان روابط عمومی در حوزه فعالیت‌های انتشارات، انتخاب و معرفی الگوهای برتر در حوزه انتشارات، تبیین نقش تکنولوژی‌‌های نوین ارتباطی و آموزشی در فرایند انتشارات و دستیابی به راهکارهای مناسب برای اعتلا و ارتقای نشر الکترونیکی و مکتوب در روابط عمومی‌ها توسط انجمن متخصصان روابط عمومی برگزار شد.
شرکت ارتباطات سیار ایران در بخش «رسانه‌های اجتماعی» موفق به کسب رتبه اول در سطح ملی شد و تندیس و لوح تقدیر این جشنواره را کسب کرد.

افتتاح دومین شرکت شتاب‌دهنده مشترک
دومین شرکت شتاب‌دهنده مشترک همراه ‌اول و دانشگاه‌های کشور در دانشگاه شیراز با عنوان «هاب شیراز»، افتتاح شد.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در مراسمی با حضور حمیدرضا نیکوفر، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، ابراهیم گشتاسبی راد، رییس دانشگاه شیراز، بهمن آصفی، مدیرکل نوآوری و توسعه کسب‌وکار همراه ‌اول، وحید سهراب‌پور، مدیر مرکز نوآوری دانشگاه شیراز، دومین شرکت شتاب‌دهنده همراه ‌اول با عنوان «هاب شیراز»، در دانشگاه شیراز افتتاح شد.
همراه‌ اول در راستای تعاملات علمی و پژوهشی میان دانشگاه و صنعت و همچنین با هدف توسعه و شتاب‌دهی کسب‌وکارهای نوپا و نوآور (استارت‌آپ‌ها)، همکاری در تولید محصولات و خدمات نوآورانه در حوزه ارتباطات و فناوری‌های نوین و تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه، دومین شرکت شتاب‌دهنده مشترک خود را با دانشگاه شیراز و با عنوان «هاب شیراز» افتتاح کرد.
این مراسم در محل تجهیزشده برای راه‌اندازی شرکت مشترک‌ هاب شیراز در ساختمان برج فناوری دانشگاه شیراز برگزار شد.
همچنین اولین نشست اعضای هیات‌مدیره و هیات موسس این شرکت تشکیل و فعالیت شرکت مشترک ‌هاب شیراز به‌طور رسمی آغاز شد.
پیش از این همراه ‌اول اولین شرکت شتاب‌دهنده خود را در شهریور ماه ۹۵ با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و با عنوان «هوشمند اول بهشتی» برای حمایت از ایده‌ها و تجاری‌سازی طرح‌ها و پروژه‌های کارآفرینان در داخل دانشگاه شهید بهشتی ایجاد کرده بود.

معرفی برگزیدگان سومین رویداد هم‌آفرینی
اختتامیه سومین رویداد هم‌آفرینی همراه ‌اول با مشارکت دانشگاه شیراز، روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه در شیراز برگزار شد.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سومین رویداد از مجموعه رویدادهای هم‌آفرینی همراه ‌اول چهارشنبه ۲۸ تیرماه با حضور حمیدرضا نیکوفر، قائم‌مقام مدیرعامل همراه ‌اول، بهمن آصفی، مدیرکل نوآوری و توسعه کسب‌و‌کار همراه ‌اول، خسرو سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، ابراهیم گشتاسبی راد، رییس دانشگاه شیراز، صاحبان ایده شرکت‌کننده در سومین رویداد هم‌آفرینی، جمعی از مدیران همراه ‌اول و مسوولان دانشگاه شیراز، در تالار خوارزمی دانشگاه شیراز برگزار شد.
در این مراسم، نیکوفر با اشاره به نقش همراه ‌اول در حمایت از کارآفرینی، گفت: هم‌اکنون همراه‌ اول با همکاری شرکت «حرکت اول» به‌عنوان سرمایه‌گذار و شرکت‌های «هاب» در نقش شتاب‌دهنده در دانشگاه‌های مختلف، به ایده‌پردازان دانشگاهی کمک می‌کند تا بتوانند ارزش‌آفرینی کرده و ایده‌های خود را اجرایی کنند.
در ادامه، گشتاسبی راد در سخنان خود به اهمیت نوآوری و کارآفرینی اشاره و از پتانسیل بالای دانشگاه شیراز برای رشد و ارتقای نوآوری و کارآفرینی یاد کرد.
در پایان، نیک‌محمدی، رییس کمیته داوران این همایش، گزارشی از مراحل برگزاری رویداد و اهداف هم‌آفرینی، معیارهای داوری و نحوه ارزیابی تیم‌ها ارایه کرد و گفت: در این رویداد ۱۲۴ طرح از تیم‌های شرکت‌کننده، در موضوعات «اینترنت چیزها»، «تحلیل داده‌ها»، «فین‌تک »و «گردشگری»، دریافت شده بود که از میان ۲۳ طرح داوری‌شده، سرانجام چهار طرح برتر کمیته داوران برگزیده شد.
گفتنی است، در سومین رویداد هم‌آفرینی همراه ‌اول تیم‌های «آبیاری هوشمند به‌وسیلهIoT» و «آفریار» به ترتیب رتبه اول و دوم و تیم‌های «استند هوشمند تعاملی» و «طراحی و توسعه نرم‌افزارهای کاربردی کنترل اشیای هوشمند» به‌دلیل نزدیکی امتیاز به‌عنوان تیم‌های سوم معرفی شدند.
همچنین در پایان مراسم، جوایز تیم‌های برگزیده شامل ۱۵ میلیون تومان برای تیم اول، ۱۰ میلیون تومان برای تیم دوم و ۵ میلیون تومان برای هر یک از دو تیم سوم بود که به برگزیدگان اهدا شد