10 سال پیش در چنین هفته‌ای

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، اعلام شد که تا پایان سال برای 15 هزار نفر از افرادی که مسافرت‌های زیادی به خارج از کشور دارند گذرنامه‌های الکترونیکی صادر می‌شود. در سال 86 صدور این گذرنامه‌ها به صورت آزمایشی آغاز شد و بنابراین علاوه بر مقامات سیاسی که گذرنامه الکترونیکی دریافت کرده‌ بودند بنا بود تا برای 15 هزار نفر از افراد کثیرالسفر گذرنامه‌های الکترونیکی تا پایان سال صادر شود. رییس پلیس گذرنامه ناجا در آن مقطع در همین خصوص گفته بود: این اقدام در سال 86 به صورت آزمایشی انجام می‌شود و مقرر شده تا اشکالات احتمالی آن در این دوره مشخص و از سال 87 این گذرنامه‌ها جایگزین گذرنامه‌های عادی شود. در این مقطع در دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی دستگاه‌های کنترل گذرنامه‌های الکترونیکی نصب شده بود.
گذرنامه‌های الکترونیکی در چیپ داخل جلد گذرنامه قرار داشتند که تمامی مشخصات مالک آن به همراه اثر انگشت و عکس در آن وجود داشته و در دستگاه‌های کارت‌خوان مستقر در فرودگاه‌ها تمامی اطلاعات خوانده شده و برای چک کردن همزمان اطلاعات به مرکز صدور گذرنامه ارسال می‌شد.
10 سال پیش در چنین هفته‌ای، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیشنهاد داد به جای همسان‌سازی کدهای بین‌شهری در هر استان و تغییر شماره تلفن‌های شهروندان، سیستم شارژینگ استانی برای دریافت تعرفه‌ها ایجاد شود.
 به نظر رییس وقت سازمان تنظیم مقررات بهتر بود به جای آنکه سیستم نامبرینگ را خراب کنیم، شارژینگ را در سطح استان یکسان کنیم؛ چراکه با این کار بحث دسترسی به شبکه‌های اطلاع‌رسانی راحت‌تر شده و بسیاری از مشکلات نیز حل می‌شد.
 در این مقطع رگولاتوری معتقد بود که بحث به هم ریختن شماره‌ها مشکلات زیادی را به دنبال خود ایجاد می‌کند و به همین دلیل در مقابل به انجام رسیدن آن مقاومت می‌کرد. قرار بود این موضوع در کمیته‌ای که شخص وزیر وقت ارتباطات در آن حاضر می‌شود مطرح شود تا تصمیم نهایی در خصوص آن گرفته شود. برای انجام این کار باید کدهای تعدادی از روستاها و در بعضی از مناطق سوییچ‌ها و تجهیزات تغییر می‌کرد که مسایل و مشکلات پیچیده‌ای را در پی می‌آورد.

شبک های اجتماعی

امپراطوری گوگل Google Empire

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه