شبک های اجتماعی

حرکت هماهنگ سینماگران برای اعتراض به توقیف فیلمها
هفته گذشته سینماگران به‌صورت هماهنگ در صفحات اجتماعی خود با هشتگ #شان ـ سینما در خصوص توقیف آثار سینمایی اخیر اعتراض کردند. قرار است این هشتگ تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری شود.
آن طور که در شبکههای اجتماعی آمده، یکی از اهداف این کمپین مدنی اعتراض به نحوه رفتار در برابر تولید آثار سینمایی است که «توقیف» را در شأن یک اثر هنری نمی‌داند و معتقد است باید در مورد آثار هنری سینمایی با سعه صدر بیشتری برخورد کرد.
‌در این حرکت هماهنگ تمامی علاقه‌مندان به سینما می‌توانند با پیوستن به این کمپین و استفاده از هشتگ #شان ـ سینما همراه هنرمندانی همچون عبدالرضا کاهانی، علی احمدزاده و دیگر هنرمندان کشور در خصوص این اتفاق واکنش نشان دهند.
در ماه‌های اخیر و پس از نامه‌ای که توسط اصغر نعیمی، فیلم‌ساز و یکی از اعضای کانون کارگردانان خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته شد، به دستور رضا صالحی‌امیری کمیته‌ای تشکیل شد تا در مورد تعیین تکلیف فیلم‌‌های توقیفی اقدام شود.
‌‌پس از کش‌وقوس‌های فراوان و تغییر مدیر نظارت و ارزش‌یابی سازمان سینمایی در مورد برخی از فیلم‌های توقیفی، نشانههای مثبتی دریافت شده شد و البته برخی فیلم‌ها نیز همچنان در توقیف باقی ماندهاند.

ژن خوب عامل موفقیت در فعالیت اقتصادی
هفته گذشته اظهارات حمیدرضا عارف، فرزند محمدرضا عارف نماینده مجلس شورای اسلامی مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و واکنش‌های گوناگونی به‌دنبال داشت.
وی در گفت‌وگویی پیشرفت‌های خود را حاصل «ژن خوب» دانسته و مدعی شده که از رانت‌های پدر در فعالیت‌های اقتصادی خود استفاده نکرده است.
پس از این اظهارات، سیل واکنشهای طنز کاربران شبکههای اجتماعی شروع شد و حتی در همین خصوص با صداگذاری روی یک انیمیشن، کلیپ طنز جالبی ساخته شد. یکی از کاربران شبکههای اجتماعی در خصوص اظهارات فرزند عارف نوشت‌: حالا از فردا برای شرکت در مناقصه پروژههای بزرگ دولتی، نتایج آزمایش خون و ژنتیک به فهرست مدارک مورد نیاز اضافه می‌شود.

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه