تولد نسل جدید بالگردها

شاید خیلی از ما با دیدن خودروی بتمن و قابلیت‌های پیچیده آن، به این فکر بیفتیم كه چنین خودرویی با ظاهری شبیه هلیکوپتر، به فیلم‌های هالیوودی و داستان‌های افسانه‌ای تعلق دارد و هیچ‌گاه در واقعیت ساخته نخواهد شد؛ اما با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژیک، هر روز شاهد تحقق ناباوری جدیدی هستیم و گویا امروز زمان باور کردن تکنولوژی‌های باورنکردنی فرا رسیده است.
بالگردها از جمله فناوری‌های نوینی هستند که در این سال‌ها به‌شدت متحول شده‌اند و حتی انواع بدون سرنشین آنها هم ارایه شده است. در این شماره قصد داریم شما را با جدیدترین محصول کمپانی ایرباس که بالگرد جدیدی با مصرف سوخت کم و سرعت بسیار بالا است و البته هنوز وارد بازار نشده آشنا کنیم.
به‌تازگی کمپانی «ایرباس هلیکوپتر» از بالگرد جدیدی رونمایی کرده که می‌تواند با سرعت 400 کیلومتر در مسیر افقی پرواز کند. این بالگرد که در نمایشگاه هوایی پاریس برای اولین بار به‌نمایش درآمده در قالب طرح آسمان تمیز اروپا ارایه شده است. توان بالای ایرودینامیکی افزایش سرعت، مقرون به‌صرفه بودن و ایجاد آلایندگی کمتر از جمله نقاط قوت این بالگرد جدید است.
این بالگرد به‌دلیل سرعت بالا، سبکی و ارزان‌قیمت بودن می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام خدمات امداد و نجات و جابه‌جایی بیمار در کوتاه‌ترین زمان باشد. همچنین استفاده از آن برای انجام خدمات هوایی خصوصی و ترابری هوایی نیز چندان دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد.
برخلاف بالگردهای رایج، این بالگرد روی قسمت انتهایی‌اش از هیچ نوع پره چرخنده‌ای استفاده نشده و برای حفظ ایرودینامیک آن از دو میله عمودی که در انتهای آن قرار دارند بهره گرفته می‌شود. این بالگرد همچنین دو بال در قسمت‌های کناری خود دارد که با گردش سریع موجب ایجاد توازن بیشتر در هنگام حرکت می‌شوند.
وجود دو بال جعبه‌ای در دو سوی بالگرد هم خطر برخورد مسافران با پره‌های کناری را در هنگام سوار و پیاده شدن از بین می‌برد.
بدنه کامپوزیتی این بالگرد هم ضمن کاهش وزن و به تبع آن کاهش انرژی مصرفی، موجب ارزان‌تر تمام شدن قیمت نهایی ساخت و صرفه اقتصادی خریدار می‌شود.
نتیجه نظرسنجی‌های مختلف نشان داده که بسیاری از خریداران بالگرد اولویت اولشان ارزان تمام شدن و صرفه اقتصادی است، بنابراین تمرکز سازندگان این بالگرد هم در ابتدا ارزان تمام شدن و در رده بعدی افزایش سرعت بوده است.
نتایج آزمایش‌های اولیه گویای آن است که با وجود آنکه سرعت این بالگرد به‌مراتب بالاتر از بالگردهای معمولی است، اما قیمت آن تنها 20 درصد افزایش داشته است.
رانش بالای بال‌های چرخنده کناری باعث می‌شود کنترل خلبان در هنگام پرواز به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد و البته سوخت کمتری نیز در هنگام پرواز و تغییر مسیرهای احتمالی مصرف شود. وجود بال‌های چرخنده کناری همچنین موجب می‌شود انرژی بسیار کمتری برای چرخاندن پره اصلی به‌کار گرفته شود و همین موضوع نیز دلیل کاهش مصرف انرژی است.
دو پروانه چرخنده کناری مجهز به یک موتور فرانسوی به نام موتور توربوشفت RTM322 هستند که بسیار پرقدرت هستند.
همان‌طور که می‌دانید، افزایش سرعت به‌شکلی ناگهانی میزان مصرف سوخت را بالا می‌برد، اما سازندگان این بالگرد با بهره از پره‌های کناری توانسته‌اند مصرف سوخت را در سرعت‌های بالا کنترل کنند و مصرف سوخت در سرعت350 کیلومتر توسط این بالگرد برابر با مصرف سوخت در سرعت 300 کیلومتر برای بالگردهای معمولی است.
اگر تاکنون سوار یک بالگرد معمولی شده باشید، به‌خوبی می‌دانید که صدای زیاد تولیدشده همیشه آزاردهنده است، اما این بالگرد جدید صدای بسیار کمتری تولید می‌کند و در عین حال تولید دی‌اکسید کربن به‌وسیله آن هم به‌مراتب کمتر از بالگردهای امروزی است.
پیش از این نیز شرکت یوروکوپتر که به ساخت بالگردهای پیشرفته مشهور است، با تغییر شکل و سطح تماس درگیر با هوای ملخ بالگرد موفق شده بود صدای گوشخراش بالگرد خود را در حد نجوایی معمولی کاهش دهد و استتار کامل را برای پرواز فراهم آورد. صدای بسیار بلندی که توسط ملخ‌های بالگرد به‌وجود می‌آید، به‌دلیل عبور ملخ‌ها از جریان‌های گردابی برجا مانده از گردش ملخ جلویی است. نام علمی این پدیده، برهمکنش تیغه-گرداب (Blade-Vortex) است. اما شرکت یوروکوپتر با تغییر شکل این بال‌های گردان و ایجاد انحنا در انتهای آن، توانسته بود طول موثر تماس این تیغه‌ها را با جریان گردابی کاهش دهد و صدای ناشی از دَوَران آنها را در حد صدای نجوایی معمولی به شدت سه یا چهار دسی‌بل کاهش دهد.
یکی دیگر از نکات جالب بالگرد جدید کمپانی ایرباس یا همان «ایرباس هلیکوپترز» سیستم کاهش انرژی آن است. این سیستم در هنگام پرواز یعنی وقتی که نیاز به صرف انرژی زیاد وجود ندارد، حالت «اکو» را فعال می‌کند و با این روش یکی از موتورها به حالت استراحت در می‌آیند که البته در صورت نیاز توسط یک شارژ الکتریکی قوی به‌سرعت موتور خاموش شده و به مدار حرکتی بالگرد باز می‌گردد. استفاده از این سیستم تاثیر بالا و بسزایی بر کاهش انرژی مصرفی بالگرد دارد.
برنامه‌های کمپانی سازنده به‌گونه‌ای طراحی شده که در سال 2020 اولین پرواز آزمایشی این بالگرد صورت گیرد و چیزی حدود 10 سال بعد هم نمونه‌های اولیه آن وارد بازار می‌شوند.
کمپانی ایرباس پیش از این نیز از اولین پرنده خودران تک‌مسافر خود به نام Urban Air Mobility رونمایی کرده بود و از این وسیله به‌عنوان ابزاری برای انجام حمل‌ونقل شهری نام برده بود که در شماره‌های قبلی عصر ارتباط به‌طور مفصل به آن پرداختیم. همچنین EHANG هم یک بالگرد دیگر ساخته چینی‌ها است که سال گذشته در نمایشگاه CES رونمایی شد و قابلیت جابه‌جایی مسافر بدون نیاز به خلبان را دارد و قرار است در دوبی برای جابه‌جایی مسافر به‌کار گرفته شود. به‌نظر می‌رسد با توجه به تحولات سریع و پیشرفت‌های چشمگیر صنعت پروازی در سطح جهان باید در این سال‌ها هر روز منتظر ساخت و رونمایی از ابزار جدیدی برای پرواز باشیم و با این روند بدون شک تا پایان این دهه، صنعت پرواز جهان به‌کل دگرگون و متفاوت از قبل خواهد شد.

اخبار بازی ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه